erkekleresor.com ekim 2019 aylik burc yorumlari - Aylık Burç Yorumları - Ekim 2019

Aylık Burç Yorumları – Ekim 2019

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

Umutsuzluğu rafa kaldırıyorsun.
Amacını ve hayallerini aşmak için bu ay senin için iyi bir ay olabilir. Dünyanın gündemi bu ay da oldukça karışık. Ancak senin için gündelik konular, kariyer gündemi ve para meseleleri diğer bileşenlere göre daha kolay ilerleyecek. Gökyüzünün sunduğu imkânlar sayesinde destek görüyorsun. Rekabetçi ruhun bugünlerde temkinli olman gerektiğini işaret ediyor. Bir yandan tarifsiz duygular yaşayabilirsin. Bir yandan da ilişkilerine takviye ihtiyacı duyarken sana karşı müdahaleci görünen insanları yaşamından uzaklaştırıyorsun.

Kendini duygusal olarak boşlukta hissediyorsan, gel bunu bir ay boyunca rafa kaldır. Çünkü Merkür’ün Marsiyen etkide olması özellikle ilk 15 günlük süreçte sosyal yaşamında günbegün konuları değiştirebilir. Yerin kulağı vardır Sevgili Koç burcu! Bugünlerde inanması zor gelişmeler duyabilirsin. Seni direkt etkilemese de temennin tüm bu gelişmelerden uzak durmak yönünde olacak. Evet, temennilerini hızla hayatına geçirirken, senin için işler yolunda gidebilir.

Kariyer ve sosyal yaşam bu ay iç içe olacak. Ancak 1988-1998 yılları arasında doğan bir Koç burcuysan, stresten ve gerilimden uzak durmak için kendine telkinde bulunabilirsin. Ancak kendini ne kadar avutursan avut, rekabet ortamından uzak kalamayabilirsin. Önüne gelen fırsatları hırs olarak değerlendirmemelisin. Bu sıralar mütevazı yönünü ön plana çıkıyor ve “Bana bu kadarı yeter” zihniyetiyle konulara yaklaşabilirsin.

Heybetli bir ay yaşarken Ekim ayının rüzgârını arkasına alan Koç burçları için elverişli bir dönem başlıyor. İstediğini elde etmek bu ay zor olmayacak. 14 Ekim’de meydana gelen Dolunay; gökyüzüne kulak verdiğini, gözlerini açık tutman gerektiğini, yarım kalan işlerini toparlaman gerektiğini, özel bir döneme girdiğini işaret ediyor. Mizacınla uyumsuzluk gösteren çalışma arkadaşlarının yönleri değişebilir. Hayatlarıyla ilgili kararları ve hedeflerinin değiştiğini, hatta buna mecbur kaldıklarını görebilirsin. Adaletin kendi içinde ilahi bir sonucu olduğuna inanmaya başlıyorsun.

Ekim ayının gündemi: Şanslı bir dönemdesin.

Aşk tılsımın: Yeniden aşık olacaksın.

Seks: Hislerinle hareket edeceksin.

BOĞA (21 Nisan – 20 Mayıs)

Retro rüzgârı başlıyor.
Her şeyin ağız tadıyla yapılmasından hoşlanan bir burç olduğunu bilmeyen yoktur. Ekim ayında gökyüzü Venüsyen etki içinde harmanlanırken çevrendeki insanların kaş yaparken göz çıkardıklarını fark edeceksin. Bu durumdan çok sıkıldığını düşünebilirsin. Farklı bir tarzın var; büyük tartışmalardan, sözlerden kendini doğaçlama olarak uzaklaştırıyor olacaksın. Zorlanmaya gelemediğinden, gergin ortamlarda olmak istemediğinden emin olabilirsin. Bilgiden uzaklaşmayan mantıkla her şeyi irdelemeye çalışan bir burç olacağını bu ayki gökyüzü sana hatırlatıyor. Geçen ayın huzuru ve sabrı sana bu ay kazandırıyor.

İdealist, mutlu ve huzuru seven yanın var. Sırası geldiğinde bazı konuların üzerine gitmeye karar veriyorsun. Sabırlı ve takatli davranışın 14 Ekim’e kadar sana avantaj sağlayabilir. Kariyer açısından temkinli davranırken önüne geçmeye çalışan kişileri fark edeceksin. Girişimlerin dikkat çekebilir ancak maddi desteğe de ihtiyacın olabilir. Ayın sonu gelmeden kredi almak, limitsiz kredi kartı talebi gibi birtakım başvurularda bulunabilirsin. AB fonları ve destekçi kuruluşlar için hazırlanan eğitim programlarına katılmak isteyebilirsin.

