erkekleresor.com - Aylık Burç Yorumları - Eylül 2019

Aylık Burç Yorumları – Eylül 2019

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)
Hayata karşı tavrın değişecek.
Hayatı sürekli planlamak, sence de yorucu değil mi? Bırak gizli yönlerini başkaları keşfetsin. Tam da böyle bir dönem başlıyor. Sonbahar havasına girmeye çalışan iklim, yaz günlerinin son demlerini yaşatıyor. Gökyüzü ise Eylül ayının durağan, bilinçli ve sakin ruhunun aksine, sorumluluklarına yenilerini eklemeye hazırlanacak. Dünya ise siyaset, ekonomi, güvenlik gibi alanlarda spesifik sorunlar yaşarken, kişisel hayatlarımızın güvence altında olmasına muhtaç duyabiliriz. Soğukkanlı kalıp Güneş’in karşıt burcundaki avantajından faydalanıp yoluna devam etmek isteyebilirsin. Duygularını bastırmak için Merkür’ün sabit burçtaki pozisyonundan faydalanabilirsin. Heyecanlı, iş bilir, bilmiş ve kendinden emin hallerine iletişim adına durağanlık gelebilir. İlk tepkilerinin frekansı değişebilir. İnsanları anlamaya, dinlemeye yöneleceksin. Sebat etmek ve sakinliğin sayesinde bir işe adapte olmak ve sonuna kadar devam ettirmek senin için kolay olacak.

Toprak elementini dört köşeye sıkıştıran gökyüzü, içindeki hantallığın ve tekrarların bir nedeni olduğunu vurguluyor. 14 Eylül’de su burcunda meydana gelen Dolunay, nihayet içine bir tutam hareket katıyor. 23 Eylül’e kadar Güneş, karşıt burcunda etkili olurken sosyal hayatın içinde yer almakta zorlanacaksın. Arkadaşlarınla zaman geçirmek, yaz dönemi hikâyelerini dinlemek, eğer okul hazırlığı başladıysa gerekli çalışmaları düzenlemek, gündelik yaşamında belirgin sorumluluklar almanı sağlayabilir. İkili ilişkilerde olduğu kadar iş ve ev arkadaşlığı gibi alanlarda da beklenmedik gelişmeler oluşabilir. Yazın çok görüşmeye fırsatının olmadığı kişilerden ilişkine dair yorumlar duyabilirsin. Ya da iş için sana zamanında aracı olan kişiden kulağına bazı fısıltılar çalınabilir.

Bu ay çevrendeki insanları iletişiminle daha da etkileyebilirsin. Rahat ve bağımsız tavırların ilgi odağı olmana sebep olabilir. “Geçmişte yaşanan mazide kaldı” ilkesiyle yaşamaya başlıyor ve önüne çıkan hiçbir engelin seni yıldırmasına izin vermek istemiyorsun. Geçici ilişkilere sıcak bakmayan sen kalbinin sahibine belki de bu ay kavuşabilirsin.

Eylül ayının gündemi: Kararlarını değiştireceksin.

Aşk tılsımın: Aşka güvenini artıracaksın.

Seks: İsteklerini açıkça dile getireceksin.

 

BOĞA (21 Nisan – 20 Mayıs)
Eylül ayı şanıyla geliyor.
Yaz dönemini ağırdan aldığın günler artık geride kalıyor. Hayatının bir anda hızlanması sana garip gelebilir. Aynı anda farklı konularda sorumluluklar alabilirsin. Ancak bu durum seni keyiflendirecek. Yüreğini yoran, bir türlü isteklerinden kaçamadığın kişilerin bu ay tamamen dertlerini çözdüklerini fark edeceksin. Eğer kendine çok zaman ayırmadığını düşünüyorsan, bu ay küçük seyahat planları organize edebilirsin. Tatil planının içinde yatırım yapmayı düşündüğün yeri ziyaret etmek de olabilir. Uzun yıllar arkadaşlık ettiğin kişilerin evlilik haberleri seni heyecanlandıracak. Düğün organizasyonlarında aktif rol alabilirsin. Gelelim detaycı Eylül ayına.

Eylül ayı gezegen seyri, kazanç kapılarını sana sonuna kadar açılabileceğini işaret ediyor. Bu döngüde satın almayı ya da yatırım yapmayı ertelediğin konular tekrar gündemine gelebilir. Hatta tüm bu konulardan farklı olarak maddi yatırımını çocuğun üzerine dahi yapabilir, geleceğini daha sağlam inşa etmek isteyebilirsin. Yurtdışı kaynaklı bir şirkette çalışıyor ya da eğitim amaçlı yurtdışına çıkmayı planlıyorsan bu planların Eylül ayı içinde gerçekleşmeyebilir ancak hayal kırıklığına uğrama, yalnızca ufak bir aksama söz konusu olduğunu kısa sürede fark edebilirsin. İstediklerini gerçekleştirmemek için önünde hiçbir engel yok.

