erkekleresor.com agustos 2019 aylik burc yorumlari - Ağustos 2019 Aylık Burç Yorumları

Ağustos 2019 Aylık Burç Yorumları

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

Bu ay derin bir nefes almayı hak ediyorsun.
Temmuz ayının başlarından bu yana binbir değişimle mücadele etmek zorunda kaldın. Öyle ki zaman zaman hayata dair kontrolünü kaybettiğini bile düşündün. Ağustos ayı sana anlayışlı davranıyor. İlk günlerinden itibaren daha yapıcı bir ruh haline bürünebilirsin. Gezegenlerin seyri iş yerinde hedeflerini yükseltmene sebep olurken alışverişin boyutunu abartabileceğini de işaret ediyor.

Dostlarına her zaman özen gösteren bir ruh halin olduğunu sana hatırlatmaya bile gerek yok. 1 Ağustos’ta senin gibi ateş burcunda gerçekleşecek Yeniay sosyal hayatındaki iletişimini daha da hareketlendirecek. Sana tavsiyem Ağustos ayının ilk haftası kendine bencil davranmaman. İlişkine dair davranışlarının farklı bir boyut kazandığını, beklentilerinin değiştiğini göreceksin. Sevgilinin günlük iletişim kurduğu insanlara dair uyarılarının boşuna olmadığını göreceksin. Aşırı davranışlara fazla katlanamayan karakterine 12 Ağustos’ta toprak burcunda geri hareketine başlayacak olan Uranüs’ün katkısını görmemezlikten gelmek yanlış olur. Bedensel olarak sevgilinin kendini ifade edememesi gözünden asla kaçmayacak.

11 Ağustos’ta Merkür’ün burç değiştirmesiyle de senin için Ağustos ayı farklı bir hâl alacak. Öyle ki, eğer iş yerinde dert ettiğin kişi veya kişiler var ise onları etkisiz hale getirecek kadar birçok konuyu etkileyen gelişmeler söz konusu olabilir. 15 Ağustos’ta hava burcunda gerçekleşecek Dolunay hiç olmadık konuları gün ışığına taşıyor. Eğer bu dönemde kardeşin veya arkadaşların sana yeni fikirlerle gelirse emeklerini bir çırpıda geride bırakacak kararlar almamanı tavsiye ederim. Dolunayın hava burcunda gerçekleşiyor olması, düşüncelerine hız katacak. Geçmişi az da olsa kurcalamana da sebep olacak. Malum, bu Dolunay yılın en belirgin ve inatçı Dolunay’ı… İç dünyanı şekillendirmek için asla bu tarihi seçmemen gerektiğini bir şekilde çözdüğünü düşünüyorum. 21 Ağustos tarihinden itibaren Venüs’ün toprak burcuna geçiş yapıyor olması, kariyerine ve aile ilişkilerine dikkat çekecek. Kendini iyi hissetmek için birden fazla sebebin olacak bir dönem, iyi değerlendirmelisin.

Sevgilinle problemlerini çözmek için 30 Ağustos’u bekle derim. Onun ailesi, çevresi ile ilgili problemlere açıklık getirme, müdahale etmek için toprak burcunda gerçekleşecek Süper Ay, sana yardımcı olacak. İlişkilerde her ne kadar cesur olsan da maceraya fazla girecek, sevgilini veya ilişkini yanlış anlaşılmasına izin vermeyeceğinden konuya daha kontrolü yaklaşmalısın.

Ağustos ayının gündemi: Ne istediğine karar vermek ne yöne kimle gideceğini düşünmek için doğru bir aydasın.

Aşk tılsımın: Duygularınla değil mantığınla hareket edeceksin.

Seks: İçindeki tutkuyu serbest bırakacaksın.

BOĞA (21 Nisan – 20 Mayıs)

Kendi sorunlarını kendi içinde halletmeye uğraşacaksın.
Geçen ayın tutulmaları maddi ve manevi konuları planlaman gerektiğini gösterdi. 40 gündür sosyal hayatın içinde yakın akrabaların, arkadaşların ve kardeşlerin yer almış olabilir. Yazın bol iletişimli günlerinde olduğumuzu sen de yakından tecrübe ettin. Kendini zaman zaman sorguladığın oldu, hiç olmadığın yönlerinle tanışman seni imkânsızlıkları aşmakla ödüllendirdi. Bu ay ise tüm emeklerinin karşılığını almak isteyeceksin. Hem aşk hayatını hem de kariyerini yeniden gözden geçireceksin. Sevgili Boğa burcu, geçtiğimiz ay senin için öyle kolay da geçmedi. Getirileri olduğu gibi tatsız sürprizleri de önüne sundu. Gelelim Ağustos ayının sinerjisine; tüm bu yaşananlardan ders çıkarman ve kendi payına düşeni yapman için güzel bir dönem başlıyor. Ayın ilk haftasından itibaren bazı kişilerle ilgili kesin karara varıyorsun. Verdiğin değeri hak etmediklerini, iyiliğine ve anlayışına layık olmadıklarını düşünebilirsin. Tutulmanın etkisini hala üzerinde hissedeceğin doğru. İşin özü önünde açılıyor, kalbine dokunan gündemleri geçmişte bırakmaya kararlısın. Az ama öz seven yapın, her ne kadar hayal kırıklıklarını dibine kadar yaşamış olsa da yoluna devam etmek için kendinde o gücü hep buldun. Hatıralar biriktirdin, tecrübeler edindin, kimin gerçek dost kimin sahte olduğunu gördün. En önemlisi de bu düş kırıklıklarını yeniden bir araya getirdin; parçaları birleştirip, yoluna yeni hedefler ve hayallerle gitmeye devam ettin. Hayat zorlarken aslında sana çok şey öğretti. Kimsenin seni yıkılmış ya da kabuğuna çekilmiş gördüğünü hiç sanmıyorum. Bu ay da kendi sorunlarını kendi içinde halletmeye uğraşacaksın. Kendi başına ayakta durabildiğini, sorunların üstesinden gelebildiğini görmen gücüne güç katacak.

