5b0f378466a97c43510e2961 - Bir Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

Bir Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

Bir erkeği kendine bağlamanın yollarını bilmek gerçekten de bir sanattır. Sanat olmasının sebebi bilgiye dayanmaması ve kişinin içinden geldiği gibi yani ilhamla hareket ederek erkeğin yüreğine ulaşmasıdır.

Toplumumuzda bir kadını kendine bağlamanın yolları üzerine çok sayıda çalışma varken maalesef bir erkeği kendine bağlamanın yolları üzerine çok sınırlı sayıda çalışma yapılmıştır. Var olan çalışmalar da bütünlükten uzak ve eksiktir. Bunun toplumumuzun kültürü ile yakın bağları vardır. Kültürümüzde bu konunun konuşulması dahi maalesef ayıp karşılanmıştır.

Biz bu yazımızda bir erkeği kendine bağlamanın yolları üzerine detaylı bir çalışma hazırladık. Çalışmamızın ana dayanak noktaları yurt dışında yazılmış makaleler oldu. Zira Türkçe kaynak yetersizliğinin yarattığı olumsuzluğu ancak öyle giderebilirdik. Konuyla ilgili ayrıca birkaç sosyal iletişim uzmanı arkadaşımıza da danıştık. Bilgilendirici bir yazı hazırladığımızı umuyor ve keyifli okumalar diliyoruz.

eski sevgili ile fotograf cektirmek 2359 - Bir Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

  • Erkekler kıskanç kadınlara bağlanmazlar sadece onlardan çekinirler

Bir kadın, sevdiği erkeğin ona bağlanmasını istiyorsa öncelikle kıskanmaktan vazgeçmelidir. Çünkü kıskançlık kişilerin birbirlerine bakışlarını sis perdesi ile örterek ilişkilere ciddi şekilde zarar verir. Kadınların kıskançlıkları genellikle denetleme ile beraber kendisini gösterir. Kıskanan kadın sık sık sorgulayıcı ifadeler kullanır, imalarda bulunur. Hem kendisi mutsuz olur hem de karşısındakini mutsuz eder.

Erkeğe özgürlüğünü verirseniz onu kalbini kazanmanız daha kolay olacaktır. Aksi halde erkeği elinizde tutmaya çalışırsanız onu kesinlikle kaybedersiniz. Erkek ne kadar özgür olursa o kadar çok kendisinde sevme gücü bulacaktır. Ama erkek özgürlüğünü kazanmak zorunda bırakılırsa bir zalim olup çıkacaktır.

  • Erkekler zayıf kadınlara değil özgüven sahibi kadınlara bağlanırlar

Zayıf karakterli kadınlar için erkekler üzülebilir. Bazı konularda onlara destek de olabilirler. Fakat zayıf ve her zaman yardıma ihtiyaç duyan kadınlara bir erkeğin aşık olup bağlanması mümkün değildir. Aşık okunacak kadınlar özgür olabilen, başı dik, kendisi ile gurur duyulabilecek, kendine güvenen kadınlardır. O halde bir erkeğin kendisine bağlanmasını isteyen bir kadın öncelikle kendisi ile barışık olmalı ve özgüvenini daima yüksek tutmalıdır. Erkeği baba olarak görmeyen ve onu arkadaşı, eşi olarak gören kadınlar erkeklerce daha çok sevilmektedir.

5b0f378466a97c43510e2961 - Bir Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

  • Erkek canı sıkkın olduğunda kendisini dinleyebilecek kadına bağlanır

Bir erkek içini kime döküyorsa ona bağlanır. Birisinin devamlı bizi dinlediğini, bize destek olduğunu bilmemiz büyük bir güven duygusu yaratır. Erkekler de tıpkı kadınlar gibi güvende olmak isterler. Nasıl ki kadınlar için bazı dostları güvenli birer limansa erkekler için de öylesine güvenli limanlara ihtiyaç vardır.

Sadece erkeği dinlemek bile erkeğin kadına güçlü bağlarla bağlanmasını sağlayabilir. Çünkü günümüzdeki en büyük eksikliklerimizden biri de zamanını bizimle paylaşacak ve bizi dinleyecek dostların eksikliğidir. Erkek kendisinin yalnızlığını paylaşacak bir kadın bulduğunda aşkını da bulmuş olmaktadır.

  • Erkek kadın zarafetini hangi kadında buluyorsa ona bağlanır.

Rica eden, özür dileyen ve gülümseyen kadınlar erkeklerin bağlandıkları kadınlardır. Çünkü bu tarzdaki kadınlar varlıkları ile “güzellik” ifade etmektedir. Kıskanan, anlamsız mücadeleler içine girip kendisini zora sokan, alıngan kadınlar maalesef etrafımızda epeyce fazladır. Erkekler, çevrelerini dikkatli bir şekilde tararlar ve sıralanan bu olumsuz özelliklerin bulunmadığı kadınları zihinlerinde bağlanmak için “aday” olarak seçerler. Kadının güzellik ile ve zarafetle özdeşleşen kimliği erkeğin kafasında değişmeyen tek kadın kimliğidir.

Romantik Sevgililer - Bir Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları
4.1.1
  • Erkekler neşeli, hamarat ve tutkulu kadınlara bağlanır

Erkeklerin bir kadına bağlanmaları tamamen mutlu olmaları ile alakalı bir durumdur. Erkek, mutlu olmak üzere bir kadına bağlanır. Yani asıl amaç mutlu olmaktır. Bağlanma sonrasında kendiliğinden gerçekleşen bir olgudur.

Erkekler neşeli ve güler yüzlü kadınlardan hoşlanır. Gülümseyen kadın yüzü erkekler için mutluluğun tablosudur. Erkekler bu tablonun hayranı olarak uzun bir ömür sürdürebilirler.

Cesur kadınlar yani hakkında “her işi yapabilir” denilen kadınlar erkeklere her zaman gizemli gelmiştir. Gizem de kişiyi peşinden sürükleyen güçlü bir tutkudur.

Erkeklerin etkilendikleri bir diğer kadın özelliği ise hamaratlıktır. Hamaratlık sadece ev işlerinde ustalık demek değildir. Hayatın her alanında pratik iş yapma becerisidir. Erkekler kadınların başarıları ile övünürler ve güzel şeyler yapan kadınlara hayran olurlar.