ilk bulusma 8 - İlk Buluşma için Kadınlara Özel 15 Etkili Taktik

İlk Buluşma için Kadınlara Özel 15 Etkili Taktik

İlk buluşma yeni bir aşka başlamanın en önemli adımlarından birisi. Bu aşamada iyi bir izlenim bırakmanız ilişkinin geleceği açısından son derece önemli.

Peki ama ilk buluşmada nasıl davranmalıyım, nelere dikkat etmeliyim ve hangi davranışlardan kaçınmalıyım?

İşte ilk buluşma ile ilgili 15 önemli ayrıntı

 

 • Buluşma vaktinden ne bir dakika önce ne bir dakika sonra…

İlk buluşmada kesinlikle dakik olmalısınız. Buluşma yerine erkekten önce gitmemeye gayret edin. Çünkü erkekler kendilerini bekleyen kadınlardan ziyade bekledikleri kadınları sevmektedir.

Erkeği çok uzun süre bekletmenin sizi onun gözünde değerli kılacağı yönündeki klasik görüşe de itibar etmeyin. Çünkü sizi uzun süre bekleyen erkek huysuzlaşacak ve ister istemez bu rahatsızlığını size de yansıtacaktır.

Unutmayın ki ilk buluşmaya vaktinde gitmiş bir kadın erkeğin gözünde “dakik, ciddi ve iradeli” görünecektir.

 • İlk buluşmada sizi evden almasına izin vermeyin!

İlk buluşma yerine kendi imkanlarınızla gitmelisiniz. Özel aracınız yoksa bile taksiyle gidin ve erkeğin sizi evden almasına izin vermeyin. Çünkü bir bayanı evden alıp dışarı çıkarmak ilk buluşmanın çok ötesinde bir “samimiyet” gerektirir.

Eğer sonraki buluşmalarınız olacaksa kesinlikle size “prensesler gibi” davranmasına izin verin. Tabi ki erkek sevgilisini evden alacak, eve bırakacak ve daha pek çok fedakarlıkta bulunacak. Ama ilk buluşmada değil!

ilk bulusma 8 - İlk Buluşma için Kadınlara Özel 15 Etkili Taktik

 • Ben güzel bir yer biliyorum…

İlk buluşmanın yerini kadın belirlemeli. Hiç olmazsa erkekle birlikte buluşmanın yeri ayarlanmalı. Kesinlikle ilk buluşma için erkeğin tavsiye ettiği yere gitmeyin.

Her şeyden önce bildiğiniz bir mekanda daha rahat edersiniz. Ayrıca erkeğin ayağına gitmiş algısı yaratmazsınız. Ayrıca bilinçaltında erkeğe karşı gizli bir hakimiyet de kurarsınız.

Tabi seçeceğiniz buluşma yerinin temiz, güzel ve hesaplı olmasına da dikkat etmelisiniz.

 • Mutlaka güzel kokmalısınız!

Bakımlı ve şık olmanız gerektiğini dile getirme gereği bile duymuyoruz. Çünkü kadınların günün her vakti şık ve bakımlı olmaları gerektiğine inanıyoruz.

Size ilk buluşmada en az dış görünüş kadar etkili olan bir diğer güzellik detayı hakkında bilgi vermek istiyoruz: Kokular…

Erkeklerin koku alma duyuları kadınların tahmin ettiğinden çok daha güçlüdür ve erkekler ilk buluşmada kadının süründüğü kokuyu hemen fark etmektedir.

ilk buluşma çift e1521016347603 - İlk Buluşma için Kadınlara Özel 15 Etkili Taktik

 • Gerçek bir kadın olmak!

Erkekler özgüven sahibi kadınlar için “gerçek bir kadın” ifadesi kullanmaktadır. Siz de özgüveninizle erkeğin karşısına çıkın ve onu sahip olduğunuz güçlü karakterinizle peşinizden sürükleyin.

Özgüven sahibi olmak konuşma sırasında erkeğin her fikrine karşı çıkmak ve anlamsız tartışmalara girmek değildir. Aksine uyumlu bir kişiliğe sahip olup kendi şahsiyetinden ödün vermemektir. Tabi ses tonundan tutun da oturuş biçimine kadar pek çok etkenin özgüven göstergesi olduğunu da unutmayın.

