erkekleresor.com 5 farkli alanda erkekleri etkileyen sozler - 5 Farklı alanda erkekleri etkileyen sözler

5 Farklı alanda erkekleri etkileyen sözler

Erkekler, kadınların söyledikleri her sözcüğe kadının tahmin ettiğinden çok daha derin bir anlam yüklerler. Karşılıklı bir konuşmada söylenen ifadeler kadın için genellikle “unuttum” ifadesi ile sıradan hale getirilirken erkek kadının sözlerini adeta ezberler.

İşte tam da bu nedenle bir kadın erkeği etkileyecek sözlerin neler olduğunu bilmeli ve ona göre davranmalıdır. Bilinmelidir ki kadının söylediği sözcükler erkeğin kulağını aşarak kalbine kadar ulaşır.

Bu yazımızı erkeklerin söze verdikleri değer ve kadınların bu konudaki tutumuna ayırdık. Keyifle okunacak, bilgilendirici bir yazı olmasını umarak maddelerimize geçiyoruz. İşte erkeklerin hoşuna giden sözler:

Ailesi ve dostları ile birlikteyken erkekleri etkileyen sözler

Erkeğin ailesi ve dostlarının kadını nasıl algıladıkları erkekler açısından son derece önemlidir. Çünkü erkek, sevdikleri ile sevdiği kadını buluşturduğunda sadece yeni bir kişiyi tanıştırmakla kalmaz, kendi kişiliğini ve seçimlerini de insanlara sunar. Bu nedenle kadının yaratacağı izlenim erkek için büyük bir önem taşır.

Böylesi ortamlarda kadın, sözleri ile erkeği etkilemek istiyorsa yapacağı iki şey vardır: Birincisi erkeğe hangi sözcüklerle hitap edeceğini bilmek ve ikincisi ise özgüvenli bir biçimde konuşarak kendisine güvenen, güçlü bir insan profili çizmek.

Sevdikleri ile birlikte iken erkekleri etkileyen sözlere dair bazı örnekler;

“Erkek arkadaşımın neden bu kadar özel bir insan olduğu şimdi belli oldu. Çok özel bir ortamda yetişmiş, gerçekten kıskandım.”

“Sen nasıl istersen öyle yaparız.”

“Sana bir konuda danışmak istiyordum.”

“Ailen ve dostlarını çok sevdim, uzun süre beni bu güzel insanlardan mahrum bıraktığına inanamıyorum.”

Yatakta erkekleri etkileyen sözler

Erkeklerin en fazla mutlu oldukları alanlardan biri hiç kuşkusuz ki yatak odasıdır. Cinsel hayatı renkli ve mutlu geçen bir erkek her zaman güler yüzlüdür ve stresten uzaktır. Aynı biçimde kaşları devamlı çatık bir erkeğe rastlarsanız biliniz ki seks hayatı ona istediği zevki yaşatmıyordur.

Belki buradaki tespitimiz abartılı görünebilir. Fakat kesinlikle bilinmelidir ki erkeklerin cinselliğe verdikleri önem her zaman kadınların zannettiğinden çok daha fazladır.

Yatakta erkekleri etkileyen sözler derken aslında üç farklı zamanda söylenen ifadelerden bahsetmek gerekir. Bunlar sevişmeden önceki imalı konuşmalar, sevişme sırasında söylenen kısa komut ifadeleri ve sevişme bittikten sonra söylenen sözlerdir.

Cinsel birleşmeden önce kadın erkeğe imalı sözcüklerle yaklaşırsa deyim yerindeyse erkeğin yüreğini titretir. Her tarafa çekilebilecek ve erkeğe cinsellik çağrıştıracak konuşmalar erkeklerin çok fazla hoşuna gitmektedir.

Seks sırasında kadının erkeğin gururunu okşayıcı ifadelerle yaklaşması ve onun gücünü yansıtan sözcükler kullanması erkeklerin çok hoşuna gitmektedir. “Durma” “Devam et.” “Evet” gibi kısa konut biçimindeki ifadelerin müthiş bir afrodizyak etkisinin olduğunu bilmek gerekir.