Sorunları arkada bırakmış olmanın rahatlığı ve kendini işe vermek… Ağustos ayının düzenleyici tarafı birçok açıdan sana iyi gelecek. Para kazanmak için tüm imkânlarını kullanırken, 2019 yılında kendini kariyer açısından bir tık ileride görmek isteyeceksin. Bu durum sosyal açıdan da hareketli günler geçirmeni sağlayacak. Yeni tanışacağın kişilerle kuracağın iletişimin etkisiyle ilerleyen zamanlarda başka çevrelere dâhil olabilirsin. Aile içinde maddi konularla alakalı sorunların varsa, kendinden feragat ederek onlara destek olmak isteyebilirsin. Yardım ederken, bir yandan da söylenmemelisin. İnsanların maddi durumu sürekli aynı ilerleyemez, bunu sen de biliyorsun. Aile de işte böyle günlerde birbirine destek olmalı.

Ağustos ayının gündemi: Senin için bu ay toparlanma ayı…

Aşk tılsımın: Kalp kırıklıklarına iyi gelecek biriyle tanışacaksın.

Seks: Kontrolü eline alacaksın.

İKİZLER (21 Mayıs – 20 Haziran)
Öngörülerine daha sık başvuracaksın.
Ağustos ayını ateş burcundaki Yeniay ile karşılıyorsun. Kabul edilmeyen fikirlerini yeniden devreye sokman kolay olacak. Eğer ideolojik, kendine dönük benzersiz bir yaşam stilin varsa bu alanlarda yeniden şekil alacağının altını çiziyor, gökyüzü. Toplumsal konulara ve siyasi gelişmelere açık olacaksın. Enerjini ve azmini bu ay rahatça ortaya koyabileceksin. Kabul edelim ki; geçtiğimiz ay yaşadığın tutulmalar kalbini zorlamıştı. Aklının almadığı olaylara şahitlik etmiş olabilirsin. Hatta bilinçaltının sana uyardığı kişilerle ilgili olayların ayyuka çıkması, seni hayrete düşürmüş olabilir. Öngörülerine bu döngüde daha sık başvurman gerektiğini de fark ettin böylece.

Gökyüzünün ateşten gömlek giydiği günleri geçtiğimiz ayda bırakırken, hayatında birçok değişim yaşadın. İşin, aşkın değişime uğradı. Hatırlarsan o günlerde de bu durumdan sık sık bahsetmiştim. Bu ay senin için toparlanma zamanı. Değer verdiğin kişilerle olan ilişkinde toparlayıcı rol üstlenebilirsin. İçinde bitiremediğin, düşünüp düşünüp bir sonuca bağlayamadığın şeyler var. Yarım kalmış bir aşk, boşanma kararı alınmış bir evlilik hatta yeni bir iş teklifi… Tüm bunları artık bir sonuca bağlama zamanı geldi. Sen her zaman cesur bir burç olmuşsundur, şimdi bu cesaretini tekrar gözler önüne sermelisin. Çünkü her şeyi aslında kendin zorlaştırıyorsun.

Her ne kadar tutulma ayını geride bırakmış olsak da etkileri hala devam ediyor. Özellikle bunu bu ay çok daha net hissedeceksin. Eğer evli bir İkizler burcuysan, eşinin ailesinde iddialı kararlar ve gelişmeler söz konusu olacak. Duyduklarına sen bile şaşırabilir, tahminlerini aşan olaylar karşısında yorumsuz kalmayı tercih edebilirsin. Eşinin bu süreçten duygusal anlamda fazlasıyla etkilenmesi, onu olduğundan daha agresif hale getirebilir. Ona karşı daha ılımlı yaklaşır ve her zaman yanında, ona destek olacağını hissettirirsen sıkıntılı günleri daha kısa sürede atlatacağı gibi, sana duyduğu güven ve bağlılıkta artacaktır. Uzun soluklu fakat sorunlu giden bir ilişkin varsa ya da evliysen, yine bugünler içinde sevgiline karşı soğukluk hissedebileceğin gibi; ilişkinin monoton olmasından yakınabilirsin. Ayın ortasında zaten hayata dair daha cesur kararlar alacak; evliliğin ya da ilişkinle ilgili çıktığın savaş alanında olan bitene daha realistik bir gözle bakacaksın.

