Aşk İlişkileriKadınlara Özel

İlk Buluşma için Kadınlara Özel 15 Etkili Taktik

İlk buluşma yeni bir aşka başlamanın en önemli adımlarından birisi. Bu aşamada iyi bir izlenim bırakmanız ilişkinin geleceği açısından son derece önemli.

Peki ama ilk buluşmada nasıl davranmalıyım, nelere dikkat etmeliyim ve hangi davranışlardan kaçınmalıyım?

İşte ilk buluşma ile ilgili 15 önemli ayrıntı

 

  • Buluşma vaktinden ne bir dakika önce ne bir dakika sonra…

İlk buluşmada kesinlikle dakik olmalısınız. Buluşma yerine erkekten önce gitmemeye gayret edin. Çünkü erkekler kendilerini bekleyen kadınlardan ziyade bekledikleri kadınları sevmektedir.

Erkeği çok uzun süre bekletmenin sizi onun gözünde değerli kılacağı yönündeki klasik görüşe de itibar etmeyin. Çünkü sizi uzun süre bekleyen erkek huysuzlaşacak ve ister istemez bu rahatsızlığını size de yansıtacaktır.

Unutmayın ki ilk buluşmaya vaktinde gitmiş bir kadın erkeğin gözünde “dakik, ciddi ve iradeli” görünecektir.

  • İlk buluşmada sizi evden almasına izin vermeyin!

İlk buluşma yerine kendi imkanlarınızla gitmelisiniz. Özel aracınız yoksa bile taksiyle gidin ve erkeğin sizi evden almasına izin vermeyin. Çünkü bir bayanı evden alıp dışarı çıkarmak ilk buluşmanın çok ötesinde bir “samimiyet” gerektirir.

Eğer sonraki buluşmalarınız olacaksa kesinlikle size “prensesler gibi” davranmasına izin verin. Tabi ki erkek sevgilisini evden alacak, eve bırakacak ve daha pek çok fedakarlıkta bulunacak. Ama ilk buluşmada değil!

  • Ben güzel bir yer biliyorum…

İlk buluşmanın yerini kadın belirlemeli. Hiç olmazsa erkekle birlikte buluşmanın yeri ayarlanmalı. Kesinlikle ilk buluşma için erkeğin tavsiye ettiği yere gitmeyin.

Bu konuyu okudun mu? :   Afrodizyak etki gösteren en etkili 20 yiyecek

Her şeyden önce bildiğiniz bir mekanda daha rahat edersiniz. Ayrıca erkeğin ayağına gitmiş algısı yaratmazsınız. Ayrıca bilinçaltında erkeğe karşı gizli bir hakimiyet de kurarsınız.

Tabi seçeceğiniz buluşma yerinin temiz, güzel ve hesaplı olmasına da dikkat etmelisiniz.

  • Mutlaka güzel kokmalısınız!

Bakımlı ve şık olmanız gerektiğini dile getirme gereği bile duymuyoruz. Çünkü kadınların günün her vakti şık ve bakımlı olmaları gerektiğine inanıyoruz.

Size ilk buluşmada en az dış görünüş kadar etkili olan bir diğer güzellik detayı hakkında bilgi vermek istiyoruz: Kokular…

Erkeklerin koku alma duyuları kadınların tahmin ettiğinden çok daha güçlüdür ve erkekler ilk buluşmada kadının süründüğü kokuyu hemen fark etmektedir.

  • Gerçek bir kadın olmak!

Erkekler özgüven sahibi kadınlar için “gerçek bir kadın” ifadesi kullanmaktadır. Siz de özgüveninizle erkeğin karşısına çıkın ve onu sahip olduğunuz güçlü karakterinizle peşinizden sürükleyin.

Özgüven sahibi olmak konuşma sırasında erkeğin her fikrine karşı çıkmak ve anlamsız tartışmalara girmek değildir. Aksine uyumlu bir kişiliğe sahip olup kendi şahsiyetinden ödün vermemektir. Tabi ses tonundan tutun da oturuş biçimine kadar pek çok etkenin özgüven göstergesi olduğunu da unutmayın.

  • İlgisiz de görünmeyin çok istekli de…

İlk buluşmada erkek kendisine nasıl yaklaştığınızı sürekli değerlendirmeye çalışacaktır. Sizin ondan hoşlanıp hoşlanmadığınızı merak eden erkeğe elbette ki hal ve hareketlerinizle bir mesaj vermeniz gerekmektedir.

Bu konuyu okudun mu? :   Afrodizyak Etkili Parfümler Nelerdir?

Size tavsiyemiz ondan çok hoşlansanız dahi bunu açık açık dile getirmemenizdir. Çünkü erkek daha ilk buluşmada güzel bir kadını “tava getirdiğini” zannedip kendisini “kahraman” gibi algılayabilir. Bu yüzden duygularınızı saklamayı bilmelisiniz. Ama tamamen ilgisiz davranmanız da erkeğin “yenilmişlik psikolojisi” yaşamasına neden olacaktır. Ondan hoşlandığınızı belli edin ama onu göklere çıkarmayın.

  • Erkekler de iltifattan hoşlanır!

Muhtemelen erkek buluşma sırasında ne kadar güzel olduğunuzu ve sizi tanıdığına mutlu olduğunu söyleyecektir. Siz de bunu fırsata çevirin ve erkeği öven sözler söyleyin. Erkekler de en az kadınlar kadar iltifattan hoşlanır. Bu sözlerinizin erkek üzerindeki yansımalarını hemen göreceksiniz.

Bu Konu Hakkında Düşüncelerin Nedir?