Senin gözünde yeri farklı olan biri var. Her ne kadar kendine katı sözler vermiş olsan da bazı insanlara karşı zaafın olduğunu biliyorsun. Bunun adına kaybetme korkusu, yalnız kalma endişesi ya da alışkanlık diyebilirsin. Ancak bu ay senin için ilkleri deneme ayı olacak. Geçmişi silip, kendini affederek yaşamını yeniden yazacağını işaret ediyor gökyüzü. Burcunda hareket eden Uranüs’ün seni ne kadar baskıladığını ne kadar keskin bir hale getirdiğini, öfkenin hiç olmadığı kadar anlık tepkilerle yükseldiğini fark etmeni sağlayabilir.

Seni hırpalayan, yoran çıkışlar yapmış olduğun sık sık aklına geliyor. Geçmişi telafi etmek için kolları sıvayan bir Boğa burcuysan, keskin kararlar alabilirsin. Bu dönem büyüdüğünün, olgunlaştığının ve yaşadıklarına farklı bir pencereden bakman gerektiğinin altını çiziyor. Ani evliliğini, çocuk sahibi olmak istememeni, birikmiş paranı kolayca harcamanı eleştirirken o dönem sana engel olmaya çalışanlara hak da verebilirsin. Kopan ilişkileri bu vesile ile yeniden toparlama imkânı bulabilirsin.

Eylül ayının gündemi: Seni yoran konulardan uzaklaşacaksın.

Aşk tılsımın: Duygusal davranacaksın.

Seks: Cesur hareket edeceksin.

 

İKİZLER (21 Mayıs – 20 Haziran)
Aşka hazır olunmaz, biliyorsun.
Güneş, kendini rahat hissettiği bir burçta salınıyor. Sana ve duygularına oldukça iyi geleceğinin altını çiziyor gök kubbe. Doğal bir burç grubundasın ve tepkilerin de her zaman doğal oldu. Dürüst davranışın, eşitlikçi bakış açın sana bu zamana kadar neleri kazandırdı, kaybettirdi analiz edebilirsin. Asla kendinden ödün vermekten yana olmadın, yine olmak niyetinde değilsin. ‘Doğrucu Davut’ hikâyesinde olduğu gibi zarar göreceğini bilsen de kendinden asla şaşmadın. Bu ay için en çok ihtiyacın olan kavram dürüstlük olacak. Sana nasıl aşamalardan geçtiğini gösterecek. Pişmanlık duyduğun konular için kendine bugünlerde kızabilirsin.

Sevgi üzerine çok şey söylenmiş olabilir. Ama sen sevgide emek yoksa o sevgiye inanmayan insanlardansın. Bu yüzden de bu durum insanların hedeflerinin olması gerektiğini düşündüren mantığı benimsemene ve savunmana neden oldu her zaman. Hayatının hiçbir döneminde hedefleri olmayan birisi olmadın, hep mücadeleden yanaydın. Şimdi bunun hakkını görme zamanı. Bu süreçte kader birliği olan yeni insanlarla tanışabilir, yeni yol arkadaşları edinebilirsin.

Bir süredir aklını kurcalayan olayların, aşk hayatını etkilediğini fark etmiyor olabilir misin? Dışarıdan bakıldığında her şey iyi gözüküyor olabilir ama bunun böyle olmadığını çok iyi biliyorsun ve artık harekete geçme zamanı… Bu döngünün özel hayatını düzene sokmak için iyi bir zamanlama olduğunu söyleyebilirim. Kalp ritmini değiştirecek olaylarla karşılaşabilirsin. Eğer ilişkisi olmayan bir İkizler burcuysan aşk kapıları sana sonuna kadar açık. İş için katıldığın bir toplantıda dikkatini çeken bir çift gözle karşılaşabilir, ileriye dönük bir arkadaşlığın temelini atabilirsin. Eğer geçtiğimiz aylarda ilişkisi biten ve hala unutamamış, etkisini üzerinden atamamış bir İkizler burcuysan geri dönüşe hazır mısın? Gök kubbenin sana oynadığı oyun sona erdi ve herkes hatasını anladı belki de. İletişime geçmek için Eylül ayı sana bir şans veriyor olacak.

