arkadasla sevgili olmanin guzel yanlari - Arkadaştan Sevgili Olur Mu? Okumadan Karar Vermeyin!

Arkadaştan Sevgili Olur Mu? Okumadan Karar Vermeyin!

“Arkadaştan sevgili olur mu?” Bir gün en iyi arkadaşına aşık olduğunu fark etsen ne yapardın?

Onu yıllardır tanıyorsun. Gözüne bakınca dün akşam kaç bira içtiğine kadar anlıyorsun. Çok iyi biri evet, ama belki de arkadaştan öteye geçince sizin için çok daha mükemmel olacak.

Bugüne kadar hep yanında olmuştur. Birlikte saçma sapan şeyler yapmış, karnınız ağrıyana kadar gülmüşsünüzdür. Bir gün yarı çakırkeyif kafayla ona doğru bakarken, birden! O da ne? Onun çok yakışıklı/güzel olduğunu bir anda fark ediyorsunuz.

Geçmiş olsun. Gelelim bundan sonraki soruya;

Arkadaştan sevgili olur mu?
Arkadaşınızla çıkmalı mısınız çıkmamalı mısınız?

Açıklıyoruz: arkadaşlığın sevgililiğe dönüşmesi, gerçek aşkı bulmanın en bilinen yoludur! Ve sorunun cevabı evet çıkmalısınız! Böyle bir ikilemle boğuşuyorsanız ve ondan da aynı titreşimleri aldığını hissediyorsanız, yapın! Fakat böyle anlarda akla şu sorular takılır: İnsanlar ne düşünür, ne der? “Ya arkadaşlığımızı mahvedersem?”

Dürüst olmak gerekirse biraz risk almalısınız. Buna değer. Zor, problemli ve tuhaf bir süreç olabilir belki ama mutlaka değer.

Sadece biraz “cesaret”…

Hiçbir zaman adım atmazsanız hep aklınızda kalır. Hayat sizin, istediğiniz buysa peşinden gidin.

Arkadaşla sevgili olmanın yararları

Arkadaşınıza âşık olmanın güzel yanlarından bahsedelim. Sizi her yönünüzle bilen, tanıyan birisi… Sizi olduğunuz gibi tanımış, kabul etmiş ve birlikte müthiş zamanlar geçirmişsiniz.

Beklenti yok – Bir ilişkinin en zor taraflarından biri başlarda ilişkinin iyi gitmesi için kendinizi olduğunuzdan daha kibar, daha hoş, daha iyi, daha ılımlı göstermişseniz, zamanla sevgiliniz değiştiğinizden yakınmaya başlar. Aslında değişmiyor, kendiniz olmaya başlıyorsunuz, o farkında değil!

bir erkekle nasil sevgili olunur - Arkadaştan Sevgili Olur Mu? Okumadan Karar Vermeyin!

Ama arkadaş öyle mi? 

O sizi olduğunuz gibi benimsiyor. Biliyor ki mükemmel değilsiniz ama yine de sizi seviyor. Saçma sapan şakalarınızı komik buluyor. Saçlarınız darmadağınken, yeni uyanmışken nasıl göründüğünüzü biliyor. Hamburgeri nasıl döke saça yediğinizi biliyor. Kısacası “sizi biliyor.”

İyi geçinmek – Arkadaşla çıkmaya başladığınızda onun zevklerine ayak uydurmak zorunda değilsiniz. Çünkü zaten iyi arkadaş olduğunuz için zevkleriniz uyumludur veya birbirinizin tuhaf zevklerini komik buluyorsunuzdur. Rol yapmaya gerek duymadan geçinip gidersiniz. Ortaklığınızdan hoşnutluk duyarsınız.

Arkadaşlık, zaten ilişkinin hayati şartıdır – Çoğu ilişki bir kıvılcımla başlar, alevlenir, sonunda söner ve kül olur. Çünkü başlangıçta sadece tutku ve heyecan vardır. Tutku git gide azaldığında, ilişkide geriye hiçbir şey kalmadığı anlaşılır ve ilişki biter.

Birlikte geçirdiğiniz zamanlarda en önemli şeyin arkadaşlık olduğunu anlıyorsunuz. Bu hayati bir durumdur çünkü bazen öyle bir an olur ki herkesten nefret edersiniz ve kaçacak bir yer ararsınız. Ya da o acı çektiğinde onun acısını yine en iyi anlayacak olan kişi sizsinizdir.

Arkadaşlığın aşka dönüşmesinden önce göz önünde bulundurmanız gerekenler

couple kissing with ice cream 450076585 - Arkadaştan Sevgili Olur Mu? Okumadan Karar Vermeyin!

Arkadaşınıza âşık olmak birçok açıdan müthiş ve eğlenceli olabilir ama birkaç şeyi gözden geçirmekte fayda var. Nasıl olsa arkadaşımla çıkmaya başladım, onu etkilemeye çalışmama gerek yok diye düşünüyorsanız, derhal bu düşünceden vazgeçin!

Öncelikle saygı her zaman olmalı. Arkadaştan sevgili olur mu diye düşünüyorsanız, “çaba” göstermelisiniz. Sevimli olmanız gerektiği kadar iyi bir arkadaş olmaya devam etmelisiniz.

Bazen tuhaf kaçabilir – Napıyorum ben? diyeceğiniz anlar olabilir. Ama bunu herhangi bir ilişkide de yaşayabilirsiniz. Merak etmeyin, telaşlanmayın.

Arkadaşla sevgili olmak “daha az çaba” demek değil – arkadaşınızla çıkıyorsunuz diye onun yanınızda olmasına devam etmesi için çaba harcamanız gerekmediği anlamına gelmiyor. Beraber dışarı çıktığınızda altınıza bir pantolon geçireceksiniz, yine eskisi gibi (!).

Arkadaşlarınızı bölüşmeyin! – Diyelim ki kavga ettiniz, sakın ola ki ortak arkadaş çevrenizden bir taraf tutmalarını beklemeyin. Bu her şeyi berbat eder! Hem onları da zor duruma sokmuş olursunuz.

Eğer ilişki yürümezse dert etmeyin, arkadaşlık ölmez – Bir süre denemeden sonra ilişkinin yürümediğini düşünüyorsanız, birbirinize karşı kabalaşmadan bitirmeyi başarabilirsiniz. Veya aşkınızı itiraf etmiş, arkadaşınızdan geri dönüş alamamış olabilirsiniz. Egonuza yenilip sert konuşmayın ve bırakın arkadaşlığınız devam etsin.

Arkadaştan sevgili olur mu sorusu, birçok açıdan sizi seven size saygı duyan biriyle olmak için muhteşem bir fırsat sunar. Çoğu mükemmel ilişkiler bu yolla başlamıştır. O yüzden, devam!