Aşk İlişkileri

Erkekler neden aldatır?

Erkekler neden aldatır sorusuna en detaylı yanıtlar

Erkekler neden aldatır sorusuna birbirinden ilginç 10 yanıt verdiğimiz bu yazımızın hem bilgilendirici hem de eğlendirici olacağını düşünüyoruz.

İlişki uzmanları ile aile danışmanlarının görüşlerinden faydalanarak kaleme aldığımız bu çalışma konuyla ilgili en detaylı makalelerden biri olma özelliğini de taşıyor.

Keyifli okumalar diliyor ve maddelerimize geçiyoruz. İşte erkekler neden aldatır sorusuna 10 ilginç cevap:

Biraz uzun ama üşenmeden okuyun derim 🙂 erkeklere sor

Erkekler neden aldatır 1

Erkek özgür olmak istediği aldatır

Birçok kadın, farkında olmadan yanındaki erkeği müthiş derecede sıkar. Erkek kendisini “nefes alamaz durumda” hissederken kadının bundan haberi dahi yoktur.

Bazen erkeklere nasıl olduğunu ve zamanının nasıl geçtiğini sormak dahi erkek tarafından “denetim altına alındığı hissini” yaratır. Erkeklerde her zaman özgürlüğüne saldırılıyormuş duygusu vardır. Bu his onun özgürlüğü konusunda aşırı duyarlı davranmasına neden olur.

Kadınlar erkekler konusunda “Erkektir, boş bırakılmaya gelmez.” gibi klasik bir tavır takınırsa erkeğin hassas noktasına dokunmuş olurlar. Bu şekilde denetime tabi tutulan erkeğin aklına gelen öncelikli çıkış yolları, kadınla mücadele etmek, ondan kaçıp uzaklaşmak veya onu aldatarak özgür olduğunu ispat etmektir.

Yani erkek ne kadar kuşatılırsa aslında aldatma konusunda o kadar hırslandırılmış olmaktadır. Bunu bilen kadınlar, sevgililerini denetleyip gözetlerler fakat bunu asla ona yansıtmazlar.

Erkekler neden aldatır 2

Mutlu erkekler genellikle aldatmaz, mutsuzluk her zaman aldatmaya gerekçedir

Bu konuyu okudun mu? :   Göğüsler Neden Sarkar ve Göğüs Sarkması Engellenebilir mi?

Niçin aldattığına dair bilgi veren erkeklerin büyük bir kısmı mutlu olmadıkları için aldattıklarını ifade etmiştir. Bu aslında aldatmak için tek başına yeterli bir sebep değildir. Çünkü mutlu olmak kişiden başlayan ve oradan etrafa yayılan bir duygudur. Yani erkeğin mutsuzluğunun sebebi yine bizzat erkeğin kendisidir.

Bazen insan karşısındaki kişiden dolayı mutsuz olabilmektedir. Ancak bu aldatma bahanesi olamaz. Bu olsa olsa “ayrılık” sebebidir. Çünkü bir erkek mutsuz olduğunu söyleyerek hala ilişkisine devam ediyorsa ve buna karşın kadını aldatıyorsa bu kesinlikle hiçbir bahane ile mazur gösterilemeyecek bir durumdur.

Ama yine de mutlu olma konusunda kadının da üstüne düşen görevler olduğunu bilmek ve ona göre davranmak gerekir.

Peki bir kadın erkekle mutlu bir birliktelik sürdürüp sürdürmediklerini nasıl anlayabilir? Yanıt çok basittir: Erkeğin gözlerinde ışık ve dudaklarında gülümseme varsa endişe edilecek bir durum yoktur. Aksi durumda ise “Çanlar sizin için çalıyor.” demektir.

Erkekler neden aldatır 3

Erkekler, alışkanlıklarına saygı duyulmadığı zaman aldatır

Erkekler, hayatlarını alışkanlıklar üzerine kurmuştur. Aynı şeyi aynı zamanda yapmaktan büyük zevk alırlar. Bu durum  kadınlar için “sıradanlı” gibi algılansa da erkekler alışkanlıkları ile hayattan zevk almayı öğrenmişlerdir.

Bir kadın eğer erkeğin önceki yaşamına ait tercihleri sorgulayıp yargılarsa erkeği ciddi biçimde kırmış olur. Çünkü erkekler önceki yaşamlarının değişmesini istemezler. Ayrıca erkekler alışkanlıklarını benliklerinin önemli bir parçası kabul ettiklerinden bu konuda oldukça tutucudurlar.

Bu konuyu okudun mu? :   Eski Sevgiline Mesaj Atmak için Bahane mi arıyorsun?

Kadın erkeğin yaşam tarzına dair saygısını göstermediğinde erkek kadına “öteki” mantığı ile yaklaşır. “Halbuki aşkta öteki yani sen-ben yoktur. Aşk iki kişinin kendi şahsiyetlerini koruyarak bir varlıkta birleşmeleridir.”

Erkekler neden aldatır 4

Benimle konuş, çok yalnızım

Erkekler, sosyal ortamda tanıdıkları onlarca kişiye rağmen kelimenin tam manası ile “yalnız”dırlar. Erkeğin yalnızlığı yoğun ve ağır bir yalnızlıktır. Bu yalnızlığı giderebilecek tek varlık ise erkeğin yüreğini titretebilecek bir sevgilidir.

Erkekler, kendilerini dinleyecek kadınlara aşık olmaktadır. Tabi bu durumun tersi de geçerlidir. “Yani bir erkek, yanında bulunan kadın kendisini dinlemeyi bilmediği zaman kendisini dinleyecek başka kadınlar arar. “

Bu Konu Hakkında Düşüncelerin Nedir?