Eylül ayının gündemi: Yeni başlangıçlar yapacaksın.

Aşk tılsımın: Aşka güvenini tazeleyeceksin.

Seks: Yönlendirmelere açık olacaksın.

 

YENGEÇ (21 Haziran – 22 Temmuz)
Eylül ayı senin için ilginç bir ay olacak.
Keskin konuşmaların ayı bu döneme nasip oluyor. Yarım kalmış birçok meseleyi bu ay toparlayacaksın. Özellikle ikili ilişkilerde seni zorlayan hemcinslerinle belirgin diyaloglar yaparak başlayabilirsin. Bu zamana kadar ses çıkarmadığın, olsun deyip kendi içinde geçiştirdiğin konularda artık sessiz kalmayacaksın. Çünkü gökyüzü tamamen senin beslediğin, ruhuna iyi gelen toprak elementinde hareket ediyor. Güneş ve mücadele gezegeni toprak burcunda hareket ederken, bununla birlikte 7. evinde geri giden Satürn Retro’sunun bitmesi bir yandan nefes almanı sağlarken, bir yandan da kaprisli ve yorucu kişilerin enerjini çektiğini net bir şekilde dile getireceksin. Kalbinin yorgunluğunu bu ay hafifletmekle kalmayıp iddianı da ortaya koyacaksın. Otoriter kişilere karşı tavrını hatırlatan gökyüzü, idare etme şekline reform kazandırabilir. Pozitif insanlarla birlikte olmak sana iyi geliyor, dertli ve tasalı insanları çekmek istemiyorsan nazikçe onları eleyebilirsin. Artık zamanını hiç kimse için boşa harcamak istemiyorsun. Bu konuda çok da haklısın. Geçtiğimi aylarda burcunda yaşanan tutulma seni birtakım gerçeklerle yüzleştirdi. Her ne kadar canın yansa da ayakta kalmayı başardın. Şimdi ise gücünü her geçen gün daha da toparlayarak yola devam edeceksin. Ancak unutmaman gereken bir nokta var. Seni destekleyenlerin çok olduğu kadar yoluna taş koymaya çalışanlar da olacak.

Ailede, sosyal yaşamında, iş çevrende söz sahibi sen oluyorsun. Eylül 2019, potansiyelini göstermek ve heyecanını paylaşmak adına önemli izler taşıyacak. Uzun zamandır hayalini kurduğun yaşam neredeyse ayak ucunda. Eğer emekli olmayı düşünüyorsan, seni artık bu saatten sonra kimse büyük şehirde yaşamaya ikna edemez. “Yola devam” diyen ve kariyerinin ilk aşamasında olan bir Yengeç burcuysan, yepyeni bir döneme girdiğini söylemeden geçmeyeceğim. Kendine olan güvenini toparlamakla kalmayacak, çevrendeki herkesin de hayatına dokunacaksın. Bu durumun farkına varan yakın dostların ise seninle ilgili yorumlarda bulunacaklar. Hatta ve hatta onlardan gizlediğin şeyler olduğunu dahi düşünüp seni köşeye sıkıştırmaya çalışabilirler.

Eylül ayının gündemi: Kendini çok daha net ifade edeceksin.

Aşk tılsımın: Aşkta denge isteyeceksin.

Seks: Cazibeni kullanacaksın.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Hislerini anlamakta zorluk çektiğin aylar mazide kaldı.
Değer yargıların bu ay değişiyor. Kariyerinde beklenmedik sürprizler oluşuyor. Aşk ve talih açısından bugüne kadar aradığını bulamayanların zamanı geldi çattı… 2019’un Eylül ayının seninle ilgili özel planları olduğunu işaret ediyor gezegen seyri. Bazen boş vermek lazım, önümüzü görebilmek için… Önemli seçimleri geride bırakırken, hangi konularda kazanç elde ettiğine bakacaksın. Geçmişle hesabı biten Aslan burcu olarak şu anla kendini kıyaslamak isteyeceksin. Seni aşağı çekeni ve yavaşlatanı gözünü kırpmadan hayatından çıkarmayı seçebilirsin. Yerinde saymak, arapsaçına dönen sorunların içerisinde dönüp durmak artık senin kalemin olmayacak. Şimdi ise duygularını ardına alıp, geciken yaz temizliğini gerçekleştirme vakti…

Toprağa teslim olan gökyüzü eylül ayının 15’ine kadar ilişkiler adına sana güç gösterisinde bulunabilir. Sevgiline ve eşine karşı davranışların onların seçimleri üzerinden şekillenebilir. Ilımlı başlayan bir Eylül ayı seni her koşulda rahatlatabilir. Bir tarafı aydınlık bir tarafı karanlık olan bu ayda duyduklarına inanamayabilirsin. Her ne kadar keyfin yerinde de olsa sürprizleri bol günlerde sevdiklerin için kederlenebilirsin. Kuruntularını yükselten bu döngü seni eskisi kadar yormuyor. Son 2,5 senedir yaşadıklarını senden iyi kimse bilemez. Akıl vermek gibi değil ama öğütlerini teker teker sevdiklerin için sıralamak isteyebilirsin.

