cocuk sahibi olmak 1 - Çocuk Sahibi Olmanın Cinsel Hayat Üzerindeki 10 Olumsuz Etkisi

Çocuk Sahibi Olmanın Cinsel Hayat Üzerindeki 10 Olumsuz Etkisi

Tanıdığım ve sevdiğim bir annenin ağzıdan

“İsteğimi mi Kaybettim? Kızımız doğmadan önce eşim ve ben cinsel hayatımızda çok heyecanlıydık. Çekici gecelikler giyerdim, bakımlı ve seksi olurdum. Eşim de oldukça enerjik ve istekliydi. Ama şimdi ebeveyn olunca, adeta aynı odayı paylaşan iki oda arkadaşı olduk, o da tabi ki birimiz yorgunluktan horlamıyorsa! Tabi ki çocukları küçükken bu her çiftin başına gelebilir, ama bu sorunun nedenlerini tarafsızca ortaya koymaya artık hazırım! İşte, isteğimi kaybetmemin sebepleri:

1- Çok Yorgunum!
Kızım olduktan sonra hiç yeterli süre uyuyamıyorum. Yatacağım zamanlarda sanki maraton koşusundan çıkmış gibi yorgun hissediyorum ve ertesi sabah 6’da uyanıp tamamen koşuşturmayla geçecek bir güne başlayacağımı bildiğim için erken yatmak istiyorum.

2- Artık Daha Az Flört Ediyoruz
Eskiden, birbirimize ‘’Üstünde ne var?’’ gibi arsız mesajlar atardık ama şimdi ben kreş aidatını ödedin mi diye sorarken o da bana kızımız öğle uykusuna yattı mı diye cevap veriyor. Olgun davranıp çocuğumuzun sorumluluğunu almakla şu sıralar o kadar meşgulüz ki, liseli aşıklar gibi olduğumuz günlerin eğlencesini unuttuk.

cocuk sahibi olmak ebeveynlerin omrunu uzatiyor 8743067 - Çocuk Sahibi Olmanın Cinsel Hayat Üzerindeki 10 Olumsuz Etkisi

3- Bakımsız Hissediyorum!
Çocuk sahibi olmadan önce makyaj yapardım, beni çekici gösterecek güzel kıyafetler giyerdim ki o zamanlar belim ince olduğu için ne giysem yakışıyordu. Saçımı şekillendirmeye ve tırnak bakımıma daha uzun süreler harcardım. Fakat, şimdilerde adeta bir pijama kraliçesiyim. Tüm giydiklerim pamuklu rahat giysiler… Gerçekten de ‘’beni baştan yarat’’ temalı bir televizyon programına uygun bir hal içindeyim!

4- Artık Başkasına Aidim!
Ona bakarken bedenim tümüyle kızıma ait. Göğüslerim artık küçük kızımı emzirmek için var, ki kızım artık anne sütü yaşını geçmeye başlamasına rağmen benim bütün işim gücüm kızımla, onu kucağıma alıyorum, sarılıyorum, sürekli öpüyorum, onunla uyuyorum. Haliyle gün sonunda bedenim artık rahatlama arıyor.

5- Kendime Zamanım Kalmıyor!
Kendime ayıracağım 20 dakikalık bir boşlukta bile dergi okumak, duş almak ya da atıştırmak gibi seks yerine yapılabilecek bir sürü şey bulabiliyorum. Tabi ki bunların hiç biri bizim ilişkimize bir katkı sağlamıyor ancak her şeyden önce biraz kafamı rahatlatıp kendime zaman ayırmak istiyorum.

rodina - Çocuk Sahibi Olmanın Cinsel Hayat Üzerindeki 10 Olumsuz Etkisi

6- Aklım Başka Yerde!
Her anne gibi yapılacaklar listem hiç bitmiyor ve bir şekilde benim için cinsellikten daha önemli bir halde. Eşimin öpücüklerine odaklanmak yerine bulaşık makinesini çalıştırıp çalıştırmadığımı ya da çocuk doktorunun telefon numarasını nereye yazdığımı hatırlamaya çalışıyorum. Belki de ev işleri hakkında daha müstehcen konuşabilmeyi becerirsem bir taşla iki kuş vurabilirim!

7- Tam Ortasında Bölünme Riski
Neden bahsettiğimi tahmin edersiniz, tam o ana yakınken birden bebeğiniz ağlamaya başlayabilir, küçük çocuğunuz odanıza aniden girebilir ya da yeni ehliyet almış 18 yaşındaki çocuğunuz garaj kapısına arabayla vurabilir. Çocuk sahibi olmak gerçekten de cinsellik önündeki büyük bir engel değil mi? Kızımız geceleri uyurken birden kötü bir rüya görüp ağlayarak uyanıyor ve ben bunun olma riski varken nasıl kendimi eşime bırakabilirim ki?

8- Stresliyim!
Eşim tatlı tatlı yanaşıp isteyip istemediğimi soruyor ama ben, kızımızla ilgili herhangi bir konuda paniklemiş olduğumdan onu reddetmek zorunda kalıyorum. Anne olmak beni sürekli diken üstünde oturan biri haline getirdi. Yeteri kadar sevişmememize bile çok kaygılanıyorum ancak o kadar gerginim ki bu durumu çözmek için bir şeyler yapmak içimden gelmiyor.

9- Yatak Odamız Artık Sadece Bir Dinlenme Odası
Uzmanlara göre yatak odanızı sadece uyumak ve partnerinizle birlikte olmak için kullanmalısınız. Peki ya kızımız dünyaya geldikten sonra, ütülenmeyi bekleyen çamaşırlar, her yere dağılmış olan oyuncaklar ve her yanı sarmış ebeveynlik kitaplarını ne yapacağız? Daha da kötüsü, önceden birbirimizi baştan çıkarmak için kullandığımız kokulu mumlarımız, romantik müzik CDlerimiz, masaj yağlarımız gibi eşyaların hepsi dağınıklıkta kayboldu. Artık yapabileceğimiz en iyi şey radyodan R&B müzik açmak oldu ki tahmin edebileceğiniz üzere hiç havaya giremedik.

10- İkinci Çocuğu Yapmaya Çalışmak
Artık, seksi sadece takvime göre yapmamız gereken zamanlarda yapar olduk. Başlarda bu amaçla yapmak çok eğlenceliydi ama üçüncü seferden itibaren ikimiz de ‘’başım ağrıyor’’ gibi bahaneler üretmeye başladık. Aslında ilginç bir durum çünkü tekrar hamile kalırsam, eski cinsel canlılığımıza dönmemiz çok daha uzun bir süre alacak. Şimdi siz de neden cinsel isteğin kaçacağını anlıyor musunuz?”

Alıntıdır.