rapidloss eating too fastjpg 728x728 - İlk Buluşma Sırasında Yememeniz Gereken Yiyecekler

İlk Buluşma Sırasında Yememeniz Gereken Yiyecekler

İlk buluşma her zaman çok heyecanlıdır. Daha önce görmediğiniz birisiyle ilk defa karşılaşacak ve heyecanınız kat kat artacaktır. İlk buluşmalar her zaman çok önemlidir. İki tarafta birbirileri üzerinde iyi bir izlenim yaratmak isterler. Bu fırsatı iyi değerlendirmeniz gerekir. İlk buluşma da mekân önemlidir. Sakin ferah ve kapalı bir mekan seçin bu sayede daha iyi sohbet edebilecek ve birbirinizi anlayabileceksiniz. İlk buluşmada abiye yönetici gibi takımlar içerisinde olmayın. Abartılı saçlar topuz yapmayın. Elinizden geldiği kadar doğal olmaya çalışın. Tabi giyim önemli üzerinizde komik yazılar ve sloganlar içeren kıyafetlerde giymeyin. Beyler özellikle dövmelerinizi kapatmaya çalışın. Atlet gibi tişörtler ve parmak arasından sakının. Bu sizi itici yapar. Sakal ve saç tranşınızı mutlaka yaptırın.

İlk buluşmada rahat olmaya çalışın. Gergin olacak her hangi bir durum yok. Sessiz olmak yerine sohbet etmeyi tercih edin. Günlük yaşamınızdan, boş zamanlarınızdan, nelerden hoşlandığınızdan, ailenizden, arkadaşlarınızdan bahsedip konuşmayı başlatabilirsiniz. Daha sonra ortak alanlarınızı bulup onlar hakkında da konuşabilirsiniz. Sevdiğiniz filmler, kitaplar ve müzikten konuşabilirsiniz. .ilk buluşmada sohbet ederken paradan maldan mülkten bahsetmek hoş olmaz. İtici bir ortam yaratır. Özellikle hemen evlilikten çocuk istediğiniz ikiniz üzerinden gelecekten bahsetmek doğru değildir. Konuşurken mimiklerinize dikkat edin, elinize kolunuzu indirip sallamayın. Şakalardan çok espri yapmaktan kaçının. Özel konulara fazla girmemeye çalışın sinema, kültür gibi konular seçin.

f052c3d5a50ef628cec4679e567ab3ad 840 - İlk Buluşma Sırasında Yememeniz Gereken Yiyecekler

İlk buluşma Sırasında yenmemesi gerekenler
Her ne kadar erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer diye düşünülse de ilk buluşmada kesinlikle yenilmemesi gereken yiyecekler vardır.

-İlk buluşma da çorba seçmemeye özen gösterin. Sıcak olursa yerken zorluk çekebilir ve hoş bir durum olmaz. Rahat yiyebileceğiniz gıdalar seçin. İlk izlenim için şapır şupur bir görüntü yaratmamak gerekir.

-Yemeğin yanında salta seçebilirsiniz ama ana yemek olarak seçmeyiniz. Salata yemesi zor yiyecektir. Çok dikkat edilerek dökmeden yemek gerekir.

-En zor yene yiyeceklerden biride mısırdır. İlk buluşmada mısır yerseniz dişlerinizin arasına kaçıp temizlemek zorunda kalabilirsiniz. Kürdanla karıştırmak hiç hoş görüntü yaratmaz. Sindirimi de çok zordur. Sinema dışında tercih etmeyin.

-Istakoz hem yemesi zor hem de ilk buluşma için hiç uygun olmayacaktır. Istakozu yiyemediğiniz zaman başarısız olacaksınız. Ve ıstakoz biraz pahalı bir seçim olabilir.

-Dondurma yemek sizin çocuk gibi görünmenize yol açar.

-İçecek olarak süt tercih etmeyin. Sadece kahvede tercih edebilirsiniz. