erkekleresor.com bir erkege sorulmamasi gereken 7 soru 660x330 - Bir erkeğe sorulmaması gereken 7 soru

Bir erkeğe sorulmaması gereken 7 soru

Kadınlar günde ortalama 30.000 kelime konuşur. Erkekler ise 12.000 kelime ve akşam eve geldiklerinde bu kontenjanlarını çoktan doldurmuş olurlar. Bu basit karşılaştırma, kadın ve erkeğin bu konudaki farkını net bir şekilde ortaya koyar. Kadın konuşmak ister, erkek susmak.

Fakat bunun dışında belli soruların erkekte dehşet, kararsızlık ve panik arası bir tepki yarattığını fark ettiniz mi? Bunun nedeni, erkeğin sevdiği kadınla konuşmak istememesi değil, doğru cevabın ne olduğunu bilmemesidir. Bundan sonra bu tarz bir tepkiyle karşılaşmamanız için erkeğe sorulmaması gereken 7 tipik soruyu sizin için özetledik:

1. “Sence ben güzel miyim?”
Beraber televizyon izliyorsunuz ve Megan Fox veya Angelina Jolie ekranda beliriyor. Siz de sevgilinize, o kadını güzel bulup bulmadığını soruyorsunuz. Kabul edin, bu soruya hangi cevabı verirse versin, yanlış cevap olacaktır. “Hayır” dediğinde yalan söylediğini anlayacaksınız, “Evet” dediğinde sinirleneceksiniz. Alacağınız (en güvenli?) cevap muhtemelen “Eh, fena değil” olacaktır ki bunun Türkçesi “Taş gibi hatun” demektir. Bu tarz saçma soruları sormaktan vaz geçin! Sevgiliniz sizi güzel bulmasa başka bir kadınla koltukta oturuyor ve televizyon izliyor olurdu!

2. “Ben bu aralar kilo mu aldım?”
Yine doğru cevabı olmayan bir soru. “Evet” dediğinde gelecek birkaç gün koltukta yatacağını biliyor. “Hayır” cevabı da sizi tatmin etmeyecektir ve siz muhtemelen “Açık açık söyleyebilirsin, kızmayacağım” diye sormaya devam edeceksiniz. Yapılan araştırmalar, çoğu erkeğin bir deri bir kemik mankenlerden ziyade dişi ve kıvrımlı vücut hatlarına sahip kadınları tercih ettiğini gösteriyor. Hala tatmin olmadıysanız sevgilinizin kafasını şişirmekten vazgeçin ve kendinize, kilo alıp almadığınızı rahatlıkla kontrol edebileceğiniz bir tartı alın.

3. “Beni seviyor musun?”
Bu sorudaki en tehlikeli şey sorulduğu andır. Erkekler zaman zaman “S” ile başlayan ve “eni seviyorum” ile biten o meşhur cümleyi söylerken zorlanabiliyor. Bu soruyu tanışmanızın ikinci haftasında sorduğunuzda duygularını en rahat ifade edebilen erkeği bile kaçıracağınızdan emin olabilirsiniz! Biraz sabırlı olun ve kendiliğinden söylemesini bekleyin. Emin olun ki böylesi sizi de çok daha mutlu edecektir.

erkekleresor.com bir erkege sorulmamasi gereken 7 soru 1 - Bir erkeğe sorulmaması gereken 7 soru

4. “Ne düşünüyorsun?”
Bu soru, bir erkeğe en sorulmaması gereken sorudur! İnanın ki cevabını siz bile duymak istemeyeceksiniz. (Alabileceğiniz cevaplar için bazı örnekler: 1. “Sarhoş olmadan kaç bira daha içebilirim?” 2. “Maç sonuçları ne oldu acaba?” 3. “Benim arabanın üst modeli kaça satılıyordur bu aralar?” 4. “Valla çok fena gaz bırakmam gerekti şu an” 5. “Hiçbirşey”). Ayrıca bu ‘en sorulmaması gereken’ soru çoğu zaman ‘en sorulmaması gereken anda’ sorulur (hangi anı kast ettiğimizi biliyorsunuz). Erkekler zaman zaman birlikte susabilmeyi konşmaya tercih ederler. Bu sizi sevmediği veya önemsemediği anlamına gelmez, tam aksine sizinle birlikteyken kendini yakın ve rahat hissettiğini gösterir.

5. “Ne giysem acaba?”
Bu sorunun diğer versiyonları 1. “Giyecek hiçbirşeyim yok!” ve 2. “Hangi elbise daha güzel sence?”. Çoğu erkek ne giyeceğini, eline geçen ilk parçaya göre karar verir, bu yüzden inanın ki bu tarz sorular bir erkek için fazlasıyla yorucudur. Zaten sonuç olarak yine ne derse desin, siz tatmin olmayacaksınız. Çünkü alternatiflerden birini yeterince beğenseydiniz ona bu soruyu en baştan sormaz, istediğiniz şeyi giyerdiniz.

erkekleresor.com bir erkege sorulmamasi gereken 7 soru 2 - Bir erkeğe sorulmaması gereken 7 soru

6. “Markete gitmişken bana ped alır mısın?”
Aslında bu konu çok doğal bir konudur fakat yine de anlaşılmayan bir nedenden dolayı çoğu erkek ped veya tampon alırken kendilerini son derece rahatsız hisseder. Prezervatif alırkenki utanmasını ve paketi makarnaların altında saklamasını düşünün ve bu utanmayı kabaca 1000 ile çarpın… Biz deriz ki sevdiğiniz erkeğe daha fazla ızdırap etmeyin ve bir dahaki alışverişinizde birkaç paket fazla alın.

7. “Saçın mı dökülmüş senin?”
Erkeklerin en büyük korkularından biri saçlarının dökülmesidir. Eğer önünüzdeki haftaları, her vitrinin veya aynanın önünde takılan ve anlını buruşturarak dakikalarca saçlarını kontrol bir adamla geçirmek istemiyorsanız bu soruyu sormamanızı tavsiye ederiz.