1970-1984 yılları arasında doğan bir Boğa burcuysan, çocuklarının eğitim alanlarıyla ilgili haberleri, yeni yöntemleri araştırarak gelişmelere katılmak isteyebilirsin. Rekabet bugünlerde alıp başını giderken sadece çocuklar değil aileler de birbiriyle farkında olmadan yarışa tutuşabilir. Çocukların vesilesiyle arkadaş olduğun ailelere ister istemez kırılabilirsin. Kardeşlerinin çocukları varsa farklı eğitim stillerini araştırmak, bazı psikolojik sorunları için pedagog tavsiyesi almak isteyebilirsin. Çalışma alanında ise yaratıcılığınla ön planda olacaksın. Başarılarıyla çıkış yapanların sayısı bu dönem artabilir. Cazip, dikkatli, özenli yanın sayesinde iş yerinde pırlanta gibi parlayabilirsin. Özellikle bu dönem finans, ekonomi, ticari alanlarda yeni gelişmelerle ilgili fikirlerin olabilir. 28 Ekim’e kadar kritikleri yönetmek isteyebilir, zor insanlarla çalışma konusunda tecrübeni konuşturabilirsin. 2014 yılında yaşadığın olayları sana hatırlatan bir döngü içinde olduğunu fark edebilirsin. Deneyimlerin sana pes etmemen gerektiğini hatırlatacak.

Ekim ayının gündemi: Hayatını yeniden yazacaksın.

Aşk tılsımın: Aşka boyun eğmeyeceksin.

Seks: İsteklerini kendin şekillendireceksin.

İKİZLER (21 Mayıs – 20 Haziran)

Yeni duygular, yeni insanlar…
Bu ay birdenbire gelişecek olaylara karşı hazırlıklı olmalısın. Ekim ayı aşırı tepkilerin dönemi olacağını gösterebilir. Özellikle ayın sonlarına doğru kuşaklar arası çatışmanın zirvesini yaşayabilirsin. Eğer aile içinde gelenek ve kültür farkı aşılmaz bir kale gibiyse seni zorlayacak birtakım gelişmeler olabilir. Eğer tarafsız kalmayı tercih edeceksen 14 Ekim’e kadar görüşlerini kendine saklamanı tavsiye ederim. Konuşma şeklinle konuların içeriği seni bir anda olayın sorumlusu yapabilir, aman dikkat! Kimsenin seni etkilemesine ve yanıltmasına izin vermemelisin. Her türlü tartışmada sakin kalmayı becerirsen fikirlerin sayesinde parlayabilirsin. Sürekli fikir değiştirmenin çevrende bıraktığı intibahı dikkate almalısın. Bu ay çok değişken konular gündemde olacak. Eğer 1984-1998 yılları arasında doğduysan Gökyüzü çok çalışkan bir döngüden geçeceğini işaret ediyor. Dayanıklı olduğunu ve ruhsal olarak seni hiçbir şeyin yıkamayacağını gösterebilirsin. Prensiplerinden ödün vermeyeceğini herkese hatırlatacaksın. Ruh bilinci oluşturamadığın kişileri ister istemez çalıştığın birime ya da sorumlu olduğunuz kişilere bildirmek zorunda kalabilirsin. Netliğin, siyah ve beyazın ayrıştığı bir ay olacak. Emeklere saygı duyarken, bunları hiçe sayanlara ve çıkıntılık yapanlara karşı net olacaksın. İş ve ev hayatında sorumluluklarını yerine getirmeden idealist yapını vurgulamak isteyebilirsin. Eğer bu ay seyahat planı olmayan bir İkizler burcuysan, yolculuklarda isminin olmamasına rağmen bavulunu hazırlamanı öneririm. Sadece iş kaynaklı değil, aynı zamanda aile ziyaretleri içinde farklı nedenlere bağlı olarak organize olacağını işaret ediyor Ekim ayı gezegen seyri. Unutmadan şunu belirtmeliyim; bu ay hem atılgan hem de cesur olacaksın. Güneş, kendini ruh olarak zorladığı bir burçta seyrederken, tahminini zorlayan gelişmelere de açık olacak. Üstüne ateş burcunda gerçekleşecek Dolunay, Venüs ile iletişim kuruyor olacak.

Maddi konularla ilgili sorun yaşayan kişilerle fikir alışverişinde bulunabilirsin. Bu kişilerle para ilişkisine girmemek için elinden geleni yapabilirsin. Çünkü senden borç isteyen, akıl isteyen, yardım isteyen kişiler geçmişte geri planda kalmana ön ayak olanlar arasındaydı. Gökyüzü, kin tutmanı önermiyor ama yapılanları sana hatırlatmak için elinden geleni ardına koymuyor. 28 Ekim’de su burcunda gerçekleşen Yeniay, sadece toplumda birçok olayı göz önüne getirmeyecek. Aynı zamanda yorulduğunu hissettirebilir. Özellikle üst solunum yolu ve bulaşıcı hastalıklarla baş etmen gerekebilir. Minör sorunlar çıkaran bu durum yüzünden evde istirahat süren bir parça artabilir.

