erkekleresor.com erkekler neden aldatir 1 - Erkekler Neden Aldatır?

Erkekler Neden Aldatır?

Aldatmanın yüzyıllardan beri yaşanan bir sorun olduğunuz tespit edilmiştir. Kişinin sevgilisini ya da eşini aldatmasının birçok nedeni vardır. Aldatma çok basit bir eylem olarak da gözükse de aslında altında yatan birçok neden vardır. Bu nedenler çocukluğundan kalma , kişisel çözülmemiş problemler yada ilişkisel sorunlar erkeklerin başka kadınlara yönelmesine neden olabilir. Gelin hep beraber erkekler neden aldatır? sorusunun cevabını inceleyelim.

Erkekler Neden Aldatır?

Öncelikle aldatmanın tam olarak ne olduğunu anlamamız gerekiyor. Aldatma devam etmekte olan ilişkisi geliştirememek,ilişkisi ile yaşamını paylaşamama ve kendini ifade edememe gibi eksikliklerden meydana gelir.

Erkeklerin aldatmasında çoğunlukla dürtülerine karşı koyamadığı için bu eylemi gerçekleştirdiği anlaşılmıştır. Cinsellik erkeklerin aldatmasında büyük etkenlerden birisidir.-

Cinsellik konusunda devam edersek erkekler cinsel hayatında farklı deneyimler denemek ,devam etmekte olan eşinden gerekli tatmin olamama ve istediği ilgiyi sevgiyi bulamama,eşinden farklı bayanda bu seçenekleri bulduğunda ilgisi eşinden kaymış olur.

Tutkusunu ve heyecanını yitiren ilişkilerde yapılan hatalar başında aldatma gelir. Düzenli olarak eşini aldatan erkekler kronikleşmiş aldatanlar dışında , başka bayanlar tarafından eşi üzerindeki ilgiyi dağıtarak ilişkiye çekilen erkekler de vardır.

erkekleresor.com erkekler neden aldatir - Erkekler Neden Aldatır?

Erkek bu seviyeye geldikten sonra yaşanacak sorunları düşünmeden ayağına gelen fırsatı kaçırmamak için skor üretmeye geçer. İşin daha kötü tarafı işin içine duygusallık ve bağlanma gibi etmenler de girerse hal çıkılmaz hale gelebilir.

Bu yüzden kadınların erkeklerin aldatmasında önce önlemler alması gerekiyor. Bu önlemler çok basit zaten doğal olarak yapılması gerekenlerdir. Eşinize onun kendiniz için ne kadar değerli olduğunu ifade etmeniz gerekiyor. Tabi bu ifade ediş halinde güler yüzlü ve sevgi verici sözlerle yapmanız gerekiyor.

En basit örnekte eşiniz ya da sevgiliniz sizin için bir şey yaptığında ya da sizi evinize bıraktığında ona teşekkürü çok görmemek gerekiyor.

Cinsel yaşamda ise sadece kendinizi düşünmemeli onun da isteklerine saygı duymalı ve yapmalısınız. Böylece ilişkiden sonra her iki tarafta mutlu olarak ayrılır.Buda ilişkinin giderek güçlenmesine neden olur.

Biliyorsunuz ki temeli güçlü olan ilişkilerin yıkılması daha güçtür. Gerekirse partnerinizle yüz yüze medeni şekilde konuşarak bir sorun olup olmadığını var ise çözüm yollarını çözebilirsiniz.En önemlisi bu süreçlerde karşılıklı saygıyı bırakmamalısınız.