erkekleresor.com sevgilinizin niyeti ciddi mi - Cinsel Sorunların İlişkiye Etkisi

Cinsel Sorunların İlişkiye Etkisi

Cinsel sağlık sorunları kişilerin hayatı boyunca karşılarına çıkabilecek problemler bütünüdür. Bu konuda kimsenin kusursuz olma hali yoktur. 20 yaşında karşılaşabileceğiniz gibi 30 ya da 40 yaşında da karşılaşabilirsiniz bu tarz problemlerle. Bunun hayatınıza etkisi bir ilişkiniz varsa sorunlar yaratabilir. Eğer ilişkiniz yoksa psikolojik olarak kendiniz zarar görebilirsiniz.

Cinsel Sorunların İlişkiye Etkisi

Bu konu oldukça önemlidir çünkü cinsel bir problemli olduğu halde bunu baskıdan dolayı söylemeyen ya da belirtmeyen insanlar oldukça çoktur.

Sağlık sorunlarını anlayabilmek adına kesinlikle bir uzmana muayene olmanız gerekmektedir. Bu erkekler için bir ürolog, kadınlar içinse jinekolog olarak belirlenmiştir.

Sağlık problemi olarak tanısı koyulmadan önce olayın hangi boyutta olduğu öğrenilmelidir. Örneğin orgazm problemi psikolojikte olabilir. Bunu yapılan testler neticesinde öğrenerek bir psikolog ya da cinsel terapiste giderek aşabilmeniz mümkün.

erkekleresor.com cinsel sorunlarin iliskiye etkisi 1 - Cinsel Sorunların İlişkiye Etkisi

Bazı durumlarda ilişkide partner problemi de yaşanabilir. Bu durumlarda çift olarak başvurulmalıdır. Bu sorunların ilişkiye etkisi karşılıklı olarak konuşulduğu takdirde zarar vermez. Ancak karşılıklı bu konular konuşulmazsa ve karşı tarafa saygı gösterilmezse zaman içinde cinsel yaşamda olan aksaklıklar çiftler arasında problemlere yol açabilir.

Karşılıklı bağın oldukça önemli olduğu bu konuda konuşarak aşılabilecek bir tutum vardır. Sorunun erkekte ya da kadında olması bir değişken oluşturmaz.

Çünkü her insanın başına gelebilecek bir olaydır. İki tarafında olası bir sorunda karşı tarafı incitmeden dinlemesi, çözüm yollarının beraber aranması ve birbirine destek olunması zararsız atlatılması için en önemli etkenlerdir.

Bu tarz olaylarda toplum tarafından dalga geçileceğini ya da dedikodu konusu olacağını düşündüğü için çiftler her şeyi gizlilikle halletmeye çalışırlar. Fakat yatağınızı paylaştığınız partnerinizden bir şey gizlemeniz birlikteliğinizin sonuna doğru uzanan yolu açabilir.

Unutulmaması gereken detay sağlık problemlerinin çözümü olduğudur. Ancak hayatın cinsel yaşamdan ibaret olmadığını önemli bir nokta olsa bile yaşanabilecek bir sorunun birlikteliği zedelememesi için çaba sarf etmeniz gerektiğini unutmayın.

Günümüzde anne olmasının imkansız olduğu durumlara sahip kadınlara bile çeşitli tıbbi yöntemlerle yardımcı olunabiliyor. Bu bağlamda çözülemeyecek hiçbir sağlık sorunu yoktur.

Cinsel hayatınızda yaşanan sağlık sorunlarını da birlikte atlatarak ilişkinize kaldığınız yerden devam etmek en güzeli olacaktır.