Ekim ayının gündemi: Yaşamını tekrar planlayacaksın.

Aşk tılsımın: Gönlünü sakin bir kalbe emanet edeceksin.

Seks: Sınırları kaldıracaksın.

YENGEÇ (21 Haziran – 22 Temmuz)

Duygularının ışığıyla aydınlanacaksın.
2019 yılının Ekim ayı senin için aşkın ve ilişkilerin ayı olacak. Geceleri aklına takılan detayları düşünmekle geçireceksin. “Kendini bile tanıyamayacağın bir aya hazır ol” diyor Gökyüzü. Geçtiğimiz 7 yıla vurgu yapan bir döngüyü selamlıyorsun. Plüton’un 7. evinden geçtiği yıllardaki o tutkulu ilişkilerini, inişleri çıkışları hatırlatabilirsin. Nostalji duvarını aşıp, kalbini hatıralara sürükleyen Gökyüzüne kafa tutabilirsin. Sevgini, şefkatini ve yardımsever yapını kimsenin hoyrat kullanmasına izin vermemelisin. Eylül havasının mistisizmi monotonluğu kaldırıyor ve böylece duyarlılığını kontrol altına alıyorsun. Sevgili Yengeç burcu; bu ay içe dönük olma, yeri geldiğinde seni üzen konuları dile getirebilirsin.

14 Ekim’de ateş burcunda gerçekleşecek Dolunay ile aşk için duygularının peşinden ne kadar gidebildiğini görebilirsin. Aşk için neler yapabileceğini kendine gösterebilirsin. Geleceğini şekillendireceğin bir ay olduğunu fark edeceksin. Özellikle bir anda ne kadar hızlı aşık olduğunu ve detayları ne kadar çabuk göz ardı edebildiğini göreceksin. Aslında kolay sevebildiğini, sevdiğin zaman ayaklarının yerden kesildiğini fark edeceksin. Eğer 1970-1984 yılları arasında doğmuş ve son 14 yıldır evli bir Yengeç burcuysan bu ay, evliliğinden uzaklaştığını ve ilişkini sorguladığını görmek, kendinde ayrı bir baskı hissetmene sebep olacak. Bu ay, hayatına dahil ettiğin insanların enerjisini tahlil edeceksin.

Ay’ın ateş burcunda kendini bulması ve Venüs’ün de 8 Ekim itibarıyla su burcunda hareket etmesi; ilginç buluşmaların olacağını ve geçmişten birilerinin karşına geleceğini vurguluyor. Gökyüzü, bu ay fazlasıyla kararsızlık yaşayacağını ve 28 Ekim’e kadar da kararsızlığın yüzünden bazı konularda yanlış anlaşılmalara maruz kalabileceğini işaret ediyor. Bu döngüde kendini çevrenden biraz olsun izole edebilirsin. İşte ve günlük hayatında tamamen gündemine konsantre olabilirsin. Yakın paylaşımları olan kız arkadaşlarına sırlarını emanet ederken bu ay iki kez düşünmelisin.

Ekim ayının gündemi: Hayatın hızlanıyor.

Aşk tılsımın: Aşka verdiğin önemi gözden geçireceksin.

Seks: Yeni deneyimler yaşamak isteyeceksin.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Yüzün gülüyor.
Kendini en cesur hissettiğin ay nihayet geldi. Güneş’in burç değiştireceği son dakikalara kadar cesaretini ilan etmeye devam edeceksin. Keskin konuşmalar, aile içinde aldığın kararlar, hizmet alanlarına dair girişimler ne kadar atak ve hırslı olduğunu işaret edecek. Sebebi her ne olursa olsun tartışmalardan ve düşünmeden hareket etmeler artık bitti… Melankolik ruh halini temsil eden Ekim ayı sana bu anlamda bulaşmıyor. Büyük düello için beklediğin gelişmeler seni harekete geçirecek. Kendini sorgularken modunu düşüren gündemleri erteleyebilirsin. Yeni ilgi alanları için de bu ay fikir birliğine ihtiyacın olacak. Akılları yöneten Merkür sayesinde bambaşka fikirler sunabileceksin. Gelelim bu ayın detaylarına!

