1 3 - Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

Birçok kişi, erkeklerin ve kadınların farklı gezegenlerden geldiğini söylese de bu durumun gezegenler mi ilgili yoksa fizyoloji ile mi ilgili olduğuna dair kesin bir şey bulunmuyor. Ancak, kadınlar ve erkekler birçok konuda gerçekten birbirinden farklı; bu farkların bazı avantajları da var.

Erkek ve kadın dünyaları arasındaki temel farkları sizler için derledik, buyrun;

1-Erkekler ve Kadınlar, Farklı Sırada Giyinir

1 3 - Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

Bu gerçeği çok az insan fark eder. Ancak kadınların üstten alta doğru giyinmek için kullanıldıkları sıra gerçekten de ilginçtir; ilk önce bir gömlek veya bluz, daha sonra pantolon veya etek giyerler. Erkekler ise önce çorap ve kot pantolon, daha sonra tişört veya gömlek giyerler.

2-Kadınlar, Erkeklerden Daha Az Risk Alırlar

2 1 - Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

Kadınlar, erkekler tarafından genellikle “bakıcı” olarak görülür. Başkaları için daha endişeli olma eğiliminde olanlar da kadınlardır. Ancak erkekler risk almayı çok severler ve onları durdurabilecek çok az şey vardır. “Hayata, yalnızca bir kez geliyorsunuz” deyip hareket ederler fakat bu her zaman iyi sonuçlar doğurmaz.

3-Kadınlar, Hayatları Boyunca Yaklaşık 2 Kilo Ruj Yerler

3 1 - Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

Kadınların, bir şey yiyip içerken ruj yediği bilinmektedir. Bilim insanları, kadınların yaşamları boyunca yaklaşık 2 kg ruj yediğini ortaya koydu.

4-Kadınlar, Erkekler İçin Yemek Yapmayı Severler

4 2 - Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

Kızlar genelde bir erkek arkadaşları olduğunda, onu çok fazla beslenmeye başlıyorlar. Bu davranış, evlendiklerinde ne kadar iyi olduklarını göstermek istediklerinden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca, “şişman olursa, pek fazla kadın ona bakmaz” diye de düşünürler.

5-Bazen, Kadınlar Çok Garip Sorular Sorabilirler

780x661 1l0vhve32b - Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

Evet, kadınlar gerçekten de çok meraklıdırlar ve bazen mümkün olduğunca çok şey öğrenmek isterler. Fakat, eğer kız arkadaşınız veya eşiniz oturum açma bilgilerinizi, bir arkadaşınızın doğum gününü öğrenmek isterse biraz şüpheci ve dikkatli davranın. Sizden şüphelenmiş ve bir şeyler arıyor olabilir.

6-Kadınlar, Topuklu Ayakkabılarla Merdivenden İnmek İçin İnanılmaz Çaba Harcarlar

5 2 - Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

Birçok erkek, kadınların topuklu ayakkabılarla merdivenler inerken ne kadar garip göründüklerini düşünür. Aslında kadınlar, düşmemek için yana basarak inerler.

7-Bir Kadınla ve Bir Erkekle El Sıkışmak Farklıdır

6 1 - Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

İki adam el sıkıştığında sıkı bir şekilde ellerini tutup sıkarlar; bir kadınla bir adam el sıkıştığında ise kadın elini adama uzatır ancak kıpırdatmaz. Elini hareketsiz tutar. Bunun ne anlama geldiğini söylemek zor ama belki de el sıkışma, kadınların birisini selamlamayı seçtiği yöntem değildir?

8-Kadınlar, Daha Çabuk Sarhoş Olur

7 - Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

Kadınlar erkeklerden daha hızlı sarhoş olurlar. Bu herkes tarafından bilinen bir gerçektir ancak bunun gerçek sebebini çok az kişi bilmektedir. Sebebi oldukça basit; kadın vücudu erkek vücudu kadar alkolle savaşamaz, bu yüzden etki daha hızlı gerçekleşir. Alkolle savaşan özel bir enzim vardır ve alkolü kana karışmadan önce yok eder. Kadınlarda bu enzimden daha az vardır bu yüzden alkol daha fazla oranda kan ile karışır. Bu açıdan erkekler daha güçlüdür.

9-Kadınlar, Dünyaya Daha Renkli Bakarlar

19502310 15897660 06 0 1517817392 1517817394 1500 1 1517817394 650 b3debea4f7 1518078970 e1519341789859 - Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

Kadınların, genlerinden dolayı erkeklerden daha fazla renk ayırt edebildiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle, bir kadın klasik mor ve patlıcan moru arasında bir fark olduğunu kanıtlamaya çalışırken erkekler sıkılır.

10-Kadınların, Daha Gelişmiş Koku Alma Duyuları Vardır

Kadınların çiçekleri o kadar fazla sevmelerinin nedeni, koku alma duyuların erkeklerden çok daha gelişmiş olmasıdır. Bunun nedeni de; kadınlardaki genlerin kokulara karşı daha duyarlı hale getirmesidir.

11-Kadınların Vücudu Daha Çabuk Değişir

9 - Erkekler ve Kadınlar Arasındaki 11 Temel Fark

Kadınların bedenleri, benzersiz yapılardır. Erkek vücudunun aksine, bir kadının yaşamı boyunca bedeninde çok şey değiştirir. Kadınlardaki ergenlik, erkeklerin kinde birkaç yıl önce başlar. Bir kız yetişkin olmaya başladığında, kalçaları yuvarlak şekil almaya başlar. Bu, aslında bir amaç için olur – doğum için vücutta yeterli alan oluşturmak.

Alıntı