erkekleresor.com erkek beden diliyle sevdigini nasil belli eder - Erkek beden diliyle sevdiğini nasıl belli eder

Erkek beden diliyle sevdiğini nasıl belli eder

Seven erkek sevdiğini bakışları ile nasıl belli eder

Seven erkeklerin duygularını en açık biçimde dile getiren unsur hiç kuşkusuz ki bakışlardır. Seven erkeklerin bakışları ile alakalı şunlar söylenebilir:

Normalden uzun bakarlar, yani bakışma süreleri normalden fazla sürer. İki insan arasındaki ortalama bakış süresi genellikle 1-2 saniye iken seven erkekler bu süreyi 3-4 saniyeye çıkarırlar.

Erkekler sevdikleri kadının gözlerinin içine bakarlar. Yani doğrudan göz teması kurmaya çalışırlar. Kimi tutkulu erkekler gözler yerine dudaklara da odaklanabilmektedir.

Kalabalık ortamlarda iken erkek sevdiği kadını devamlı göz hapsinde tutar. Bakışları ile kadının tüm hareketlerini gözlemler. Eğer kalabalık yerlerde erkekle sık sık göz göze geliniyorsa bu aşk habercisidir.

Erkeğin duruşu onun en büyük tanığıdır

Seven erkek sevdiği kadınla konuşurken hafif öne doğru eğilir.Vücudun bu pozisyonu ilgi duyduğu bir varlığa yönelişin işaretidir.

Aşık erkek genellikle bedenin ön cephesi tamamen kadına dönük bir vaziyette durmaktadır. Seven erkek yürürken bile kadına doğru dönerek yürümeye çalışır.

Ayakta duran erkekler duvara, kapı eşiğine veya masaya dayanarak konuşuyorsa bu durum “duygularını henüz açıklayamamış” erkek tavrı olarak kabul edilir. Bu tarzda bir dayanağa ihtiyaç duyan erkeklerin hoşlandıkları kadına açılmaları an meselesidir.

erkekleresor.com erkek beden diliyle sevdigini nasil belli eder 1 - Erkek beden diliyle sevdiğini nasıl belli eder

Erkek sevdiğini elleri ile nasıl belli eder

Seven kadınların elleri devamlı hareket halindedir. Çünkü kadın ellerini nereye bırakacağını bilmez. Aşık erkeklerin elleri ise deyim yerindeyse “saklanmıştır.”

Erkek ya ellerini ceplerine bırakır ya da ellerini masanın altına gizler. Eğer ellerini göstermesi gerekiyorsa da her iki elini birbirine kenetleyerek kendi kendisine güç ve cesaret vermeye çalışır.

Kemerin ve kravatın sıkça düzeltilmesine dikkat

Erkeklerin yaptığı en yaygın kur yapma hareketleri elleri ile kemerlerini veya kravatlarını düzeltmeleridir. Bu hareket kadının arzulandığını ifade eden çok açık bir işarettir.

Ayrıca erkeğin bir müddet eli ile kemerini tutarak beklemesi de içinde bulunduğu yoğun arzuların dışa vurumudur.

erkekleresor.com erkek beden diliyle sevdigini nasil belli eder 2 - Erkek beden diliyle sevdiğini nasıl belli eder

Ritmik hareketler sevgi belirtisi değildir

Erkekler bazen ellerini ya da ayaklarını belli bir ritm tutturarak sallarlar. Bu hareketleri pek çok psikolog tarafından araştırma konusu olmuştur.

Ancak yapılan hiçbir araştırmada bu tarzdaki hareketler sevgi belirtisi olarak saptanmamıştır. Daha çok stres, şiddet eğilimi, sır saklama gibi olumsuz durumların dışavurumu olarak kabul edilen bu tarz hareketlerin “aşkın belirtisi” olmadığını ifade etmekte fayda vardır.

Erkek saç sakal stilini değiştirerek sevdiğini nasıl belli eder

Erkeklerde gerek saç-sakal gerekse de giyim tarzı kolay kolay değişmez. Çünkü erkek hayata alışkanlıkları ile bağlıdır. Eğer erkeğin saç-sakal tarzı değişmişse veya yeni bir giyim tarzı ile karşınıza çıkıyorsa bilin ki seviyordur.

Erkek yeni bir aşka yelken açtığında özellikle giyim konusunda biraz aceleci davranır ve bazen “kendisine pek de yakışmayan şeyler” giydiği de olur.

Peki beden dili dışında erkeğin sevdiğini gösteren başka detaylar yok mudur?

Elbette ki vardır. İşte onlardan birkaçı:

Erkek daha sert ve daha cesur tavırlar sergilemeye başlar. Özellikle hakkına sahip çıkma konusunda çok atılgan olur. Bu nedenle aşık erkeklerin çoğu iş yerinde patronları ile sorunlar yaşamaya başlar.

Kendi geçmişi hakkında önemli bilgiler vermeye başlar. Özellikle çocukluk anılarını sıkça dile getirir. Kadının da geçmişini didikler fakat duyacağı bazı şeylerin (eski sevgili gibi) hoşuna gitmeyeceğini bildiği için fazla ısrarcı davranmaz.

Kadının sosyal arkadaşlarına hoş görünmek için çeşitli jestler yapar (yemek ısmarlamalar, sinema biletleri almalar gibi)

Kadın hakkında endişelenmeye başlar. Özellikle kadının güvenliği konusunda sorular sorar. Çoğu zaman bu endişesini bir adım ileriye götürerek kadının koruyucusu olmaya çalışır.

Yeni ve farklı hobiler edinir. Bunları yaptığını kadına da göstermeye özen gösterir. Bazı erkekler hoşlarına gitmese bile kadının yaptığı hobilerle de ilgilenmeye başlar.

Ani kararlar verir ve bu kararların yanlış olduğunu anlasa bile geri adım atmaz.

Zamanını kadının zamanına uydurmaya çalışır. Tesadüf gibi göstermeye çalışarak sık sık kadınla karşılaşmanın yollarını bulur. Aynı şekilde kimi zaman da “bahanesi iyi uydurulmamış” aramalar yapar.