Bu ay iş ve kariyer adına önemli girişimlerin olacak. Konuşma stilinden, hitap şekline kadar kişileri etkilemen kolay olacak. Önemli toplantılarda başı çekebilirsin. Anahtar kelimen bu ay “hırs” olacak. Aklı ve zihni yöneten Merkür sayesinde farklı fikirler geliştirebileceksin. Senin önerilerin ilk elemelerden başarıyla geçebilecek. Grup çalışmalarında, ortak proje takibinde uyumun bu ay mükemmel… Evet, sen aslında kendi başına olmayı seven, yönetilmekten hoşlanmayan bir yapıya sahipsin. Ancak çalışma ortamındaki yeni düzenlemeler seni tek başına bırakmayabilir. 14 Ekim’de Gökyüzünde yerini alacak Dolunay, temponu düşürmekten yana değil. Sen de değilsin, bu yüzden önüne çıkan fırsatları büyük ya da küçük demeden değerlendirmeye alabilirsin. Farklı hobilere ve spor dallarına merak salabilirsin. Kulüp ya da benzer nitelikte grupların çalışmaları içinde bulunabilirsin. Bağlı olduğun meslek grubunun faaliyet gösterdiği dernek ya da vakıflarda bilfiil görev almak isteyebilirsin. Anayasa, mevzuat, sözleşmeler gibi bir kalemde incelemen gereken konulara hakim olabilmek için öneriler alabilirsin.

Birlikteliği olan bir Aslan burcuysan, eşinle aranda krize dönen konular olabilir. İnsanları değerlendirirken, niyetlerini sorgulamak isteyeceksin. Önemli olan karşılıklı güven. Hayatta bazen kendi şansımızı kendimiz yaratırız. Sahip olduğun yetenekleri kullanman bu ay işini çok kolaylaştıracak. Sosyal olarak da çok etkin rol alıyorsun. Başvuru yaptığın bir iş görüşmesi ya da beklediğin bir dosya varsa olumlu etkiler var. Ancak tam olarak sonuç alman zaman alabilir. Ailede sorumlu gördüğün kişileri fark ettirmeden takibe alacaksın. Bu kişilerin kendi yaşamlarına dair planlar yapmasını ise uzaktan takip edeceksin.

Ekim ayının gündemi: Sürpriz olaylar yaşayacaksın.

Aşk tılsımın: Aşka inancını tazeleyeceksin.

Seks: Heyecanlı anlar yaşayacaksın.

BAŞAK (24 Ağustos – 23 Eylül)

Duygusallığın ön planda olacak.
Sükûnet arayışın tam yerini buluyor. Kaygılarınla baş etmeyi öğrenirken; bu dönemi kaliteli geçirebilirsin. Aklına takılan birkaç konu daha var, onları da çözdüğün zaman senden iyisi yok. Emeğin değerini bilenler arasında yer alıyorsun. Kendine yatırım yapmaya başladığın bu yıl aslında neleri kaçırmış olduğunu da gördün. Aile, eş, sevgili, çocuk, arkadaş derken kendi sağlığını ve ruh güzelliğini yitiren Başak burçları sonbaharın soluk renkli havasında eğlenceden eğlenceye koşabilir. Ama bazı gezegenler yaramazlık hissi uyandırırken seni biraz köşeye de sıkıştırabilir. Bakalım, Ekim ayında seni neler bekliyor?

Endişelenme. Bu iniş çıkışlar gelip geçici olacak. Ya da eskisi kadar seni yormayı düşünmüyorlar. Çünkü sen de değiştin, eski tepkilerinden eser kalmadı. Öncelikle 8 Ekim’de su burcuna geçen aşk gezegeni Venüs, yılın ilk aylarında başlayan ilişkileri sınava tabii tutuyor. Nasıl mı? “Birbirinizle ne kadar uyumlusunuz?”, “Senin sadakat beklentine karşılık verebilecek mi?” ve “Gündelik detayları seninle nasıl paylaşıyor?” gibi sorular seni biraz sıkmış ve düşündürmüş olabilir. Ekim ayı öncelikle bir temizlik dönemi gibi gelsin sana; geri dönüşü olmayan, bir kalemde vazgeçtiğin insanlar olacak. Eğer gelecekle ilgili herhangi bir planı olmayan, belirsizlik yaşayan bir birlikteliğin varsa üzerinde kafa yormak bile istemeyebilirsin. Anlamsız kıskançlıklara ve meraklı sorulara maruz kalabilirsin. Sendeki bu değişimi farklı yorumlayan sevgilin ya da eşin sosyal ortamından seni kıskanabilir. Üzerinde belli belirsiz baskılar hissedebilirsin. Eğer aynı kuşkuları yönetemeyecek kadar hırsa kapılırsan vay ki ne vay… Ortalığı karıştırmak, doğruyu öğrenmek için elindeki tüm kozları kullanabilirsin. Ateş burcunun hakim olmaya başladığı bu ayın ikinci yarısı senin için hayli ilginç olacak. Çevrene dair tepkilerin, çocuklarının öğretmenlerine, eğitim kurumuna karşı görüşlerin bir hayli sıradan günler yaşamayacağını işaret ediyor. Aile içinde yaşanan haksızlıklara göğüs germemen senin bu ay ne kadar haklı olduğunu ortaya çıkarabilir. Eşinin işiyle ilgili duygusal rahatsızlığına yardımcı olabilirsin. Kaygılarınla baş etmeyi öğrenmiştin, şimdi yakınlarına aynı telkinleri yapmaya ne dersin?

