Erkek Arkadaşını Nasıl Kıskandırırsın? Erkek Arkadaş Nasıl Kıskandırılır?

Erkek arkadaşının son günlerde sana karşı biraz mesafeli ya da kafasının bir şeylerle meşgul olduğunu mu fark ettin? Eğer öyleyse ona, senin ne kadar inanılmaz bir kız arkadaş olduğunu hatırlatma zamanı gelmiş olabilir. Erkek arkadaşının ilgisini çekmenin yollarından biri onu kıskandırmaktır ama bu konuda daima dikkatli olmalısın çünkü ona yanlış bir mesaj vermen iyi olmaz. Erkek arkadaşını kıskandırmanın en iyi yolu acımasız olmak değil, onsuz harika zaman geçirmektir. Sonuçta istediğin şey, onunla ve başkalarıyla sağlıklı ilişkiler kurmaya odaklanmak.

Onu Kıskandırmak

Arkadaşlarınla daha çok zaman geçir. Erkek arkadaşının içinde sağlıklı bir kıskançlık duygusu uyandırmanın en iyi yolu, eğlenmek için ona ihtiyacın olmadığını göstermektir. Arkadaşlarınla harika zaman geçir ve erkek arkadaşın daha sonra sana bunu sorarsa ona, arkadaşlarınla takılmayı ne kadar özlediğini ve “kız kıza zaman geçirmeye” ne kadar çok ihtiyaç duyduğunu söyle. Ona, o olmadan da son derece mutlu olduğun ve eğlendiğin izlenimini vermek istiyorsun.
Arkadaşlarını ara, bir bara gidin ya da hepinizin sevdiği bir şey yapın. Gece kız kıza dışarı çıkıp eğlenin. Erkek arkadaşının seni ihmal ettiğini düşünüyorsan onsuz zaman geçirmek, kendini özletmenin harika bir yoludur ama seni ihmal ettiği için duyduğun üzüntüden zihnini uzaklaştırmak için de iyi bir fırsattır.
Erkek arkadaşını kıskandırmak için arkadaşlarını “kullanma.” Hiç kimse, başkalarını kıskandırmak için kendilerini kullanan insanlarla arkadaş olmak istemez. Arkadaşlarına zaman ayır ve onlarla gerçekten bir sürü zaman geçir; ilişkin bittiğinde onların hâlâ çevrende olması iyi olur.

Sakinliğini koru. Erkek arkadaşını kıskandırmak istemenin sebebi onun başka kızlarla konuşarak ya da mesajlaşarak seni kıskandırmasıysa, o zaman yapman gereken ilk şey sakin kalmaktır. Eğer seni çileden çıkarmaya çalışıyorsa öfkeden gözünün dönmesi ve küplere binmekle tam da onun ekmeğine yağ sürmüş olursun. Onun yerine, serin kanlı ol ve bundan hiç etkilenmemiş gibi davran.

Erkek arkadaşın başka kızlarla flört ediyor ve bunun farkında bile olmuyor olabilir, o yüzden onun iyi niyetine güven ve bu konu seni gerçekten rahatsız ediyorsa onunla konuşmayı dene. Konuşmanın suçlayıcı ya da hararetli değil de çok nazik ve anlayışlı olmasını sağla.
Onun başka kızlarla konuştuğunu ve sadece seni çileden çıkarmak istediğini görürsen buna cevap vermenin en iyi yolu, ortada garip bir şey yokmuş gibi davranmaktır. Gidip başka biriyle konuş ya da tam burnunun dibinde bir kızla konuşuyorsa konuşmaya dâhil olup kız çok samimi davran. Böyle yapman muhtemelen bundan vazgeçmesini sağlayacaktır çünkü bu, onun başka kızlarla konuşmasını umursamadığını gösterir. Ayrıca, erkek arkadaşın sürekli bu şekilde davranıyorsa her şeyden önce niye onunla çıktığını kendine sorman iyi olur.

Ona cevap vermek için bekle.

Ne yaptığını merak etmesini istiyorsan, o sana mesaj attıktan ya da aradıktan sonra cevap vermek için biraz bekle. Aşırıya kaçma (mesela, birkaç gün bekleme) ama aramasını kaçırdıysan aradan bir ya da iki saat geçmeden onu geri arama.
Erkek arkadaşın ne yaptığını sorarsa gerçekten eğlenceli ve heyecan verici bir şey yapıyormuşsun gibi konuş. Onunla kısa konuşma isteğine kapılabilirsin ama bu muhtemelen onu kızdırır ve o da konuşmak istemediğini düşünür. Çok eğlenceli bir şey yapma fırsatını kaçırdığını hissettir ona.

Diğer erkek arkadaşlarınla takıl. Başka erkeklerle flört etmek risklidir ve erkek arkadaşının öfkelenmesine ya da sahiplenici davranmasına neden olabilir ama erkek arkadaşlarınla takılmak kıskandırmanın masum ve etkili bir yoludur. Erkek arkadaşlarınla yalnız zaman geçir, birlikte sevdiğiniz şeyleri yapın, keyifli sohbetler edin. Erkek arkadaşın sana nasıl zaman geçirdiğinizi sorarsa çok detaya girme; bu, ilişkinizin boyutunu merak etmesini sağlayacaktır.

Bu Konu Hakkında Yorumunu Paylaşır mısın?