erkekleresor.com erkekler neden terk eder diyorsaniz mutlaka okumalisiniz - Erkekler neden terk eder diyorsanız mutlaka okumalısınız!

Erkekler neden terk eder diyorsanız mutlaka okumalısınız!

Terk edilen bir kadın çok büyük bir üzüntü hisseder. Hatta bazı kadınlar bu durumda ciddi travmalar bile yaşayabilir.

Terk edilmenin bu derin üzüntüsünü hisseden kadınlar sıklıkla şu soruyu sorar: Erkekler neden terk eder?

Bu sorunun cevabını vermeye çalışan kadın geçmişte yaşadıklarını teker teker gözünün önüne getirir ve “Acaba nerede hata yaptım?” diye sormaya başlar. Bazı kadınlar ise ayrılığın sorumlusu olarak erkeği görür ve kendisini yaşanan tüm olumsuzluklardan soyutlar.

Peki gerçekten erkekler neden terk eder, onları bu kararı almaya sevk eden etmenler nelerdir, kadınların sıklıkla yaptıkları hangi hatalar ayrılığa neden olur ve erkekler hangi özelliklerinden ötürü ayrılmaya daha meyilli olurlar?

İşte erkekler neden terk eder sorusunun yanıtları

erkekleresor.com erkekler neden terk eder diyorsaniz mutlaka okumalisiniz 1 - Erkekler neden terk eder diyorsanız mutlaka okumalısınız!

Onunla sohbet etmeyi biliyor musunuz?

Sevgililerinden ayrılan erkeklerin en sık ifade ettikleri yakınmalardan biri “Biz onunla sohbet dahi edemiyoruz…” gerekçesidir.

Gerçekten de kadınlar erkeklerin kendileriyle konuşmaya şiddetle ihtiyaç duyduklarını çoğu zaman fark etmezler. Bazı kadınlar ise erkekle iletişimlerinde “devamlı konuşan kişi” rolünü​ üstlenirler ve erkeğin kendisini ifade etmesine izin vermezler.

Erkek esasında yalnız bir adamdır. Etrafında onlarca arkadaşı olmasına rağmen içini dökebileceği bir dosttan mahrumdur. Bir erkek, sevgilisi olarak kabul ettiğin kişiyle bütün ruhunu paylaşmak ister. Bunun yolu ise kendisini koşulsuz şartsız dinleyebilecek bir sevgili bulmasıdır.

İşte çoğu erkek böyle bir sohbet arkadaşı bulamadığı için terk etme eğilimi göstermektedir.

Yatak odası çok darsa erkek terk eder

Kadınlar erkeklerin cinselliğe bakışlarının kendilerininki gibi olduğunu zanneder. Bu algı, kadınların erkekler konusundaki en büyük yanılgılarından biridir.

Kadınlar için cinsellik hayatın güzelliklerinden biridir. Haz almak ve hayatı paylaşmak için seks hayatı bir araçtır.

Oysa erkekler için cinsellik çok daha farklı ve derin bir anlam taşır. Erkeklerin cinsel hayattaki başarıları ya da başarısızlıkları tüm hayatlarını etkiler. Çünkü erkeğin seks hayatında gösterdiği performans “özgüven, başarı, güç, yeterlilik…” gibi onlarca farklı anlamda yorumlanmaktadır.

Eğer bir erkek seks hayatında aradığını bulamıyorsa kesinlikle içindeki “azgın erkeği” dizginlemeyecektir. Yapacağı şey ya kadını aldatmak olacaktır ya da ayrılık fikrini güçlü bir seçenek olarak öne çıkaracaktır.

Erkekler özgürlüklerini kazanmak için terk ederler

Eğer bir kadın erkeğe sahip olmak dürtüsü ile hareket eder ve erkeği özgürlüğünden mahrum ederse erkek en iyi yapabildiği şeyi yapacaktır: isyan etmek.

Erkekler özgürlükleriyle aşkları, özgürlükleriyle para, özgürlükleriyle şöhret, özgürlükleriyle mutluluk karşılaştırmalarında her zaman tercihlerini özgürlükten yana kullanır. Denilebilir ki erkeğin yaşamında özgürlüğünden daha kıymetli başka bir şey yoktur.

Eğer bir kadın bu gerçeğin ayrımında olursa erkeği anlamsız kuşatmalarla sıkmaya çalışmaz. Çünkü bilir ki yapacağı her türlü kuşatma sonuçsuz kalacaktır.

Kadınlar erkeklerin ne kadar özgür bırakırlarsa o kadar gönülden bağlandıklarını bilerek hareket ederlerse erkeği tüm kalbiyle kendilerine bağlama şansını daha da yükseltirler.

erkekleresor.com erkekler neden terk eder diyorsaniz mutlaka okumalisiniz 2 - Erkekler neden terk eder diyorsanız mutlaka okumalısınız!

Erkekler korktukları için terk ederler

Erkeklerin çok güçlü oldukları ve büyük olumsuzluklar karşısında cesaretle ayakta durabildikleri doğrudur. Ancak onların kendilerine has korkuları da vardır.

Kadınların korkuları onları kuruntulu bir hale getirir. Kadın hissettiği korkular nedeniyle devamlı endişeye kapılır ancak günlük hayatta hiçbir aktivitede bulunmaz. Erkekse hissettiği korkulardan ötürü hemen harekete geçer ve hayatında kimi değişiklikler yapar.

Eğer erkek yaşadığı ilişkinin kendisine çok ağır sorumluluklar yüklediğini hissederse veya birlikte olduğu kadının kendisine ilerde sıkıntılar yaratacağını düşünürse hemen korkuya kapılır ve korku hızlı bir şekilde ayrılık kararı almasına neden olur.

Üçüncü şahıslara asla katlanamaz

Çok büyük aşkların veya sağlam bir temele dayanan evliliklerin bitmesinde en büyük nedenlerden biri de üçüncü şahısların ilişkiye dahil olmasıdır.

Erkekler yaşadıkları aşkların her zaman iki kişilik bir diyalog olmasından yanadır. Eğer ilişkinin geleceği ve yürüme biçimi hakkında başkaları söz sahibi olmaya başlarsa erkek müthiş derecede rahatsız olacaktır.

Özellikle de kadının ailesi ve arkadaşları ilişkiyi toparlamak veya yönlendirmek üzere söz sahibi olmaya çalışıyorlarsa erkek hemen tepkisini gösterecek ve belki de daha önce hiç düşünülmemiş ayrılık fikrini hemen gerçekleştirmeye çalışacaktır.

Erkekleri hiç tanımayan bir kadınla nasıl birlikte olunabilir ki?

Erkekler kendilerini anlamayan ve ruhlarına yabancı hissettikleri kadınlarla uzun süreli birliktelikler yaşayamazlar. Çünkü erkekler uzun süre ve yavaş yavaş keşfedilmekten hoşlanmazlar.

Bu nedenle kadınlar erkekler hakkında derin bilgiye sahip olmalı ve ilişkiyi nasıl yürüteceklerine dair kendilerini eğitmelidirler.