Ekim ayının gündemi: Mantığın duygularına eşlik etmeyecek.

Aşk tılsımın: Aşka dair geçmişi arkanda bırakacaksın.

Seks: Ten uyumunu yakalayacaksın.

TERAZİ (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu ay senin için farklı olacak.
Bu ay bir parti havasında geçmese de sahip olduklarının kıymetini bildiğin bir süreç başlıyor. Enerjin ve cazibenle favorilerin arasına giriyorsun. Adeta insanlar etrafında el pençe divan olacak. Ayın yarısına kadar temelde sıkıldığın konularda iyileşmeler oluşacak. Ütopik gibi görünen projelerinin devreye girmesinden oldukça hoşnut olabilirsin. Sonbaharın bugünlerini çokça koşturarak ve çalışarak geçirebilirsin. Gelelim ruh haline; kırıldın, hayal kırgınlıkları da yaşadın ama sen de biliyorsun ki şu hayatta hiçbir şey kalıcı değil. Endişe etme, özgünlüğünü yakalıyorsun. 3 Ekim’de Merkür ve Mars’ın burcunda kavuşum yapacak olması; polemiklerin bol olacağı bir ayı temsil ediyor. Bulunduğun ortamlarda öngörüleriyle öne çıkmak isteyen kişilerin sayısına şaşıracaksın. Konuyu bilsin ya da bilmesin herkesin fikir sahibi gibi görünmesi sana anlamsız gelebilir. Özellikle eğitim sektöründe olan bir Terazi burcuysan, rakiplerinin genç kuşaklarla çevrelendiğini fark edeceksin. Marsiyen etki aynı zamanda ilişkilerinde de kuşak farkı olduğunu ifade edecek. Senin olgunluğunu birlikte olduğun kişide de araman minik tartışmalara ve sosyal uyumsuzluklara neden olabilir. Bu durum seni düşündürebilir.

Sıkı çalışacağın yoğun bir enerji alanına girebilirsin. Etkili davranışların sayesinde iş yerinde, okul çevrenden birden fazla kişinin güvenini kazanabilirsin. Statü atladığın, kariyer ve eğitimin için şehir değiştirmeyi planladığın bir dönem başlayacak. 2020 yılının hazırlıkları bu dönem senin için başlıyor. Belki de hayatının bundan sonraki evresinde nerede ve nasıl yaşayacağına karar vereceksin. Bugünler senin için çok kıymetli olacak.

14 Ekim’de meydana gelen Dolunay, karşıt burcunda ve ikili ilişkilerine vurgu yapıyor. İkili ilişkilerde bazı uyuşmazlıklar yaşayabilirsin. Fikir ayrılıkları, inatlaşmalar, minik kıskançlıklar, sosyal çevrendeki arkadaşların yüzünden parçalı bulutlu günler yaşayabilirsin. 8 Ekim’de su burcuna yerleşen Venüs, sular seller gibi düşüncelere dalacağını, şüphe modasına eşlik edeceğini, sevdiklerini gözünden sakınacağını işaret ediyor. 12. evinize yerleşen Venüs, gizli saklı konuları ortaya dökecek. 23 Ekim’e kadar devam edecek benzer gerilimler keyfini kaçırabilir ancak sonrasında gökyüzü seni destekleyecek. İşgüzar insanları yaşamından uzaklaştıracaksın. Bazı tepkilerini abartılı bulacaksın, aşk ve yaratıcılık dolu bugünleri boşa harcadığına üzülebilirsin.

Ekim ayının gündemi: Hayatına dair önemli gelişmeler yaşanacak.

Aşk tılsımın: Sakin giden aşk hayatın hareketlenecek.

Seks: İçgüdülerinin esiri olacaksın.

