erkekleresor.com erkekler neden terk eder diyorsaniz mutlaka okumalisiniz 1 - Cinsel İlişkiden Sonra Yapmamanız Gereken 3 Şey

Cinsel İlişkiden Sonra Yapmamanız Gereken 3 Şey

Yapılan araştırmalar seks sonrası vücudun rahat bir şekilde olduğunu kanıtladı ancak uzmanlar bu 3 şeyi asla yapmamanız gerektiğini şiddetle vurguluyor.

Jinekolog Leslie kadın sağlığı konusunda önemli bir bilgilendirme yaptı. Cinsel ilişki sonrasında vajinanın yağlı ve şişmiş olabileceği için büyük bir enfeksiyon riski taşıdığını özellikle belirtti.

İşte seks sonrası asla yapmamanız gereken 3 şey;

1) Cinsel Bölgeyi Sabunla Yıkamayın

Cinsel ilişki sonrası temizlenmek her zaman gereklidir ancak bunu yaparken sabun kullanmamalısınız. Sabun tahrişe, kuruluğa neden olabilir ve bu da alerjik bir reaksiyon yaratabilir.

Leslie bununla ilgili “Vajina kendiliğinden temizlenebilen bir organdır, bu nedenle duş alırken sabunla yıkanmaması gerekir.” ifadelerini kullandı. Temizlenmek için su yeterlidir.

2) Hemen Tuvaletinizi Yapmayın

Cinsel ilişki sonrası insanlar sürekli işeme gereği duyar. Bu aslında güzel bir durum, vajinada biriken bakterilerin temizlenmesine neden olur ancak biraz sabretmeliyiz.

Doktor Robert Wool’a göre seks sonrası hemen işemek mesane enfeksiyonuna neden olabilir. Biraz zaman geçirip 1 saat sonra tuvaletinizi yapmalısınız.

3) Sıcak Küvet İçerisine Girmeyin

Jinekolog Leslie “Vulva, cinsel uyarı sonrası şişebilir ve bu da vajinanın açılmasını sağlar. Böylece cinsel bölgeniz enfeksiyonlara açılmış bir hale gelir. Eğer sıcak bir küvet içerisindeyseniz, anüsünüz bakterilere maruz kalabilir. Ayrıca sıcak su cildinizdeki antimikrobiyal bakterilerin verimliliğini de düşürür.” şeklinde uyarıyor. Bu yüzden bu konulara dikkat etmeniz sağlığınız için büyük bir yarar sağlayacaktır.