Ağustos ayının gündemi: Hesaplanmış ve mantık süzgecinden geçirilmiş kararlar alacaksın.

Aşk tılsımın: İlişkini monotonluktan heyecana taşıyacaksın.

Seks: Özgür ve açık davranacaksın.

YENGEÇ (21 Haziran – 22 Temmuz)

“Aşkım da değişebilir düşüncelerim de” diyeceksin.
Halden anlamayana dur diyemediğin bir aya girdin. Çünkü Güneş, güven evinde hareket ediyor. Güneş, güven evinde hareket ederken kendini iyi hissetmek için sıra dışı seyahat planları yapan Yengeç burçları arasına gireceksin. Geçtiğimiz ayın araştırmaları, kavraması seni gerçekten çok yormuştu. Hayatında en cesur olduğun yıldan geçerken sevdiğin kişilerin kendilerine ne kadar zarar verdiklerini de gördün. Merak etme, Ağustos ayı senin daha farklı davranmanı sağlayacak. Nasıl olacak diye inanmakta güçlük çeksen de hem politik olabilecek hem de konuşmaman gereken yerde susmayı başarabileceksin. Belki de gerçekten bu yıl olması gereken adımları atmak için bu davranışları sergilemen gerektiğini düşüneceksin.

Ağustos ayında daha önce yürüdüğün yollardan gitmeyeceksin. Bu durum aslında senin için bir devrim. “Neden?” dersen, güvenli limanından çıkmayan sen, kendine yeni bir liman ararken pek çok koya da sığınacaksın. Halbuki sen yalnızca kendi gönlüne dönen bir insansın. Hep en güvendiklerimizin canımızı acıttığımızdan bahseder dururuz. Niye böyledir bu? Acaba bu durum, güvendiğimizin bazen insan olduğunu unutup körleşerek diğerlerinin yolunu kapamaktan kaynaklanıyor olabilir mi? İşte bu soruların cevaplarını Ağustos ayının gezegen seyri sana verecek.

Bu ay ilişkilerinde elde ettiğin istikrara ve mutluluğa tehdit oluşturacak herhangi bir değişiklikte örneğin; sevdiğin insanın bir arkadaşı, yeni bir iş ortamına girmesi ya da maddi konularda daha savurgan davranması seni biraz daha korumacı davranmaya itebilir. Eğer bekar bir Yengeç burcuysan bu dönemde kendine itiraf etmediğin duygularla yüzleşebilir, birine karşı açıkça ilgini belli edebilirsin. Eğer bu dönemde yeni bir ilişkiye başlarsan, bu ilişkinin kısıtlayıcı tarafları ilerleyen dönemlerde seni biraz rahatsız edebilir, bilgine…

Ağustos ayının maddi anlamda teması; elindeki parayı yönetmek. Bu ay gerek maddi anlamda paylaşım içerisinde olduğun gerek maddi kaynaklardan elde ettiğin geliri çok iyi yönetmen gerekebilir. Anlayacağın sadece ilişkilerinde değil, bu ay sana ait olan ne varsa koruyup, kollamak ve o konuda istikrarı sürdürmek adına hareket etmelisin.

Ağustos ayının gündemi: Maddi konuları gündemine alacaksın.

Aşk tılsımın: Duygularına karşı korumacı davranacaksın.

Seks: Eski heyecanını geri kazanacaksın.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Yaşam alanında yapmak istediğin değişiklikler için uygun zemini hazırlayabilirsin.
Ağustos ayı dağıldığını düşündüğün hayatına çeki düzen verecek. Ayın ilk günü burcunda yaşanacak Yeniay sana fırsatlar sunmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz ay senin için yorgunluklarla geçmiş olabilir. Yaşanan tutulmalar, burcunda başlayan Merkür gerilemesi, deyim yerindeyse duygularının alt üst olmasına neden olmuş olabilir. Ancak şimdi arkana yaslan ve derin bir nefes al. İnan hepsi geride kaldı. Senin için bambaşka bir ay başlıyor. “2019 yılını daha yeni yaşamaya başlıyorsun” desem yanlış olmaz. Kaybettiğini düşündüğün özgürlüğünü bu ay geri kazanacaksın. İçinden “Yani her şey istediğim gibi mi olacak?” diyorsan, orada bir dakika durmanı rica ederim. Hayat hiçbir zaman her şeyi istediğimiz şekilde yerine getirmez. Ancak isteklerimize ulaşmak için gerekli adımları atmamızı sağlarken, bizi destekler. Şimdi sen de bu ay hedeflerine odaklanacaksın. Hatta ve hatta “Olur mu olmaz mı?” diye tereddütte kaldığın konularda dahi kendine olan güvenini ortaya koyarak cesur kararlar alacaksın.