Uzun zamandır aynı firmada çalışan bir Aslan burcuysan bazı durumlara artık katlanamıyor ve bunalıyor olabilirsin. O zaman harekete geçme zamanı! Bu döngüde istediğin gibi bir iş arama sürecine girebilir, hatta bu konuyla ilgili internette fazlasıyla zaman geçirebilirsin. Bu süreçte duygu durumunu iyi tahlil etmende fayda var. Gerçekten radikal bir değişiklik istiyor musun? Cevabın evetse, aradığın iş sana gelmeye hazırlanıyor. Ama yok emin değilsen, kararlarını netleştirmeden köklü değişiklikler yapmamanda fayda var. Henüz ne yapacağına karar verememiş bir Aslan burcuysan Eylül ayının gezegen seyri seni destekleyecek.

Eylül ayının gündemi: Güç gösterilerinden çekinmeyeceksin.

Aşk tılsımın: Kıskançlık seni sarıp sarmalayacak.

Seks: Romantik davranacaksın.

 

BAŞAK (24 Ağustos – 23 Eylül)
Neleri başarabileceğini görmeye hazır ol.
2019 yılının yaşadığın aylarına kocaman bir sünger çekmeye ne dersin? “Nereden çıktı şimdi bu?” mu dedin? Olgunlaşma döneminde olduğunu sen de biliyorsun ve bu dönemin meyvelerini almana çok az kaldı. Günler hatta aylar su gibi akıp geçerken yılın geri kalanına baktığında hedeflerine yaklaşmış olduğunun aslında farkındasın. Evet, Ağustos ayı senin ayındı. İnan Eylül ayı da güzellikler getirecek sana. Ancak artık kendini biraz kontrol etmelisin. Hızlı kararların, ani çıkışların, hızla fikir değiştirmen çoğu zaman sana sorun olarak geri dönüyor. Artık bu karmaşıklığa bir son vermelisin. Bu durum seni gereksiz ayrıntılar içinde bırakıyor. Bunları aklından çıkarmanın en güzel yolu ise kendini işe vermek. Eğer çalışmayan bir Başak burcuysan sana tavsiyem mutlaka kendine bir meşgale edinmen. Zekâna haksızlık etme ve onu beslemeyi ihmal etme…

Aslında sen Ağustos ayında kendindeki değişimleri zaten görmeye başladın. Değişimini tetikleyen gezegenler burcunda toplanırken sen de içindeki gücü hissettin ve pek çok yeni konu ile ilgili adımlar attın. 18 Ağustos’tan 13 Eylül’e kadar Venüs ve Mars’ın ilişkisi kişiliğinde büyük bir yapılanmayı, değişimi körükleyecek. Kendini iyi hissetmeni sağlayacak. Kendisine jestler yapan, dinleyen biri haline geliyorsun. Enerjini sömüren insanlardan uzaklaşacaksın. Ailendeki bazı insanlara karşı mesafe koymanın gerektiğini göreceksin. Hep aynı dertleri ve sorunları dinlemek istemeyeceksin. “Kol kırılır yen içinde kalır” tavrını çok uzaklardan seyredeceksin. Görüntünde, vaktini kısıtlayan her türlü konuda büyük dönüşümler yaşayacaksın.

Taraf seçmenin hiç de kolay olmadığını vurgulan bir Eylül ayı seni beklerken, arada sırada kuralların dışına çıkmanın doğru olduğunu keşfedeceksin. Her ne kadar duygularını yönetmekte zorlanacak olsan da ay ortasından itibaren iç gücünü keşfediyorsun. Köşeye çekilmek yok, meydanı başkalarına bırakmak yok! Risk almak için belki de en güzel zaman…

Eylül ayının gündemi: Şansına güveneceksin.

Aşk tılsımın: Anlaşıldığını hissedeceksin.

Seks: Detaylara takılmayacaksın.