 • İlgisiz de görünmeyin çok istekli de…

İlk buluşmada erkek kendisine nasıl yaklaştığınızı sürekli değerlendirmeye çalışacaktır. Sizin ondan hoşlanıp hoşlanmadığınızı merak eden erkeğe elbette ki hal ve hareketlerinizle bir mesaj vermeniz gerekmektedir.

Size tavsiyemiz ondan çok hoşlansanız dahi bunu açık açık dile getirmemenizdir. Çünkü erkek daha ilk buluşmada güzel bir kadını “tava getirdiğini” zannedip kendisini “kahraman” gibi algılayabilir. Bu yüzden duygularınızı saklamayı bilmelisiniz. Ama tamamen ilgisiz davranmanız da erkeğin “yenilmişlik psikolojisi” yaşamasına neden olacaktır. Ondan hoşlandığınızı belli edin ama onu göklere çıkarmayın.

 • Erkekler de iltifattan hoşlanır!

Muhtemelen erkek buluşma sırasında ne kadar güzel olduğunuzu ve sizi tanıdığına mutlu olduğunu söyleyecektir. Siz de bunu fırsata çevirin ve erkeği öven sözler söyleyin. Erkekler de en az kadınlar kadar iltifattan hoşlanır. Bu sözlerinizin erkek üzerindeki yansımalarını hemen göreceksiniz.

Ancak erkeklere iltifat ederken uzun açıklamalar yapmak yerine kısa cümlelerle onu övün. Bu kısa övgüler erkeğin rahatlamasını sağlayacak ve daha güzel zaman geçirmenize yardımcı olacaktır.

fft99 mf5825399 - İlk Buluşma için Kadınlara Özel 15 Etkili Taktik

 • Bakışlar…

Göz teması erkekleri çok fazla etkilemektedir. Erkekler için gözlerle yapılan iletişim en az sözel iletişim kadar önemlidir. İlk buluşmada göz teması kurmaya gayret edin. Ama bunu sadece belli aralıklarla birkaç defa yapın. Eğer göz temasını sürekli yaparsanız erkek sizin “davetkar bir tavır” gösterdiğinizi zannedebilir ki bu da ilk buluşma için fazla “aceleci” algılanacaktır.

 • Stresten uzaklaşın ve içinde bulunduğunuz anın keyfini çıkarın!

Eğer ilk buluşmada stresinizi yönetemeyip gergin olursanız bu tavrınız hemen erkeğe de yansıyacak ve son derece “soğuk bir buluşma” yaşayacaksınız. Bunu yenmek için stresinizi kontrol altına alın ve bulunduğunuz anın keyfini çıkarmaya çalışın. Sizin rahat tavırlarınız erkeğin de rahatlamasını sağlayacak ve ortamın havası daha “renkli ve hafif” olacaktır.

 • Dokunmaktan çekinmeyin ama dozu kaçırmayın!

İlk buluşmada erkekle aranızda bedensel bir temas olabilir. Ancak bu temas kesinlikle belli bir dozun altında olmalıdır. Erkek size yol vermek için veya başka bir sebeple kolunuza, sırtınıza dokunabilir. Bu durumu “normal” kabul etmelisiniz. Çünkü ilk de olsa siz “buluşma”dasınız. Bu düzeydeki dokunuşları masumane kabul etmelisiniz.

Ancak iş gündelik dokunuş tarzını aşıp arzu dolu dokunuşlara evriliyorsa size tavsiyemiz kendinizi geri çekin ve erkeğe “mahremiyet alanı”nızın olduğunu kesin bir biçimde yansıtın.

İlk buluşmada erkek sizin “ulaşılabilir” olduğunuz sonucuna varmalı fakat size sahip olmadığını da anlamalıdır.