AKREP (24 Ekim – 22 Kasım)

Her şeyi kontrol altında tutmak çok zor!
İnsan kaybetmek istemiyorsa özellikle bu ay ön yargılı olmamaya özen göstermelisin. Özel hayatında yaşadığın her şeyi büyütebilir, kendince çıkarımlar yapabilirsin. Yeni evli Akrep burçlarına seslenmek istiyorum; kıskançlığı tadında bırakın! Herkesin mizacı, arkadaşlığını gösterme biçimi, insanlara yaklaşımı farklıdır. Bu dönemde eşinin yeni iş arkadaşlarını flörtöz bulabilirsin. Buna bir sözüm yok. Fakat sence de önemli olan eşine olan güvenin değil mi? Ekim ayı ilişkilerle ilgili adeta sınav niteliğinde olacak. İlişkin güven testinden geçerken, sınav sonucunu aşkının büyüklüğü belirleyecek. Doğum günü arifesinde olan Akrep burcu olarak, otoriter ve yaratıcı yapını ortaya koyuyorsun. Ailende yer alan baba ya da erkek karakterlerin dertlerine kafa yoracaksın. Asıl sıkıntılarının nedenlerini öğrenmen sana onlar için alternatif oluşturmaya itebilir. Elindeki tüm imkanları ve bilgini, arkadaş çevreni belli başlı problemleri için seve seve devreye sokabilirsin.

Bazı kişilerle iletişimi bir anda kesebilirsin. Ateş burcundaki Dolunay yüzünden keskin mesajlara maruz kalabilirsin. Sosyal medya üzerinden yapılan arkadaş atışmaları, fikir ayrılıkları başka seviyelere gelebilir. Düşünceleri yüzünden hayal kırıklığına uğradığın insanları hesabından silebilirsin. Hatta biraz daha ileri gidip telefonla sana ulaşmamaları için engelleyebilirsin. Bugünlerde teknoloji iletişimine fazlasıyla girizgah yapman bu dünyanın ne denli acımasız olduğunu da sana gösterebilir. 1970-1984 yılları arasında doğan ve çocukları olan bir Akrep burcuysan, eğitim alanlarıyla ilgili haberleri, yeni yöntemleri araştırarak gelişmelere katılmak isteyebilirsin. Çalışma alanında olan bir Akrep burcuysan, yaratıcılığınla ön planda olabilirsin. Çıkış yapanların sayısı bu dönem artabilir. 28 Ekim’e kadar koşullarını yüksek tutmak istiyorsan, iş yerindeki değişime ayak uydurmak isteyebilirsin. Başkalarının işine sana sorulmadıkça karışmaman gerektiğini fark edeceksin. İçinde bulundukları özel durumları öğrenmeye çalışırken bambaşka hikayelerle karşılaşman mümkün.

Ekim ayının gündemi: Yeni kararlar alacaksın.

Aşk tılsımın: Aşka kırılmaktan vazgeçeceksin.

Seks: İçinden geleni yapacaksın.

YAY (23 Kasım – 21 Aralık)

Fırtınalı günler başlıyor.
Huzurunun bozulduğu dönemler artık son buluyor. “Bu sene kabus muydu, lütuf mu?” dediğin günleri artık geride bırakıyorsun. İş hayatı ve yakın çevrenle ilgili konular bu ay sonuçlanıyor. Kenara çekilip sessizliğe bürünmenin kimseye fayda sağlamadığını göreceksin. 9 ay boyunca gündelik hayatına, rutin işlere, çalışma hayatına ve sağlınla ilgili konulara odaklandın. Bu ay kişisel yönüne destek olan Yeniay seni farklı kılacak. Kulağına gelen dedikodular, arkandan çevrilen işler, kadrodaki değişimler seni içten içe işinden uzaklaştırabilir. 14 Ekim’de meydana gelen Dolunay, sana yol gösteren insanları tanıma fırsatı sunuyor. Uzun süredir içini daraltan bu konulardan uzaklaşmanı sağlıyor. İş hayatında cesur kararlar almayı öğreten Gökyüzü, ayın ikinci yarısından sonra sahneyi sana bırakacak. Yaz aylarından kalma canlı, enerjik, daha çok eğlenen yanın sana ivme kazandıracak. Yeni oluşumlar için yapıcı olacaksın.

Sorumsuz, başıboş insanlara karşı tahammülün gittikçe azalıyor. Ev arkadaşından, kardeşine kadar; sosyal yaşamlarındaki rahatlığa eleştiri yapmaktan kendini alıkoyamayacaksın. “Cesur kararların fotokopisi olmaz” diyerek biten ilişkin hakkında realist davranacaksın. Verdiğin kararların arkasında durman seni olgun ve ayrıcalıklı kılacak. Tavrından, duruşundan etkilenenler olacak, bilgine.