 

TERAZİ (24 Eylül – 23 Ekim)
Geçmişe dair konular çözülecek!
Bu ay herkesin favori ismi Terazi burçları olacak. Rahat ve sevimli yanlarını geri kazanıyorsun. Zirvede kalmak için çabaladığın her oluşumu yeniden kendine hatırlatacaksın. İlgi çekici olmak hoşuna gidecek, zaten sen de bu durumu seviyorsun. Seni besleyen unsurlar bu ay fazlasıyla yaşamına dâhil oluyor. Yeniden âşık olmak, işini plana oturtmak, hukuksal mücadelenin peşine düşmek sana imkânsızı kazandırabilir. Kıskanç kişilerle uğraşmak seni her ne kadar bunaltıyor olsa da rutinden çıkmak için elinden geleni yapacaksın. Dikkatini kişisel hedeflere bilemek için kişileri karşına alabilirsin. Yeni bir yön belirlemek için sakinliğin önemli olacak.

Eylül ayı senin ayın olacak çünkü gezegenler burcunda toplanıyor. Senin için bitmeyen ama bir yandan da yaşatacakları ile başını döndürecek bir Eylül ayı var karşında! Sorumlulukların konusunda büyük değişimler yaşayabilirsin Eylül ayı boyunca. Gezegenlerin seyri sana hiç aklında olmayan planları da düşünmen gerektiğini hatırlatacak. Zamansız planların hesabını yapmak zorunda kalabilirsin. Yeni bir iş teklifi alabilir, üzerinde çalıştığın bir projede ivme kazanabilirsin. Uzun soluklu ilişkilere başlayabilecek bir döneme giriyorsun! Hazır mısın?

Bu ay maddi anlamda kendini garantiye almak isteyeceksin. Hatta yakın çevreni de bu konulara teşvik edebilirsin. 7 yıldır çalıştığın ortamda dedikodular alıp başını gidebilir. Herkes diken üstünde olurken sen gerekli konuşmaları yapmak için girişimde bulunacaksın. Ortakların ayrılıkları, projelerin durdurulması seni farklı alanlara yöneltebilir. Gizemli konuşmalar, çözemediğin iş ilişkileri seni kısa bir süre de olsa yıpratabilir. Alternatif geliştirmek için yazın başında tanıştığın kişilerle görüşmek isteyebilirsin. Ailenden destek almak için ciddi bir konuşma hazırlığına girebilirsin. Yeni mezunsan geçici işler düşünebilirsin.

Gönül meselelerinde, isyan etmeye bile mecali olmayan yalnız bir Terazi burcuysan, bu ay umutlarını tazeleyeceksin. Belki çok yoruldun tamamlanmayan sevdalardan, içinde biriken düşleri yaşayamamaktan. Belki taşlaştı yüreğin zamanla… Ama sen söyle, mutluluğu en çok sen hak etmiyor musun? Korkularının, umutlarını ezmesine izin verme diyor gök kubbe!

Eylül ayının gündemi: Hayatını garanti altına alacaksın.

Aşk tılsımın: Aşk hayatını akışına bırakacaksın.

Seks: Hislerini dile getireceksin.

 

AKREP (24 Ekim – 22 Kasım)
Eylül ayının ilk gününden itibaren kendini iyi hissedeceksin.
Sen toplamayı, biriktirmeyi seversin. Geçmişin kıymetini, değerini bilirsin. Sinema, uçak, otobüs, konser bileti, notlar, fotoğraflar, hediyeler derken ihtiyacın olmadığını bildiğin halde sevdiğin kişilerden gelen şeyleri bir köşeye depolamakta üstüne yok! Ve Eylül ayı adeta yaşamına bir koleksiyon edasıyla sinecek. Detaycı ve plancı yanını, çalışkan ve hatır bilir yanını yansıtmaktan geri kalmayabilirsin. Yoluna, yeni hedeflere ve hayallerinin peşine gitmek için cesaret veren bir gökyüzü ile buluşuyorsun. Sevdiğin şeylerin peşinden giderken türlü bedeller ödedin. Bu ay geri hareketi ile Uranüs karşı burcunda hedefte ilişkileri göze sokuyor. Geçmiş sayfalar, anılar, eski ilişkiler, evlilikler için mizahı ve hüznü bol anıları önüne getirebilir. Yanlış ilişkileri, olmayacak duaya âmin diyenleri uyarmaktan da geri kalmayabilirsin.

