erkekleresor.com 5 - Güzel bir vücut için ne yapmalısınız?

Güzel bir vücut için ne yapmalısınız?

Dünyada insanların var oluşundan bu yana kadınlar her zaman erkeklerden daha estetik görünme eğilimindeydiler. Ayrıca Vücut Güzelliği Nasıl Sağlanır? Sorusuna cevap aramışlardır.

İlkel çağlarda bile mağarada yaşayan kadınların kendilerini süslemekte kullandıkları birçok materyal gün ışığına çıkmıştır.

Yüze sürülen çamurlu topraktan tutun, avladıkları hayvanların kemiklerinden yapılan takılarına kadar, kadınlar var oluştan beri her zaman güzelleşmeye önem göstermişlerdir.

İlk çağlarda yapılan araştırmalar, eski insanlar kilolu ve hantal görünümlü kadınları en iyi ve en güzel kadın olarak tasvir ettiler. Müze gezilerinizde de birçok şişman göbekli kadın heykellerine rastlamışsınızdır.

Bu yazımızda, güzel bir vücuda sahip olmak için neler yapılmalı?, bölgesel yağlardan kurtulmanın yolları ve ayrıca bitkisel güzellik karışımları hakkında bilgi aktaracağız.

erkekleresor.com 4 - Güzel bir vücut için ne yapmalısınız?

  • Güzel Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Her çağda kadınların kendilerini güzelleştirmek adına yaptıkları değişimler tarih sayfalarında yerini almıştır. Kadınların güzellik anlayışları bulundukları coğrafyaya göre değişkenlik gösterir.

Afrika’da bir yerli kadın yüzüne ve vücuduna desenler çizip, küpe deliklerine abartılı boyutlarda halkalar takarken, Fransız bir kadın belini incelten korselerin altına kabarık kıyafetleri tercih etmiştir. Ayrıca belirgin ağır makyaj ve kabarık topuz yapılmış peruklarıyla döneme damgasını vuran bir moda yaratmışlardır.

Kadınlar kendilerini daha genç ve güzel hissetmek için çeşitli bitkisel ürünleri başvurmuşlardır. Zamanın geçip teknolojinin ilerlemesiyle Kozmetik Sanayi oldukça ileri bir seviyeye ulaşmasıyla kadınlar kozmetik ürünlerinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanmanın yollarını bulmuşlardır. Günümüzde bile her ne kadar çeşit çeşit kozmetik ürünü olsa da yine de kadınlar bitkisel ürünlerden de faydalanmayı hiç bırakmamışlardır.

Günümüzde ilk çağların aksine ince fiziğe sahip kadınlar rağbet görmektedir. Kilolu kadınlar kadar kilo almaktan endişe duyan kadınlar da beslenme uzmanlarına başvurmaktadırlar. Cilt bakımları için kozmetik ürünlerin yanı sıra ev yapımı birçok maskeler de bulunuyor.

Şimdi bu maskelerin yapımına ulaşma her zamankinden daha kolay bir şekil aldı İnternet olan ve kullanmayı bilen her kadın kendi cilt tipine uygun maske çeşitlerini bu İnternet sitelerinde inceleyip cildine uygulayabiliyor. Güzellik denilince çok geniş bir yelpaze çıkıyor karşımıza.

Kaşların biçiminden tutun tırnak bakımına kadar kullanabileceğimiz birçok ürün kozmetik raflarında alıcısıyla buluşuyor. Bu ürünlerin fiyatı diğer normal kozmetik ürünlerinden oldukça pahalıya mal oluyor. Bu sebepten kadınlar evde uygulayabilecekleri tariflere daya çok yöneliyorlar. Bu tariflerden birçoğu düzenli bir şekilde kullanılırsa ciddi anlamda işe yarıyorlar. Bu yazımızda yeri geldikçe sizlere birkaç denenmiş tarifler vereceğiz.

erkekleresor.com 6 - Güzel bir vücut için ne yapmalısınız?

  • Kadın ve Güzellik Anlayışı

Her kadın güzeldir, çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır sözünü duymuşsunuzdur. Güzelleşmek her gün düzenli makyaj yapmanız ve tazelemeniz anlamına gelmiyor. Cildinizin bakımı da başlı başlına güzelliğinizin temelini oluşturur. Düzenli beslenme, düzenli spor ve egzersizlerle vücudunuzu zinde tutmak tamamen sizin elinizde.

Çoğu insan vücudundan şikâyet eder ama maalesef vücudu hakkına yapması gerekenler konusunda çok istikrarsız davranarak hiçbir gelişme kaydedemez. Güzellikte de disiplin vardır. Kendiniz için bir şeyler yapmayı düşünüyorsanız disiplinli olmanız gerekmektedir.

Aynı zamanda unutmamalıdır ki, kıyafetlerde vücudunuza yakışan kombinler tercih etmeniz güzelliğinize güzellik katacaktır. Herkese her kıyafetin yakışmadığı bir gerçektir. İnternette görüp beğenerek satın aldığınız bir abiye sizi güzel göstermek yerine bir korkuluk havasına da sokabilir. Bu sebeple vücudunuzu tanımalı ve tarzınızı belirlemelisiniz.

  • Kadınların Ortak Derdi Selüloit

Yaz mevsiminde kadınların vazgeçilmez kıyafetlerinden biri de bikini ve mayolarıdır. Eğer bacaklarınız pürüzsüzse bu kıyafeti çok rahat taşırsınız. Ama birçok kadının derdi olan selülite siz de sahipseniz en sevdiğiniz bikininizi giyip sahilde uzanmaya çekinirsiniz. Östrojen ve progesteron hormonları, yağ depolarından sorumlu olan ve birçok kadın için selülite neden olan hormonlardır. İşte size bu selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir tarif.

