Anasayfa / Aşk İlişkileri / Aşk Neden Erkeklere Daha Çok Acı Verir?
ask acisi neden acitir fec86 - Aşk Neden Erkeklere Daha Çok Acı Verir?

Aşk Neden Erkeklere Daha Çok Acı Verir?

Genellikle kadınlara oranla erkek bireylerin daha çok ve acı verici düzeyde aşk acısı çektiğine şahit oluyoruz. Hatta bu acının derecesi bazen öyle boyutlara taşınıyor ki kişi hayatındaki her şeyden vazgeçiyor yada vazgeçmese de hayatında sahip olduklarının tadını ve keyfini çıkaramıyor.

Bunun temel nedeni ise karşı cinsin eksikliği ve yokluğudur. Çünkü karşı cins erkeğin hayatındayken erkek bütün sahip olduklarını ona adamıştır, onun için pek çok şeyden vazgeçmiştir. Bu sebepten ötürü karşıdaki kişi hayatından çıkınca acı duygusu başlamış oluyor.

Erkeklerin Aşk Hayatı

2214554 o3d0a - Aşk Neden Erkeklere Daha Çok Acı Verir?

Bir erkek karşı cinsten birine aşk duymaya başladığında genellikle çabuk kapılır ve onun için pek çok şeyden vazgeçer. İşte bütün sorunda burada başlıyor. Yani erkeklerin daha fazla acı çekmesinin tek sebebi temkinsiz ve dikkatsiz bir şekilde hareket etmesi ve ayrıca bu dikkatsizlikten doğan yapılan büyük hatalardır.

Erkekler karşı tarafa nasıl olsa hiç hayatından çıkmayacakmış gibi kapılır. Fakat kadınlar ilerisini de düşünürler ve temkinli, dikkatli bir şekilde hareket ederler. Karşısındaki erkeğe değer verse de pek çok kadın için hayatı, idealleri ve geleceği daha önemli olduğundan erkek için hayatındaki önemli unsurlardan vazgeçmez ve hayatını erkeğe adamazlar.

Yani erkeklere göre kadınlar daha çok dikkatli davranır. Ama aynı zamanda hem dikkatli davranıp hemde değer veren kadınlarda mevcuttur. Görüldüğü üzere kadınlar değer verse de dikkatli hareket eder ama erkekler hem değer verir, hem kapılır, hemde dikkatsiz hareket eder. Ve ayrıca o kadının hiç hayatından çıkmayacağını zanneder.

Mutsuz Bir Son Aşk Acısı

Erkeklerin sergilemiş olduğu bu dikkatsiz ve düşüncesiz tavırlardan dolayı ortada büyük bir hata var olduğu için artık aşk acısı ortaya çıkmaya başlar. Gün gelir erkek sevgilisinden ayrılır ve hayatındaki adamış olduğu değerlerin artık karşı tarafın eksikliğinden dolayı dengesi bozulmaya başlar ve bu durum erkeğe acı ve ızdırap verir.

Ama kadın dikkatli davrandığı için pek fazla zarar görmez. Burada dikkatli davranmadan kasıt kişinin “ya karşımdaki kişi hep var olmazsa ve hayatımdan çıkarsa” düşüncesidir. Kadınların bir kısmı bu düşünceye sahip olduğu için değer vermeye bile çekinirler. Çünkü acı çekmekten korkarlar. Acı çekmekten korktukları için temkinli hareket ederler.

Ve ayrılık zamanı geldiğinde de dikkatli davranmanın meyvesini yerler ve pek fazla sarsılmazlar. Tabi ki bu durum her kadında geçerli değildir. Bazı durumlarda kadın daha fazla kapılır, erkek umursamaz ve yaşanacak olan olumsuzluklar bu sefer kadında görülür. Sonuç olarak bir insana değer verirken asla hayatımızdan vazgeçmemeliyiz.

Çünkü karşımızdaki kadın her zaman hayatımızda var olmayabilir. Ya kendi isteğinden ötürü yada dış etkenlerden dolayı hayatımızdan çıkabilir ve buda bize acı verir. Bu yüzden dikkatli tavırlar sergileyerek ilişki sürdürmekte yarar var. En doğrusu mantıklı bir ilişki kurmak ve hatta ciddi boyutlara gelinmesi hayal ediliyorsa mantık evliliği yapmaktır.

Bunlara da bakabilirsin

erkekleresor.com dogruluk mu cesaret mi sorulari 310x165 - Doğruluk mu Cesaret mi Soruları

Doğruluk mu Cesaret mi Soruları

Doğruluk mu cesaret mi oyunu soruları ve görevleri bu oyunu oynayanlar için çok önemlidir. Çünkü …