Hayatını tümüyle değiştirmeye hazırlanan gök kubbenin etkileri sana kendini toparlama şansı verecek. İlişkilerinde çocuk ve aile konularında yapıcı bir döneme giriyorsun. Mevsim değişken ve aileci bir burçta hareket ederken, aileye yeni dâhil olacak bir bebek haberi alabilirsin. Gök kubbe, yeni başlangıçlar yapman için bu ay seni destekliyor ancak zorlayıcı etkilerin de olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Eylül ayının ilk haftasından sonra çalışma ortamında ya da eğitim hayatında iletişiminin arttığını ve yoğunlaştığını görebilirsin. Geçtiğimi aylar da ilişkinde, arkadaşlıklarında veya aile iletişiminde kırılmalar yaşamış olabilirsin. Şimdi 14 Eylül’de yaşanacak Dolunay büyük etkilere gebe olacak. Geçmişte yaptıkların tekrar karşına çıkacak!

Karşıt burcunda hareket eden Uranüs’ün seni ne kadar baskıladığını ne kadar keskin bir hale getirdiğini, öfkenin hiç olmadığı kadar anlık tepkilerle yükseldiğini Eylül ayında fark etmeni sağlayabilir. Eylül ayının seni bir su grubu burcu olarak nasıl desteklediğini göreceksin. Hatıralarını kucakladığını gibi hatalarını da kabul edeceğini vurguluyor. Yazın ilk çeyreğinde başlayan ani ilişkiler bu dönem sana gereksiz bir yük gibi gelebilir. Umduğunu bulamadığın ya da sana uygun birinin olmadığını net ifadelerle düşüneceksin.

Eylül ayının gündemi: Mücadele etmen gereken konular olacak.

Aşk tılsımın: Aşka gönlünü açacaksın.

Seks: Özgüvenli davranacaksın.

 

YAY (23 Kasım – 21 Aralık)
2019 yılının senin için en vurucu ayını yaşayacaksın.
Gökyüzü değişken burçlara teslim oluyor. Toprak burcunun detaycı atmosferi artık seni rahatlatıyor. İş ve kariyer adına hızlı adımlar atmaya başlayacaksın. Yaz biterken sosyal yaşamın ile birlikte sorumluluklarına daha çok sahip çıkacaksın. Çabuk öğrenen, konuları kavrayan yanını fark etmen sana güven verebilir. 2019 yılının en yumuşak en sakin ayı olurken ruhunu dinginleştirecek. Yeteneklerin ile seni karşılaştıracak ve kendine olan inancın artacak.

Bu zamana kadar seni heyecanlandıran duyguların aslında önemsiz olduğunu fark edebilirsin. Gök kubbe, “Her şeyin bir nedeni var” diyecek sana… Ailende seni desteklediğini düşündüğün kişilerin aslında senden ne kadar uzak olduklarını görmek seni çok yaralayabilir ama her şeye rağmen sen, hedeflerin ve hayallerin doğrultusunda yaşamaya devam etmeyi tercih edeceksin! Kendin için ne kadar endişeli olsan da isyankâr tavrından ödün vermeye hiç niyetin yok! İnsanlar seni anlamak istemiyorsa bu senin suçun değil bunu unutma… Bu döngüde alacağın karar, senin için hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağına işaret ediyor.

14 Eylül’de meydana gelen su burcundaki Dolunay, gözlem yeteneğini devreye sokuyor. İnsanları yorumlamak, kaygıları yüzünden düştükleri durumu yadırgamamak ilişkiler adına öne çıkarıyor. Yargı ve tepkilerden uzak durduğun sürece insanların sana yaklaşımlarının değiştiğini fark edeceksin. Ailene karşı biraz daha hassas olurken, düzen konusunda detaycı davranacaksın. İnsanlar sınırını bilmiyorsa, Eylül ayında ani bir kararla net bir şekilde kendi sınırını kendin çizebilirsin. Bu zamana kadar insanlara gösterdiğin iyi niyet artık yerini daha sert ve keskin duygulara bırakacak. Şu döngüde seni üzen hiçbir şeye tahammülün olmayacak. Buna ilişki yaşadığın insanlar da dâhil… Bu arada daha önceden organize ettiğin seyahat planlarını bu dönemde iptal edip biletlerini yakabilirsin. Bu durum kulağına ilk etapta hoş gelmese de iptal ettiğine değecek gelişmeler yaşayacaksın. Yönünü ve bakış açını değiştirmek, yaşadıklarının ağırlığını da üzerinden atmanı sağlayacak.

Eylül ayının gündemi: İçine döneceksin.

Aşk tılsımın: Aşkta beklentini dile getireceksin.

Seks: Tutkularını belli edeceksin.