Elma sirkesi yöntemi, selülite karşı evde uygulayabileceğiniz en iyi yöntemlerden biridir. Elma sirkesinin içindeki besleyici öğeler, selülitin görünüşünü azaltmaya yardımcı olur. Elma sirkesinin içindeki birleşenler, derideki çöküntülü görünümü azaltmaya yardımcı olur. Bu sirkeyi selülit tedavisinde kullanmak için aşağıdaki basamakları izleyebilirsiniz:

2 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak su ile karıştırın, Selülite karşı uygulayacağınız bu karışımı biraz tatlandırmak için biraz bal ekleyin. Her sabah bu karışımı, selülitlerden kurtulmak için tüketin.Elma sirkesi, selülitin üstüne sürülerek de kullanılabilir. Elma sirkesini içmek yerine, derinize uygulayacağınız bir karışım tercih ediyorsanız, aşağıdaki basamakları izleyebilirsiniz:

Elma sirkesini 1/3ü kadar masaj kremi veya yağıyla karıştırın. Her gün, günde iki kere olmak üzere, bu karışımı selülitli bölgenin üzerine nazikçe uygulayın. İyi bir sonuç almak istiyorsanız, kremli karışımı derinize masajla iyice yedirin.

  • Bölgesel Yağlanmaya Bitkisel Çözüm

Bölgesel yağlanmaların özellikle kadınlarda sık görüldüğü bölge, karın bölgesidir. Karın bölgeniz şişiyorsa, nedeni su birikintisi olabilir ya da yağ bağlıyorsa, hemen önlem almanız gerekir; geç kalmadan spor ve diyet yapmaya başlamanızı öneririz, bölgesel yağlanmayı baştan önlemiş olursunuz.

Unutmayın ki, yağlar bir kez yerleşirse, bu yağlardan kurtulmak çok zordur. Bölgesel yağlanmanın önüne geçebilmek için, öncelikle kese yapmanızı tavsiye ediyoruz. Vücudunuza kese yapmanız, kan dolaşımınızı hızlandırır, bu da, bölgesel yağlarınızı ortadan kaldırmaya yardım eder. Ayrıca evinizde, bitkisel yağlarla sorunlu bölgenize yapacağınız masaj da, o bölgedeki yağların yakımını kolaylaştırmada büyük etki yaratır.

  • Bitkisel karışımlar

Küvete su doldurup içine, lavanta, biberiye ve isteğinize göre tuz ilave ederek 15 dakika bekleyin. Çıkınca, bir kase susam yağı ve bir kase deniz tuzunu hazır bulundurun. Elinizi yağa, sonra tuza bastırıp tüm vücudunuza bu karışımı ovarak sürün. Bunu doğru nefes alma ve düzenli sporla da desteklerseniz, kanınız temizlenir, iç salgı bezleriniz çalışır. Haftada bir kez masaj yaptırmanız, kan dolaşımını hızlandırır.

Susam yağı Limon suyu 50 gr kafurun 1 tatlı kaşığı biberiye yağı Tüm bu malzemeleri karıştırıp, yukarı doğru dairesel hareketlerle vücudunuza masaj yaparak uygulayın.
300 gr susam yağı 50 gr kafurun 2 su bardağı kil 3 yemek kaşığı bal 1 çorba kaşığı biberiye yağı Yukarıdaki malzemeleri karıştırarak vücudunuza sürün ve vücudunuzdaki ödemi atması için, sürdüğünüz bölgeyi streç film ile sarın. 30 dakika bekledikten sonra, streç filmi çıkarıp yıkanın.

erkekleresor.com 5 - Güzel bir vücut için ne yapmalısınız?

 

  • Hissettiğiniz Kadar Güzelsiniz

Güzellik sağlıktan geçer. Sağlıklı bir bedenin parlak pürüzsüz bir cildi olur. Sağlıklı besleniyor, düzenli egzersiz ve spor yapıyorsanız, sigara ve alkol gibi zararlı maddelerden uzak duruyorsanız siz sağlıklısınız demektir. Ve sağlıklı bir bedende ruh da kendini iyi hisseder.

Ruh huzurlu olunca pozitif olursunuz ve bu pozitifliğiniz hem sizin hem de çevrenizin sizi güzel görmesini sağlar. Bu domino taşları gibidir. Bunlardan biri ya da bir kaçı eksik veya yanlış olursa bundan bedeniniz ve dolayısıyla siz rahatsızlık duyarsınız. Hiçbir kişi başkasına benzemek zorunda değildir. Herkesin kendine özel bir yapısı ve çekiciliği vardır.

Günümüz teknolojisi her konuda insanlığa hizmet etmekte. Çağımızın getirdiği bu nimetlerden doğru zamanda ve doğru şekilde faydalanmak sizin elinizdedir. Güzelliğin sağlıktan geçtiğini unutmamak gerekir. Ve sağlıklı bir yaşamı tarzınız olarak belirleyip alışkanlık halinize getirdiğinizde güzelliğiniz için çok önemli adımlar atmış olacaksınız. Ardından yılın trendlerini takip etmeniz, size yakışan modelleri tercih etmeniz, saç şeklinizden takılara kadar birbirini tamamlayan kombinler tercih etmeniz herkesçe takdir ve beğeni toplamanıza yol açacaktır.