Temmuz ayı aşk hayatın adına zaman zaman seni derin düşüncelere saldı. Ağustos ayında içini bir nebze de olsa ferah tutmalısın. 11 Ağustos’ta burcuna yerleşecek olan Merkür, sana bu konuda yardımcı olacak. Bekar bir Aslan burcuysan temmuz ayında aşk hayatındaki ufak tefek kıpırtılar bu ay net olaylarla bir sonuca bağlanabilir. Uzun süredir görüştüğün insanlardan enteresan teklifler alabilirsin. Evli ya da ilişkisi olan bir Aslan burcuysan, sevgilinle uyum içerisinde hareket edebilir adeta aşk tazeleyebilirsin. Gökyüzü aşk ve seks hayatına heyecan katıyor, özetle. Ayın ilk günlerinde kalp atışlarını hızlandıracak gelişmeler seni bekliyor.

Gezegenlerin seyri ruhunu fazlasıyla yordu. 15 Ağustos’ta hava burcunda gerçekleşecek Dolunay, 6. Ev konularını gündemine getirecek. “6. Ev de neyin nesi?” diye soracak olursan; gündelik hayatın, kişisel uğraşların. Bu anlamda radikal değişimler yapabilirsin. Radikal deyince gözünüz korkmasın, olumlu anlamda olacak. Eğer bir süredir spora başlamak istiyorsan ve erteliyorsan bu ay harekete geçebilirsin. Yaşam alanında yapmak istediğin değişiklikler için uygun zemini hazırlayabilirsin. Bu süreçte ilişkilerinde ilgi odağı olmaya çalışabilirsin. Bunu hiç sevmesen de… Özellikle bu anlamda olmadığın biri gibi davranmadığından emin ol. Bu denli özgün bir ruha sahip olmak, seni zaten bulunduğun her ortamda hak ettiğin yeri almanı sağlıyor. Bu tarafın, sevdiklerinin de oldukça ilgisini çekiyor, bilgine…

Ağustos ayının gündemi: Çözümsüz sorunları ve iletişim eksikliğini gidereceksin.

Aşk tılsımın: Aşkını doyasıya yaşayacaksın.

Seks: Tecrübelerinle hareket edeceksin.

BAŞAK (24 Ağustos – 23 Eylül)

“Eskiler kalsın bir kenarda” diyeceksin.
Geçtiğimiz yıllarda Ağustos ayı seni zorlamıştı. Bu yüzden bu aya karşı bakış açın biraz önyargılı olabilir. Ama 2019 yılının bu ayı, senin için bir başka olacak. Bu yaz ayağını yerden kesecek gelişmeleri kucakladın, son 4 yıldır yaşadığın çıkmazlar bu ay ile birlikte bitiyor. Ruhun aradığı huzuru bulurken sen de derin bir oh çekeceksin. Detaycılığı ve eleştirel yönün ile ünlü olduğunu bilmeyen yok sanırım. Bu ay sık sık kendini başkalarını eleştirirken bulabilirsin. Kendini çevrende mutsuzluktan beslenen insanları gözlemlerken yakalayabilirsin. Bunun yanı sıra bazı alışkanlıklarından kurtulamıyorsan; uyku problemi, sigara alışkanlığı ve ilaç bağımlılığı gibi konuların üstesinden gelmenin tam sırası. Döngü sana doğru yöneliyor, genişleyip büyütüyor. Ancak kolay öfkelenmende rol oynayacak 15 Ağustos haftasına dikkat etmen gerekebilir.

Arkadaşlık yönü çok güçlü olan biri olabilirsin ama bu herkesin seninle aynı anlayışa sahip olduğu anlamına gelmiyor. Bunun böyle olduğunu bu ay içindeki gezegen seyri sana çok net bir şekilde gösterecek. Ayrıca bu döngüde aşırı harcamalardan, anlık gelişmelere göre hareket edip büyük borçların altına girmekten kaçınmanı öneririm. Var olan gelirini aşacak şekilde hareket etmekten kesinlikle kaçınmalısın. Özellikle evli ve ortak birikimi olan bir Başak burcuysan bu dönemde, bu ortak birikim sana güvence gibi gelebilir ama eşin seninle aynı fikirde olmayabilir, aman dikkat! Borç para alma ve verme konusunda daha ihtiyatlı davranmanı öneririm.

Bu ay pişmanlıkların artabilir. Kardeşleri olan bir Başak burcuysan, nasıl üste çıkıp istediklerini aldıklarını göreceksin. Kalbin içten içe kırılabilir. Ama eskiyi karıştırmak yerine yeni yollarda stratejini değiştirmek işine gelecek. Yeni sevgilini tartmadan, ölçmeden kimselerle paylaşmak istemeyebilirsin. Bu konuda bu kadar ihtiyatlı davranman çevren tarafından eleştirilmene neden olabilir. Ancak hiç kimseye kulak vermemeni tavsiye ederim, yalnızca kendini dinle ve yolunu kendin bul. Senin için bu ay en iyisi bu olacak.

Ağustos ayının gündemi: Geçmiş konuları kendinden uzak tutmak isteyeceksin.

Aşk tılsımın: Kararsızlığa yer vermeyeceksin.

Seks: Sınırlarını esnetmekten çekinmeyeceksin.

