erkekleresor.com dogru bilinen 7 yanlis 7 614x330 - Doğru Bilinen 7 Yanlış!

Doğru Bilinen 7 Yanlış!

Doğru Olarak Bilinen 7 Yanlış Bilgi

Günümüzde doğru bildiğimiz fakat yanlış olan pek çok bilgi bulunuyor. Kulaktan dolma olan bu bilgilerin aslında yanlış olduğunu duyduğumuzda ise çok fazla şaşırıyoruz. Doğru olarak bilinen 7 yanlış arasında sizi çok fazla şaşırtacak bilgiler bulunuyor. Başlıyoruz…

1. ‘Telefonu İcat Eden Graham Bell’ Yanlış!
Doğru bilinen yanlışlar arasında günümüzde kullandığımız telefonun mucidi olarak bilinen kişinin Graham Bell olmadığı. Aslında telefonu asıl icat eden kişi, Antonio Meucci’dir. Ancak patentini ilk alan Graham Bell olduğu için mucidi o olarak anılmaya başlanmış ve birçoğumuz için böyle olarak kalmıştır.

erkekleresor.com dogru bilinen 7 yanlis - Doğru Bilinen 7 Yanlış!

2. ‘Arabanın İlk Mucidi Henry Ford’ Yanlış!
Çoğumuz arabayı ilk icat eden kişi olarak Henry Ford ismini söylese de aslında arabayı ilk icat eden kişi Karl Benz adlı bir makine mühendisidir. Alman olan Karl Benz ismi yerine arabayı ilk icat eden kişi Henry Ford olarak bilinmektedir.

erkekleresor.com dogru bilinen 7 yanlis 4 - Doğru Bilinen 7 Yanlış!

3. ‘Çin Seddi Aydan Görünür’ Yanlış!
Söylendiği gibi dünya üzerinden çok büyük bir yapı olan Çin Seddi aydan görünmüyor. Ay üzerinden pek çok şey görünse de Çin Seddi onlar arasında yer almıyor. İnsan yapı olan Çin Seddi aydan görünen tek şey olduğu iddia edilse de bu bilgi doğru değil.

erkekleresor.com dogru bilinen 7 yanlis 2 - Doğru Bilinen 7 Yanlış!

4. ‘Balıkla Birlikte Yoğurt Yenmez’ Yanlış!
Doğru zannettiğimiz yanlışlar arasında, balıkla birlikte yoğurt yenmeyeceğidir. Balık taze ise yanında yoğurt ile yenilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Balığınız çok taze ise birlikte yoğurt tüketimi yapabilirsiniz. Alerjik durumu olan kişilerde sadece biraz kaşıntıya neden olabilir.

erkekleresor.com dogru bilinen 7 yanlis 3 - Doğru Bilinen 7 Yanlış!

5. ‘Kelebekler Bir Gün Yaşar’ Yanlış!
Doğru olarak bilinen yanlışlar arasında kelebeklerin ömürleri bulunuyor. ”Kelebek 1 gün mü yaşar?” Sanıldığı gibi kelebekler aslında 1 gün yaşamaz, daha uzun yaşar. Bazı kelebeklerin ömrü 1-2 aya kadar varabiliyor.

erkekleresor.com dogru bilinen 7 yanlis 6 - Doğru Bilinen 7 Yanlış!

6. ‘Balıkların Hafızaları Yoktur’ Yanlış!
Doğru olarak bildiğimiz yanlışlar arasında balıkların hafızasının olmadığı kanısıdır. Bu bilgi tamamen yanlıştır. Japon balıkları genel olarak 3 aylık bir hafızaya sahip olduğu bilinmektedir.

erkekleresor.com dogru bilinen 7 yanlis 1 - Doğru Bilinen 7 Yanlış!

7. ‘Çok Şeker Yiyen Şeker Hastası Olur’ Yanlış!
Çok fazla şeker tüketimi yapanın ileride şeker hastası olabileceği kanısı tamamen yanlıştır. Çok fazla şeker yemenin şeker hastalığıyla hiçbir alakası yoktur.

erkekleresor.com dogru bilinen 7 yanlis 5 - Doğru Bilinen 7 Yanlış!