Güneş’in hava burcunda olduğu ilk iki hafta yeni dostluklar edineceksin. Kısa seyahatler, iletişim ağının güçlenmesi yeni ilişkilere kucak açabilir. Bu ay telefon trafiğin artıyor. Kendini geliştirmek için attığın adımlar ve kısa süreli tanışmalar, flörtleşmelere dönüşebilir. 2014 yılında yaşadığın kötü anıları silecek, kafanı uzun zamandan sonra karıştıracak biriyle tanışabilirsin. Kariyerin adına öne çıkmak isterken rakiplerini tanıyorsun. Enerjini, bilgini, çetin ceviz yönlerini Dolunay ile birlikte güven evine taşıyacaksın.

Ekim ayının gündemi: Pişman olacağın kararlar alabilirsin, dikkat.

Aşk tılsımın: Aşkta huzur arayacaksın.

Seks: Ne istediğini bilerek hareket edeceksin.

OĞLAK (22 Aralık – 20 Ocak)

Köklü değişimler zamanındasın!
Gökyüzü öncü burçlara teslim. Güneş’in havanın öncüsünde hareket etmesi Ekim ayında, “Artık ben de mutlu olacağım” demene neden oluyor. Kendini “İstediklerimi hayatıma alacağım”, “Bugün bana verdiklerinin üstüne birçok şey koyabilirim” ve “İlerlemeye devam etmeliyim” gibi cümleler söylerken bulabilirsin. Yaşamın sana mucizeler sunacağını hissediyorsan ve kendini olur olmaz bir enerji çıkışı içinde buluyorsan, emin ol ki Gökyüzünde bunun bir yeri ve açıklaması var. Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, 12 yıl aradan sonra burcuna taşınmaya çalışırken Satürn’ün sende yarattığı baskıyı, Plüton’un ruhuna getirdiği vesveseyi bertaraf edecek. Bununla birlikte Ay düğümleri geçmiş ve gelecek arasında kaldığını düşünmekten uzaklaştırıp seni ilerletecek. Kurallarını yıktıracak. Seni zorlayan birçok olayın üstüne talihinin döndüğünü ve üst üste şansının yaver gittiğini de görmeni sağlayacak. Bu döngüyü aslında ruhun karşılamaya başladı. Nasıl mı? Zaman zaman enerjinin yükselmesini ve kalbinin pır pır etmesini buna yorabilirsin.

Peki, bunları nasıl mı göreceksin? Bu ay katılacağın düğün ya da doğum günü gibi bir organizasyonun içinde ani gelişen bir olayda, küçücük bir diyalogdaki ima, hayatının mesajı olacak nitelikte olacak. Bu durum kalbinin biraz serzenişte bulunmasına neden olacak; ancak gel gör ki para ve kişiler konusunda ne yapman gerektiğini bir kez daha hatırlamanı sağlayacak. Dünyanın kendi içinde bir akışı olduğunu, her şeyin zamanı geldiğinde yerini bulduğunu göreceksin. Gerçek zenginliğin aslında niyette ve samimiyette olduğuna karar vereceksin.

Geçmişi geçmişte bırakacaksın. Bunu öncü burçlarda gerçekleşen Ay ve Güneş’in hikayesiyle de ruhunda hissetmeye başlayacaksın. Eğer kurumsal bir firmada çalışıyorsan, çalıştığın kurumun yaşadığın ülkede ön plana çıkması ve birtakım güncellemelere maruz kalacak olması; ilk etapta sana biraz kaygı verse de nefes almanı ve umutlanmanı sağlayacak. Arabanı değiştirmek veya uzun yıllardır hayal ettiğin arabayı almak istiyor fakat çevrendeki bakışlardan çekindiysen; bu ay o bakışları umursamadan tamamen istediğin yola girebileceksin.

Ekim ayının gündemi: Kaygılarından kurtulacaksın.

Aşk tılsımın: Birlikteliğinde sürpriz gelişmeler yaşanacak.

Seks: Her şey mükemmel olsun isteyeceksin.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Bu ay kendini aynı şeyleri tekrar yaşıyormuş gibi hissedeceksin.
Geçtiğimiz ayın son günlerinde gerçekleşen Yeniay’ın tam tersine 14 Ekim’de gerçekleşecek Dolunay seni sıkıştıracak. Bu anlamda kendini bazı şeyleri tekrar konuşurken ve “Buna benzer anları daha önce yaşamıştım” derken bulabilirsin. Yurtdışında yaşayan bir Kova burcuysan bu dönemde ülke değişikliğini düşünebilirsin. Özellikle eğitim yıllarında ya da işle ilgili daha önce ülke değişikliği yapmış ve yurtdışı deneyimleri olan bir Kova burcuysan Gökyüzü, bu ay önüne fırsatların geleceğini, yönlendirmek adına da elinden geleni yapacağını vurguluyor.