TERAZİ (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu ayı özel kılacak olaylar yaşayacaksın.
Hızlı hareket etmen gereken bir dönem başlıyor. Huzurunu bozan konuları halletmek için kendi imkânlarına güvenmeye çalışacaksın. Yardım almadan yoluna devam etmek isteyebilirsin. Özellikle iş ve sosyal hayatın açısından tek başına hareket etmek önemli olacak. Geçtiğimiz aylarda kimlere güvenip kimlere güvenmemen gerektiğini çözmüştün. Artık çaresiz değilsin, üstelik çare sensin. İletişimde aksayan yönler bu ayın başından itibaren hizaya giriyor. Okul, kariyer, sağlık, yaz tatili derken bu ay kaçırmak istemediğin gündemler olacak. Ayın başından itibaren daha konuşkan ve enerjik olacaksın. Seni çekiştirmeye çalışanlara pek kıymet vermeyebilirsin.

Geride bıraktığımız günlerde ne yaşamış olursan ol, aşka dair düşüncelerini artık değiştirme zamanı. Sen her zaman adaletten yanasın ancak kimi zaman birlikte olduğun kişilerden aynı karşılığı alamıyorsun. Kalp kırmak istemezsin ama artık kırılmak da istemiyorsun. Ağustos ayında kalbinin yeniden hızla attığını hissetmeye başlayacaksın. Özellikle ilişkisi olan ya da evli olan bir Terazi burcuysan. Venüs’ün desteği ilişkine güç katarken, aranızda süregelen bazı sorunları da çözmene yardımcı oluyor. Ağustos ayında tutarsız davranan kişilerle de karşılaşabilirsin. Ama şunu bilmelisin ki, pek fazla kafana takma niyetinde değilsin. Aksine “Değer vereni kalbimde taşırım, değer vermeyene ise kapıyı gösteririm” diyeceksin. Çünkü artık haksızlıklara tahammülün kalmadı.

23 Ağustos itibariyle Güneş toprak burcuna geçiş yapıyor ve hemen akabinde bir Süper Ay gerçekleşecek. Peki, bu ne demek oluyor? Öncelikle yaklaşık bir yıldır aşk hayatına destek veren gezegenlerin seyri veren aşk hayatın üzerinde olumlu etkisini mutlaka sergileyecek. Evli olan Terazi burçlarının eşlerinin gelirinde artış olabilir ya da eşleri vasıtasıyla mal varlığı edinebilir. Sevgilisi olan bir Terazi burcuysan artık evlilik tarihi ve ailelerle tanışma gibi konuların daha çok gündeme gelmesine hazır ol. Özellikle bekar bir Terazi burcuysan eski sevgilinle bir süre iletişimde kalabilirsin fakat bu pek de somut bir sonuca varmayabilir. İlişkinde toparlayıcı bir rol üstlendiğin süreç başlıyor senin için özetle. Sevdiğin ya da hoşlandığın kişiye daha çok destek olurken, ilişkinizi yoluna sokma konusunda daha çok sorumluluk üstlenebilirsin.

Ağustos ayının gündemi: Hedeflerine odaklanacaksın.

Aşk tılsımın: Aşka dair düşüncelerini değiştireceksin.

Seks: Tutkulu halini ortaya koyacaksın.

AKREP (24 Ekim – 22 Kasım)

Kolay kolay pes etmeyeceksin.
Ruhu sakinleştirmenin ya da beynini ürettiği kaygılardan uzak tutmanın hiç kolay olmadığını en iyi sen biliyorsun. Karşıt burcunda hareket eden Uranüs son aylarda hiç olmadık konularda duygusal krizleri tecrübe etmene neden oldu. Kendini iyi hissetmek için verdiğin mücadeleler, aslında elle tutulacak kadar değil. Şimdi bana kızıyor olabilirsin. Ama 20 Temmuz’a kadar beyninin yarattığı korkulardan kurtulmak için aslında büyük bir çalışma yapmadın. Bunu kendine itiraf etmelisin. Her şeyi mükemmele taşıma arzun bu ay biraz kırılabilir. Ağustos ayının öne çıkacak tarihlerini kaleme almadan önce, sana belirtmek istediğim bir detay var. İlgi alanlarını işe çevirebilirsin. Bu sözüme kulak ver.

18 Ağustos’ta toprak burcuna geçecek olan yönetici gezegenin Mars iddialı ve dayatmalı günler yaşayabileceğini işaret ediyor. “Öğrenmek hiç bu kadar ödev şeklinde olmamıştı” demeye hazır olun. Hemen gözün korkmasın Sevgili Akrep. Bu ay iş hayatına rekabetçi duygularla sarılıyorsun. Yazın bu sıcak günlerinde toplumsal gündemler hiç manşetten düşmüyor. Dolayısıyla seni de bu süreç yakından ilgilendirecek. Kaygılarını yönetmek için hamleler yapabilirsin. Sürdürülebilirlik için iş potansiyelini, eğitimini ve bilgi birikimini en iyi şekilde kullanmak isteyeceksin. Para ve maddi gelirler bu süreçte senin için bir kat daha kıymetlenebilir. Tavırlarını dik bulan kişilerle gergin diyaloglara girebilirsin. Ancak motivasyon bu sıralar senin en yakın arkadaşın olacak. Her koşulda kendine sık sık hatırlatabilirsin.