Sevişme sonrası bir iki kelime ile yaşananların güzel olduğu ifade edilirse bu erkekler için büyük bir hediye olacaktır. Belki erkekler sevişme bittikten sonra her zaman “Nasıldı?” diye sormamaktadır ama kesinlikle tüm erkekler “Güzeldi” cevabını beklemektedir. Yani kadın daha soru sorulmadan memnuniyet ifade eden kelimeyi kullanarak erkeği rahatlatmalıdır.

Zor durumdaki erkekleri etkileyen sözler

Erkekler zor durumdayken kadının takındığı tutuma çok fazla dikkat ederler. Bazen bizzat erkeğin yanında olmak gerekirken bazen sadece bir arama yeterli olabilmektedir. Ancak her halükarda erkeğin hatırlandığı ona hissettirilmelidir.

Erkeğin maddi veya manevi bir sorununda kadın kısa, net ve açık konuşmayı tercih etmelidir. Erkeğin yanında olunduğu, bir ihtiyacı varsa çekinmeden yardım talep edebileceği ve bu sıkıntılı günlerin kısa sürede geçeceği tarzda ifadeler kullanılmalıdır.
Eğer erkek zor duruma düştüğü için kederlenmiş ve büyük bir moral bozukluğuna kapılmışsa kadının yapması gereken şey onunla dertleşmek değil erkeğe yol göstermek olmalıdır.

Zor durumdaki erkeklerle konuşulurken onu etkileyen sözlere dair kısa bir konuşma örneği

“Seni anlıyorum. Zor zamanlar geçiriyorsun. Ama bu günleri atlatacağını biliyorum. Başına her ne gelirse gelsin her zaman yanında olacağım. Lütfen bir ihtiyacın olursa çekinmeden ara, elimden ne gelirse yapmaya çalışacağım. Unutma ki yalnız değilsin. Seni seviyoruz ve her zaman yanında olacağız.”

Erkeklerin gösterdikleri başarılar karşısında söylenecek güzel sözler

Erkekler doğrudan doğruya övüldükleri zaman biraz utanıp sıkılabilirler. Çünkü erkeklere mütevazi olmanın bir erdem olduğu daha küçük yaşlarda iken öğretilmiştir. Erkek kendisini öne çıkardığında sanki bir kabahat işliyormuş hissine kapılmaktadır.

Kadının bir erkeği övmek ve böylece gururunu okşamak istemesi durumunda yapacağı şey erkeği bizzat övmek olmamalıdır. Erkeğin şahsını öne çıkarmak yerine erkeğin yaptığı işe odaklanmak ve erkeğin başarılarını yücelterek onu onure etmek gerekmektedir.

Erkeklerin başarılarına vurgu yapan bazı övgü ifadeleri

“Sen yapmışsan kesinlikle doğru yapmışsındır. Çünkü senin hata yaptığına hiç şahit olmadım.”

“Yine konuşturmuşsun hünerini…”

“Bir insanın senin gibi olması mümkün değil, sen doğuştan yeteneklisin.”

Erkeklere güvenildiğini gösteren güzel sözler

“Güvenilir erkek” kimliği ile anılıp bilinmek bir erkek için son derece önemlidir. Bir kadının sık sık erkeğe güvendiğini ifade etmesi erkeklerin kendilerine duyacakları özgüven açısından da erkeklerin duygusal eğilimleri açısından da önemi küçümsenmeyecek düzeydedir.

Kendisine güvenildiği söylenen erkekler, sorumluluk duygusu ile hareket etmekte ve kadının güvenine layık olmak için ellerinden geleni yapmaya çalışmaktadır.

Erkeğe güvenildiğini gösteren bazı cümle kalıpları

“Sana güveniyorum ve detayları sorma gereği duymuyorum.”

“Seninle her yere gözümü kırpmadan gelirim. Çünkü biliyorum ki beni asla yalnız bırakmazsın.”

“Kim ne derse desin sen benim her zaman güvenle sırtımı dayayacağım yüce bir dağ gibisin.”