1025416304 - Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Yolları

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Yolları

Sevgili okur, eski sevgilinden ayrı kalmanın hüznü ve ıstırabı, ruhunda fırtınaların kopmasına, içinin acıyla dolmasına ve uykularının kaçmasına neden oluyor değil mi? Bu ruh halini dindirip yatıştırmak ve aşk acısından kurtulmak için eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili ve kesin etkili yollarını keşfetmek ve eski sevgiliyi pişman etmek için etkili taktikler bulmak istiyorsun, doğru mu?

Öyleyse doğru yerdesin; çünkü birazdan aktaracağım taktikler ve yöntemler, eski sevgilimi pişman etmek istiyorum diyenler için ve garantili çözüm yolları sunuyor. Yeter ki yazının her kelimesine dikkatle odaklan ve söylenenleri harfiyen hayata geçir.

Eski Sevgiliyi Pişman Etmenin ve Geri Kazanmanın En Garantili Yolları 1, Sıkboğaz Etmek Doğru mu?

  1. Eski sevgilini asla sıkboğaz etme.

Bırak rahat nefes alsın, bırak kendi başına kalsın ve bırak seni özlemeye fırsat bulsun.

İlişkilerin (özellikle de ayrılıkla sonuçlanan ilişkilerin) en büyük açmazı, terk eden sevgiliyi sürekli özlemek ve bu özlemin etkisiyle onu habire rahatsız etmektir.

Oysaki, eski sevgili, bu dönemde “mola verme” ve kendini toplama ihtiyacı hisseder, ona bu ihtiyacını gidermesi için zaman ve fırsat vermek zorundasın.

Mola verme (time out) taktiği, ilişkinin yeniden düzene girmesi ve rayına oturması için etkili, geçerli ve bilimsel bir taktiktir. Özellikle ilişki danışmanları, bu taktiği danışanlarına sık sık salık verirler.

Bu yüzden, eski sevgiliyi pişman etmenin ve geri kazanmanın en garantili yollarından biri, onun sakin bir şekilde ilişki üzerine düşünmesine fırsat vermektir.

Bu yöntemin birçok faydası var elbet; ancak en büyük faydası, terk eden sevgilinin senin özleminle yanıp kavrulması ve ne büyük hata yaptığının bilincine varıp pişman olmasıdır.

Öyleyse, iletişim kurup bu avantajı, kendi aleyhine çevirme ve az biraz dişini sık.

Eski Sevgiliyi Pişman Etmenin ve Geri Kazanmanın En Garantili Yolları 2, Özlem Ateşi Kavursa da…

  1. Herkesin birbirine muhtaç olduğu bir dünyada yaşıyoruz.

Şair bunu ne güzel dile getirir:

“Zen merde, civan pire, keman tirine muhtaç.
Ecza-yı cihan cümle birbirine muhtaç.”

Biliyorum ki sen de eski sevgiline ihtiyaç duyuyor ve onun özlemine bir çare bulmak istiyorsun; fakat bu sancılı dönemde ona muhtaç olduğunu asla belli etmemelisin.

Çünkü ona muhtaç olduğunu belli etmen, onun geri kazanılmasını sekteye uğratır. Hele ki ona, ben sana muhtacım, sensiz nefes alamıyorum, şeklinde cümlelerle hitap etmen, ilişkinin bir daha toparlanamamasına bile sebebiyet verebilir.

Sevgili okurum, bu tür özlem ve aşk dolu cümleler, ilişkinin normal seyri içerisinde kullanılınca gayet yapıcı ve romantik olarak düşünülür ve gerçekten de ilişkiye renk katar; ancak ayrılık sonrasında kurulan bu tür cümleler, eski sevgiliyi geri kazanma yollarını tıkar ve onun geri dönüşünü baltalar.

Yüreğinin, Yılmaz Erdoğan gibi: “Sensiz olmaz, sensiz olmasın, sensiz olacaksa, olmasın!” dediğini biliyorum; ancak yüreğinin sana söylediğini şimdilik bir sır gibi sakla. Nasıl olsa, onu tekrar elde edecek bu sırrı ona yeniden fısıldama imkanına kavuşacaksın.

1025416304 - Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Yolları