 

OĞLAK (22 Aralık – 20 Ocak)
Bu ay gönlüne söz dinletmen zor.
2019 yılının ilk 7 ayı boyunca yakınlarının senden beklentileri oldukça fazlaydı, kendine vakit ayırmaya ihtiyacın olduğunu artık anlamış olmalısın. Eylül ayı sana bu imkânı sunacak. İnsanlar bazen hayattan ne istediğini anlayamayabilir, ancak senin için bu durum söz konusu değil. Çünkü sen her zaman hedeflerine odaklı, ne istediğini bilen birisi oldun. Geçtiğimiz aylarda iletişimde yaşadığın zorluklar hem kalbini hem de aklını yormuştu. Şimdi ise her şeyi arkanda bırakma zamanı. Tabii ki bu ayın da senin için öğretileri olacak ancak geçtiğimiz aylardaki kadar sert ve keskin değil. Aksine önünü çok daha iyi görebilmen adına sana yeni yollar açılacak.

14 Eylül’de burç değiştirecek olan aşk gezegeni Venüs, hava burcunda hareket ederken senin de gönlüne dokunacak. Gönlün ne kadar ferman dinlemiyorsa da seçimlerinde daha dikkatli olman gerekebileceğine işaret ediyor gök kubbe. Çünkü aslında ruhunun ihtiyaçlarına hiç uymayan birine kalbini kaptırabilirsin. “Nesini sevdim, bilmiyorum ama onsuz olmak istemiyorum” cümlesi belli bir zaman sonra geçerliliğini yitirebilir. Bir anda başını döndürecek kişi derin bir aşk da olabilir, geçici bir heyecan da… Kışın habercisi sonbahar, sana güvene dayalı ilişkilere ne kadar ihtiyacın olduğunu yeniden hatırlatacak. Serin bir sonbahar rüzgârıyla, koşulsuz sarılabileceğin, kollarında ısınabileceğin birini arzulayacaksın. Bu nedenle de karşına çıkacak iki kişiden birini seçerken dikkatli olmalısın.

Geçtiğimiz aylarda yaşadığın fırtınalı yazın kaosundan yeni çıktığını fark edeceksin. Eylül ayının ilk yarısında gerçekleşecek Dolunay, 14 Eylül’de semada yerini alırken aynı zamanda sana; ev ve yaşam alanında düzenlemeler yapman için fırsatlar sunacak. Zeki birisin. Her zaman kimin ne demeye çalıştığını hızlı bir şekilde anlarsın. Fakat yorgun ve zorlu bir yaz geçirdiğin için şu sıralar kendini bazı konularda takılıp kalmış gibi hissedebilirsin. Beslenme alışkanlıklarına daha çok özen göstermen gerektiğini düşüneceksin.

Eylül ayının gündemi: Kendine zaman ayıracaksın.

Aşk tılsımın: Duygu yoğunluğun çok yüksek olacak.

Seks: Sıradanlıktan uzak duracaksın.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Yoğun günlere hazır mısın?
Sohbeti bol, muhabbeti güzel, duyguları derin, kalbine şifa gibi gelecek ve kendini daha dingin hissetmeni sağlayacak bir Eylül ayı ile karşı karşıyasın. Gök kubbedeki dinginlik ruhunu beslerken, büyük bir kargaşanın içinden çıktığını da fark etmeni sağlayacak. Eylül ayı ilişkinde ilginin, sohbetin arttığı günler olacak. Sosyal ortamlara, davet ve organizasyonlara yetişmekte zorluk çekeceksin. İlişkilerde önemli, toparlayıcı gelişmeler bir anda önüne geliyor. Sevdiğin kişi de farklı bir algıya bürünüp seni kaybetme psikolojisi ile binlerce toparlayıcı konuşma yapabilir. Öte yandan önümüzdeki günlerde para konularındaki hedeflerin çok üst seviyeye yerleşebilir.

Çalışma temponun ve maddi kaynaklarını arttırabileceğin bir aya giriyorsun. Her ne kadar seni temposuyla bu ay çok yoracak olsa da fırsatları iyi değerlendirirsen, sonunda sen kazançlı çıkabilirsin. İlişkilerden yorulan duygularını, sonbaharın dökülen yaprakları gibi dökebilirsin etrafa… Bu da demektir ki herkes biraz Eylül ayının etkilerinden nasibini alacak, yüzleşmelere hazırlıklı ol derim. Bu ay yeni iş alanları bulmak isteyebilir, kendi işini kurmayı düşünebilirsin. Ailedeki gençlerin kontrolsüz ve cesur hareketleri, dedikoducu ve meraklı insanlara fırsat verebilir. Bu yüzden Eylül ayını iyi yönetmen gerekecek. Ne de olsa senin gücün herkesi dize getirebilecek kadar etkili!