Geleceğini düşünmekten öteye geçip keskin adımlar atacaksın. Atacağın keskin adımlarda dikkate alman gerekenleri geçmişte tecrübe ettiğini zaten sen de biliyorsun. Gökyüzü, tam anlamıyla titiz ve tertipli bir plan yapacağını vurguluyor. Farklı ülkelerde yaşayan arkadaşlarınla son zamanlarda artan sohbetlerin fikirlerini değiştirecek, yurtdışında ilişkilere bakış açının bile farklı olabileceğini düşündüren bir Ekim ayı yaşayacaksın. Hukuksal problemi olan bir Kova burcuysan, “Tamamen hak ettiğimi ve istediğimi aldım” dedirtecek bir Gökyüzü hakim olacak. Konuşmaktan çok yazmaya yönelecek, uzun mesajlar ve mailler yazdığın, hatta kendini bile uzun uzun anlatacağın bir ay olacak. Bu anlamda kendini yeniden keşfedecek ve aslında bazı şeyleri değiştirmek istediğin halde cesaret edemediğini fark edeceksin.

Gökyüzü, ilişkinde aranızda koptuğunu düşündüğün bağların tekrar hareket kazanacağını işaret ediyor. Hatta birbirinizi kırdığınız noktaları yeniden tamir ettiğinizi fark etmeni sağlayacak. Genel anlamda rekabeti seven bir burçsun; ancak bu ay sıcakkanlı olmaktan ziyade daha somut sorular soracaksın. Kendini dinleyecek, çekimser ve atak olduğun noktaların algoritmasında bazı yanlışlar olduğunu ve bunları düzenlemenin sana iyi geldiğini anlayacaksın. Kısacası işinde daha iyi olman gerektiğini kulağına fısıldayan Ekim ayının gezegen hareketleri, ilişkilerine ise bazı esneklikler koyman gerektiğini hatırlatacak.

Ekim ayının gündemi: Hassas olacağın anlar yaşayacaksın.

Aşk tılsımın: Aklın karışacak.

Seks: Anın keyfini çıkaracaksın.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

2020 yılına hazırlayan gökyüzü…
2019 yılından çok şey öğrendin. Öncelikle kendi içinde yolculuk yapmayı, iç sesini dinlemeyi, kuruntulara kapıldığında içten içe fazla kaygı ürettiğini iliklerine varana dek hissettin. 1970-1984 yılları arasında doğmuş ve uzun yıllardır aynı yerde çalışan bir Balık burcuysan, bu süreçte kendi çalıştığın kurum ya da yapıda çok fazla öne çıkamadığını işaret ediyor gezegenlerin seyir. Sadece yaptıklarına odaklandığını, başarıyı emek olarak yorumladığını bir kez daha hatırlayacaksın. Bu anlamda pazarlamanın da bu yüzyılda çok önemli bir detay olduğunu anlayacaksın.

Gökyüzünün ritmi artarken hızlı bir müzik dinler gibi düşünebilirsin kendini. Mevsim yüzünü sonbahara dönmüşken; 14 Ekim’de yaşanacak Dolunay rahatlamanı sağlayacak. Kalbinle mantığını birbirinden uzaklaştırmadığını, kendi doğruların konusunda bile içsel bir inatlaşmaya girmediğini, kendine ve çevrene tanıman gereken esneklikleri daha rahat tanıdığını işaret ediyor. Mekan, zaman, görsellik gibi ufak tefek detayların artık senin için ekstra mesai anlamına geldiğini fark ediyorsun. Mantıktan kolay uzaklaşabilen bir burç değilsin. Ancak yönetici gezegenin burcunun tam kalbinden geçerken Mart ayında doğanları yakından etkileyecek. Eğer sen de Mart doğumlu bir Balık burcuysan hem fiziksel hem de duygusal olarak değişimi hissetmeye başladın. Eskisine göre kendinle daha net bir şekilde uzlaştığını anlayacaksın. Unutma, yönetici gezegenin 2011 yılından beri burcunda misafir ve 2026 yılına kadar da misafir olmaya devam edecek. Ancak yönetici gezegenin burcunun tam kalbinden geçiyor olacak. Kendini bildin bileli korktuğun konulardan tamamen arındırdığını, boşuna paniklediğini fark ettirecek. Senin için ekim ayının özünde rasyonel olmak var.

Ekim ayının gündemi: İletişime önem vereceksin.

Aşk tılsımın: Aşk hayatını toparlamak isteyeceksin.

Seks: Kontrollü davranacaksın.