cav bella klibiyle gundeme gelen hilal cebeci 11325903 9519 m - Çav Bella Klibiyle Gündeme Gelen Hilal Cebeci: Türkiye'de Sol Bitmiş

Çav Bella Klibiyle Gündeme Gelen Hilal Cebeci: Türkiye’de Sol Bitmiş

İtalya’da faşizme karşı direniş marşı olarak bilinen “Bella Ciao” (Çav Bella) şarkısını söyleyerek klip çeken Hilal Cebeci, eleştiriler için “Türkiye’de sol bitmiş” dedi.

 

Hilal Cebeci, “Bella Ciao” (Çav Bella) şarkısına klip çekti! Klip yayınlanır yayınlanmaz olay oldu! Sosyal medyada özellikle sol kesim tarafından eleştirilen Hilal Cebeci açıklama üstüne açıklama yaptı. Cebeci son açıklamasında ” Türkiye’de sol bitmiş” dedi.

cav bella klibiyle gundeme gelen hilal cebeci 11325903 9519 m - Çav Bella Klibiyle Gündeme Gelen Hilal Cebeci: Türkiye'de Sol Bitmiş

“ÜLKEMİZDE SOL BİTMİŞ ARKADAŞLAR”

Cebeci son açıklamasında “Türkiye’de sol bitmiş” dedi ve şunları söyledi: “Ülkemizde sol bitmiş arkadaşlar; devrimcilik sol görüş gerçekten bitmiş. Şimdi anlıyorum ki yıllarca sol görüş neden bu kadar başarısız çünkü gerçekten sadece konuşuyorlar bir solcu olarak çok üzülüyorum. Devrimci insanların uğraşması gereken çok önemli şeyler vardır.

 

“DEVRİMCİLİK DEMEK ÖZGÜRLÜK DEMEK”

Yani bu klip en son uğraşılacak şey. Bir şarkıcı olarak istediğim şarkıyı istediğim tarzda söyleme özgürlüğüm var bunu en çok devrimciler bilir. Devrimcilik demek özgürlük demektir. Yok dans etmişim bir direniş şarkısında dans edilir miymiş şuymuş buymuş! Çok daha ciddi sorunlarımız var!”