 

İlk buluşmada dikkat edilmesi gereken 5 iletişim detayı

 

Erkekle sağlıklı bir iletişim kurmak istiyorsanız ilk buluşmada şu iletişim detaylarına dikkat etmelisiniz:

Doğal davranın, herhangi bir role bürünmeyin. Rol yaparak ilk buluşmayı başarılı geçirseniz dahi bir ömür boyu rol yapamayacağınızı bilin.

Telefonunuzla fazla ilgilenmeyin ve çok acil bir durum yoksa telefonunuzu sessize alın.

Erkekler ilk buluşmada dinleme eğilimi gösterir, sonraki aşamalarda ise her geçen gün biraz daha konuşkan olurlar. Bunun için ilk buluşmada sessizliğe bürünmeyin ve tüm konuşmaları yönlendirmek zorunda olan kişinin siz olduğunuzu bilin.

Buluşmadan hemen sonra aramayın veya mesaj atmayın.

İkinci buluşma konusunu açmayın. Eğer ikinci bir buluşma olacaksa teklifin erkekten gelmesi gerektiğini unutmayın.

1476086389 date - İlk Buluşma için Kadınlara Özel 15 Etkili Taktik

 • “10 sene sonra…”

İlk buluşmada sakın gelecekle ilgili tasarılardan veya hayallerden bahsetmeyin. Kadınlar aşık olduklarında zaman algısını yitirirler. Beyaz atlı prensleri ile zamanları ve mekanları aşıp dururlar. Oysa ki erkekler böyle değildir. Erkek hesaplı kitaplıdır ve gelecekle ilgili her türlü konuşmadan ödü kopar.

Erkekler deli gibi aşık olsalar dahi gelecekle ilgili mevzular canlarını sıkar. Çünkü gelecek emektir, paradır, iknadır ve her türlü sorumluluktur. Erkek ilk buluşmaya sorumluluk yüklenmeye değil sizi tanımaya gelmiştir. Bu nedenle gelecekle ilgili konuşmayın ve eğer söz o noktaya gelirse de ustaca konuyu değiştirin.

 • Bırakın ilk buluşmada hesabı erkek ödesin

Eğer ilk buluşmada sadece bir yerde oturacaksanız kesinlikle hesabı erkek ödemeli. Sakın hesabı bölüşelim falan demeyin. Başka kültürlerde olsa belki bu tavrınız anlamlı görünebilir fakat Türk erkekleri hesabı size ödetmedikleri zaman daha mutlu olacaklardır.

Ancak ilk buluşmanızda ikinci bir mekana gidecekseniz veya kalktıktan sonra sokakta dondurma, mısır, kestane gibi bir şey alacaksanız sıra size gelmiştir. Pamuk ellerinizi cebinize götürün ve hayatın artık “müşterek” olmaya başladığının farkına varın.

Sevgiliye Atılacak Tılsımlı Mesajlar - İlk Buluşma için Kadınlara Özel 15 Etkili Taktik

 • Onu tanımak için soru sor, sorgulamak için değil!

İlk buluşmada erkeği tanımak için bazı sorular sormanızda bir mahzur yok. Ancak çok fazla soru sorup erkeği bunaltmayın. Ayrıca sorduğunuz bir soruya istediğiniz yanıtı alamamışsanız bilin ki erkek bu konuda bilgi vermekten kaçınmaktadır. Fazla ısrarcı olmayın. Çünkü sorgulayıcı bir tutumla erkeğin üzerine gitmeniz onun savunmaya geçmesine neden olacaktır.

Ayrıca eğer yapabiliyorsanız konuşmanızı soru-cevap üzerinden değil de sohbet havasında yürütün. Bu tavrınız çok daha güzel bir diyalogun ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

 • İlk buluşmanın süresini uzun tutmayın!

En ideal ilk buluşma süresi ortalama 3 saattir. Daha kısa buluşmalar olayın “oldu-bitti” gibi algılanmasına yol açarken daha uzun buluşmalar “büyünün bozulmasına” neden olmaktadır. Akşam 19.00’da çıktıysanız saat 22.00’yi geçmeden evinizde olmalısınız. Tabi bazen buluşmanın niteliğine göre süreyi daha da kısabilir veya uzatabilirsiniz.