İyileştirici bir ruha sahip olan bu ayda, toprağın sabit burçtaki ağırlığını görebileceğiz. Bu ağırlık seni sakinleştirdiği gibi fikirlerinde kararlı olmanı sağlıyor. Başladığın işi bitirme konusunda senden iyisi yok… Değişimden ve dönüşümden yana gelişen analitik yapın seni bu sıralar önlere çıkarıyor. Eğer işin ya da hobin tasarım, görsel sanatlar, müzik ise muazzam işler çıkarman an meselesi olacak. Tahmin bile edemeyeceğin yerlerden teklifler alabilirsin. Sana ürütmek, geliştirmek, ortaya sunmak çok yarıyor, bunu sen de fark edeceksin. Bu ayın şifacı yanı seni bu konularda besleyebilir.

Ağustos ayının gündemi: Üretkenliğin ile göz dolduracaksın.

Aşk tılsımın: Seni sen yapan duygularını ortaya koyacaksın.

Seks: Cesur davranacaksın.

YAY (23 Kasım – 21 Aralık)

Hayatında düzenlemeler yapmayı seviyorsun.
Yeni ayın seni taptaze umutlar ve beklentilerle karşılayacağını ikimiz de biliyoruz. Yazının en başından sana söyleyeceğim en önemli ayrıntı ise bazı tarihlerde gözünü dört açarsan umutlarının somuta dönüşmesine kimse engel olamaz.

Ağustos ayında dinlenmeye, eğitime, seyahat etmeye yeni yerler keşfetmeye hatta farklı sektörleri araştırmaya fazlasıyla zaman ayırabilirsin. Bir nevi yolunu belirlemek için araştırma ve gözlem yaptığın bir ay olacağa benziyor. 11 Ağustos’ta ateş burcuna geçecek olan Merkür’ün senin için farklı planları var. Bir süredir geleceğini şekillendirmek istiyorsun ancak deyim yerinde ya fırsatları kaçırıyorsun ya da es geçiyorsun. Ağustos ayı sana “Biraz daha dikkatli ol” mesajı veriyor. Çabuk dağılan algın bazen işlerin sarpa sarmasına neden oluyor. Neden, niçin, nasıl sorularının içinde kaybolurken aslında kendine hiç zaman ayıramıyorsun. Sana ufak bir hatırlatma, dünyanın yükü senin omuzlarında değil, inan başkaları da birçok dertten mustarip. Bu ay her şeyi değiştirebilecek güçte ve kararlıktasın. Bu fırsatı değerlendirmeniz tavsiye ederim.

Güneş ateş burcunda rüzgârını estirmeye çalışacak. Tutulma döngüsünün etkileri devam ederken yeni bir aya başlamak gibisi olmayacak. Ancak duygusal olarak kendini tanımlamak bu ayın kazanımları arasında olacak. Bu ay başkalarının düşünceleriyle hareket etmek senin için çok kolay olacak. Düşünceli ve yapıcı olacaksın. Bu ayın yönlendireni, akıl vereni, fikir geliştireni sen olacaksın. Gökyüzü, dertlere derman olacağını işaret ediyor. Gençler ve ebeveynler bu ayın diğer temel konusu olacak.

Geçtiğimiz aylarda önüne problem olarak çıkan bazı konular vardı. Bunlarla baş etmek, rutin bir düzene oturması, sorumluluklarını paylaşmak bu ay seni rahatlatıyor. Gençlerin geleceği, okul seçimleri, yaşamı biçimlemeleri gibi konuları eskisi kadar kafana takmıyorsun. Ebeveynlerin sağlık sorunları ise minimum noktaya gelebilir. Rahatlayan zihnin seni kısa tatillere teşvik ediyor.

Kısa yolculuklar ve tatiller bu ayın senin için trendi olacak. Birçok yere aynı anda yetişmek seni planlı ve programlı yapacak. Kariyerin ve ev düzenin bozulmadan kendini organize edebileceksin. Güneş’in en tepede olduğu ayda, Yeniay ateş burcunda meydana gelecek. Kaybetme korkusunu aşmış bir Yay burcuysan, çalışma alanlarında daha esnek olacaksın. Başkalarına hizmet etmek yerine, kendi planlarını ve girişimlerini devreye sokmak isteyeceksin. Zamanı kendin için kaliteli kullanmak önceliğin olacak. Gerektiği yerde mesai yapmak, hafta sonu işi sosyal hayatına sokmamak yeni prensiplerin arasında olacak.

Ağustos ayının gündemi: Pozitif yaklaşımlar sergileyeceksin.

Aşk tılsımın: Kalbinin sahibiyle bir araya geleceksin.

Seks: Cesur ve gözü kara davranacaksın.