Sonbaharın gelmesiyle kendine yeni bir sayfa açıp sevgilinden ayrıldıysan, içinde sararan yaprakların tümünü süpüreceksin. Eski sevgilinin yasını tutmamanın, zihnini temizlemene yardım ettiğini göreceksin. Her acının insana kattığı bir değer olduğunu biliyorsun. Sen de öğrendiklerini, yanına katarak ilerleyeceksin. Geçmişin tozu, güzel, kötü olan ne varsa, hepsi ama hepsi yaşandığı zamanda kalacak. Hüznünün içinden çıktığında, gökyüzünün senin için aktığını göreceksin. 14 Eylül’de Merkür ve Venüs senin gibi hava burcuna geçerken aynı gün bir de su burcunda Dolunay yaşanacak. Hayatındaki ayrıntıların ne kadar önemli olduğunu hatırlayacaksın. Günlük hayatın sıradanlığında kendini kaybolmuş hissedebilirsin. Hayatın gerçekleriyle yüzleştiren Dolunay, yaşamındaki detayların ne kadar anlamsız ve yorucu olduğunu anlatacak sana.

Eylül ayının gündemi: Yeni insanlarla tanışacaksın.

Aşk tılsımın: Bilinmezliğe tahammül etmeyeceksin.

Seks: İsteklerin ön planda olacak.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Bambaşka bir Eylül ayı seni bekliyor.
Sana nefes aldıran ve mucizelerini fark edeceğin bir ay yaşayacaksın. Tüm gezegenlerin 7. evde toplanması aslında seni yoran özelliklerini geride bırakıp, hayatının hayal ettiğin bölümlerine ağırlık vereceğin anlamına geliyor. Gök kubbe, Eylül ayında planlarını hayata geçirmek, hayallerini beslemek, somut adımlar atmak için doğru bir ay olduğunu vurguluyor. Öyle ki, 2026 yılına kadar da bunu bir şekilde destekleyecek. 2019 yılının zorlayıcı havası yavaş yavaş etkisini kaybederken Eylül ayına da hüzün hâkim olmayacak. Senin için önemli ve sürprizlerle dolu bir ay. Burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın yanında 28 Eylül’de hava burcunda gerçekleşecek hava burundaki Yeniay senin de ruhunu havalandıracak. “Neler olacak?” diyorsan hadi detaylara geçelim.

Senin için yer yer sorunlu yer yer hareketli bir Ağustos ayını geride bıraktın. Eylül ayında bu durum söz konusu olmayacak. Aklına gelen tüm olumsuzlukları bir kenara bırak. Bu ayın gündemi bambaşka. Yaşadıklarını zihninin süzgecinden geçirme fırsatı dahi bulamayabilirsin. Senin için yoğun bir gündem söz konusu olacak. “Ben böyle seveceğimi bilmezdim” dediğin biriyle tanışmaya hazır mısın? 14 Eylül’de hava burcuna geçecek olan Venüs ve Merkür’ün sana mesajları var. Tabii bir de aynı gün burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. 2019 yılının ilk yarısında “Benim için her şey çok karışıktı” diyebilirsin. Eylül ayı bu karışıklığı düzene oturtmaya geliyor. Aşk hayatından iş hayatına, hatta aile iletişimine kadar pek çok alanı düzenlerken, çok büyük değişimler yaşayacaksın.

Eğer yalnız bir Balık burcuysan ve gönül kapılarını sonuna dek açmak istiyorsan, sana söyleyeceklerim var; ancak hissedeceğin duygular ne kadar yoğun ve güzel olursa, senin için bir o kadar zorlayıcı olacak. Adeta çarpıldığın kişinin her şeyini öğrenmek isteyeceksin. Nerede yaşar, ne içer, ne yapar, hakkında kim ne der… Bu sorular uzayıp gidecek. Ne kadar çok şey öğrenirsen, kendini o kadar güvende hissettiğini düşüneceksin ama değilsin! Aşkta güvene ihtiyaç duyan ruhun bu kez bocalayabilir. Çünkü aşkın kimyasında güven yok. Ama sen ne yapar ne eder, ilişkini de bir şekilde düzene koyabilirsin, eğer istersen ve gerçekten buna değer görürsen.

Eylül ayının gündemi: Geçmiş konularla uğraşacaksın.

Aşk tılsımın: Aşka olan inancını tazeleyeceksin.

Seks: Heyecan arayacaksın.