OĞLAK (22 Aralık – 20 Ocak)

Kıskançlıklarını yönetmekte zorluk çekeceksin.
Kabul etmek zordur ama eleştirilerimiz aslında kendi eksiklerimizin bir aynasıdır. Empatiden uzak durmak kendimizle yüzleşmekten de kaçınmaktır. Ve senin de Temmuz ayında tecrübe ettiğin gibi, anlamayı reddetmek her zaman bir kaosa zemin hazırlar. Farklı kafalardan çıkan seslerle uğraşmayı sevmediğin bir gerçek. Ama önümüzdeki günlerde bunlarla daha da çok yüzleşeceğini söylesem? Kendine çektiğin çizgiler seni belli bir kalıbın içine sokuyor ve bunun önemli olduğunu düşünüyorsun, evet. Ama bu çizgileri aşıp sana kim yeni bir şeyler katabilir? Buna ne zaman izin vereceksin? Gel, bu Ağustos’ta bir de tualdeki farklı renkleri görmeyi dene. Güvenmeden yaşayamayız ama bir gün dengelerin de değişebileceği ihtimalini her zaman göz önünde bulundurmalısın. Unutma, tecrübe dediklerimizin büyük bir kısmı yaşadığımız hayal kırıklıklarıdır. Uzun zamandır kafandaki “Sanki bir şeyler eksik, sonsuza dek kaybolmuş gibi…” düşüncesi, yerini Ağustos ayını kapatırken çok farklı düşüncelere bırakacak.

Duygularının kontrolünü neredeyse 40 gündür kaybettiğini düşünüyor olabilirsin. Sanki dört mevsimi yaşadığını fark edeceksin. Belki biraz sakinleşmek, tepkisiz kalmak geçtiğimiz aydan beri zordu. Ancak önümüzdeki 10 gün boyunca da bu duyguyu devam ettirecek olsan da aslında Ağustos’un 1’inden itibaren ateş burcunda seni karşılayacak Yeniay ile birlikte olaylara farklı bir pencereden bakmaya çalışacaksın.

Çevrendeki olayları taraflı değerlendirmek sana hata yaptırabilir! Ağustos ayında iletişim altyapılı konularda karşılaşabileceğin sorunlar, seni hayatının bu alanlarında yeni düzenlemeler yapmaya itecek. Özellikle yaptığın telefon konuşmaları ve mesajlaşmalarında kendini yanlış ifade etmen anlaşılmamana sebep olabilir. Özellikle yakın çevren, kardeşler, arkadaşların ve bireysel hayatında pratik bir tutum içerisinde olduğun konular da maalesef problemlerinin arasında olacak.

Seni yoran düşüncelerden arınıp, “ilişki” odaklı iletişimlerden ziyade daha hafif ve eğlenceli ilişkileri gündemine taşıyabilirsin. Merkür’ün ayın 11 Ağustos’tan itibaren ateş burcunda hareket edecek olması ve 29 Ağustos’ta toprak burcuna geçmesi seni kararların konusunda değiştirecek. Sahiplenici tavrını bir kenara bırakıp çok daha anlık duygularının peşinden koşmayı tercih edebilirsin. Dediğim gibi karşı tarafı hemen sevgili adayı olarak değil, önce bir arkadaş ya da ortak bir şeyler paylaşabileceğin biri olarak görme eğiliminde olacaksın.

Ağustos ayının gündemi: Seni kendi dünyana hapseden duygularından uzaklaşacaksın.

Aşk tılsımın: Seni heyecanlandıracak birisiyle tanışabilirsin.

Seks: Ne istediğini bilerek hareket edeceksin.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Özgür olduğunu bilmek sana iyi geliyor.
İlişki evine ışık tutacak, duygularını sakinleştirecek, yüreğindeki celallenmeyi, öfkeyi durduracak, yazın sıcaklığını ruhunda hissedeceğin ve kuruntularını abarttığını fark edeceğin bir ay olacak. Çünkü Güneş 7.evinde hareket edecek. Güneş, ilişkilerini daha rahat mercek altına alacak ve çevrendekilere daha fazla sorumluluk vereceksin. Eğer evli bir Kova burcuysan, evliliğinle ilgili her iki tarafı ilgilendiren, özellikle annenle ilgili kararlar alacaksın. Aslında bir nevi uzun vadeli bir anlaşmaya varmak için müzakereler yapacaksın eşinle. Kaldı ki bu müzakerelerle kendini bir anda parayı ve bugüne kadar edindiklerini konuşurken bile bulabilirsin.

Belki de son iki aydır yaptığın ufak çılgınlıkların sebebi, bundan iyice emin olmak istemenden kaynaklanıyordur. Kafandaki düşüncelerin ağırlığı seni son zamanlarda biraz uçlarda gezinmeye itti, kabul et! Ağustos ise sana bu konuda biraz çeki düzen vermeye geliyor. Ve bunu uzun vadede radikal değişikliklerle destekleyerek yapacağa benziyor. Yani bu ay sana biraz nerede durman gerektiğini göstermeye hazırlanıyor. Aslında etrafındaki insanların düşüncelerine karşı duyarlı biri olduğunu seni tanıyan herkes bilir. Fakat son günlerde karşı tarafın ne düşündüğünü pek de önemsemeyip, sadece istediğin gibi davranmaya devam etmiş olabilirsin.

Bekar bir Kova burcuysan haziran, temmuz aylarında aşk hayatındaki ufak tefek kıpırtılar, net olaylarla bir sonuca bağlanabilir. Uzun süredir görüştüğün insanlardan enteresan teklifler alabilirsin. Ayın ilk günlerinde kalp atışlarını hızlandıracak gelişmeler seni bekliyor. Bir gezi sırasında, bir konferans esnasında, bir akademik toplantı için gittiğin ülkede birinden etkilenmen mümkün. Ancak bu mesafeler sana yıllar önce yaşadığın bir ilişkiyi hatırlatabilir. İlerisi için uzun vadeli planları olanlar bu maceraya girmek ya da girmemek arasında kalabilir.

Bu ay Dolunay’ı burcunda misafir etmek sadece keşifler yapmanı sağlamayacak aynı zamanda kendinle ilgili bilgiler alacak, son yıllarda annen ile ilgili alttan aldığın, sineye çektiğin, idare ederek çözmeye çalıştığın konuları keskin bir şekilde konuşmana neden olacak. Unutma, kalbinle ağzın arasında çok kısa bir mesafe var. En son söylemen gereken şeyi en başta söylüyor olabilirsin. Ama zaten bu yıllar sana bunu öğretiyor ve tecrübe ettiriyor. O yüzden de artık her şeyi konuşarak değil bazen de kendini geri çekerek çözmeye çalışıyorsun.

Ağustos ayının gündemi: İnsanlara zaman tanıyor ve alan bırakıyorsun.

Aşk tılsımın: Gökyüzü aşk hayatına heyecan katıyor.

Seks: Hislerinin tercümanı davranışların olacak.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Eğlenceli ve neşeli halinle herkesin sevgilisi olacaksın.
Yılın en sıcak günleri yaşanırken, zihnini dinlendirecek, hayatı sorgularken daha esnek davrandığını fark edeceksin. Yani iç dünyandaki müzakerelerle, yaşamında sergilediğin duruşun aslında eleştirilecek bir yanının olmadığını gönül rahatlığıyla dile getireceksin. İnsan kaderini belki de kendi iradesini fark ettikten sonra tayin ediyordur. Dolayısıyla yaşamını yorumlarken ailedeki bazı kişileri dikkate almamanı tavsiye ediyor Ağustos ayı. Çünkü buradaki trafiğin karışık olduğunu en iyi sen biliyorsun. Elinden geleni yaptığını da 2011 yılından bu yana yaşadığın bazı sıkıntılar, travmalar ve kayıplarla zaten öngörüyorsun.

Aklı bir karış havada bir Balık burcuna alışık olmayan çevren, kafa karışıklığın ve dağınıklığın konusunda seni eleştirecek. Unutulan doğum günü, tanışma yıldönümü gibi etkinlikler sana son dakika planlar yaptırabilir. Eli ayağı birbirine karışan Balık burçları mükemmeli yakalamak isterken, eksik ve yanlış seçimler yapabilir. Merkür bu evrede yapacağını yapıyor ve seni organizasyonlarda ve etkinlilerde yalnız bırakıyor. Arkadaş çevresi geniş olan Balık burçları ise bu dönem bol bol kalabalık topluluklar içinde yer alacaklar. Eğer tatil için kalabalık bir grubu tercih ettiysen, eğlenceli ve neşeli halinle herkesin sevgilisi olacaksın.

Somut kararlar verdiğin, özellikle ailenin veya çevrendekilerin kaygı ve korkularından beslenmeyi tercih etmediğin bir ay olacak. 2019 yılındaki tutulmalar, kalıplarını değiştirecek ve bakış açını güncelleyecek. Ağustos ayının son günlerinde gökyüzünde yine hareketli olacak. Yılın Süper Ay’ı olarak yazılıp çizilecek olması senin burcun için önemli olacak. Çünkü 7. Evine sürprizler yapacak. Bekâr bir Balık burcuysan ve hala bu müzminliği üzerinden atamadığını düşünüyorsan, ilişkilerden korktuğunu ve geçmişi azat etmen gerektiğini fark edeceksin. Bununla birlikte değişime açık olduğunu, bunun için her türlü konuşmayı yapmaya hatta gerekirse yardım bile almaya sıcak baktığını göreceksin. İç sesin ne zaman bu konularla ilgili sana ipuçları verse, en iyi bildiğin şey bunların üstünü kapatmak olmuştur şüphesiz.

Güzel şeyler hep beklemediğin anlarda olur! Fakat sen hep bekliyorsun ve bunu kendine bile itiraf edemiyorsun. İyi bir eş, romantik bir sevgili, seni el üstünde tutacak insanlar, çok çalışmadan fazla para kazanmak… Ağustos ayında bu düşüncelerin daha da hareketlenirken kendin için yeni yollar çizeceksin.

Ağustos ayının gündemi: Yaşamın güzelliklere açılacak.

Aşk tılsımın: Düşüncelerini söylemekten çekinmeyeceksin.

Seks: Duyguların ve tutkun ile hareket edeceksin.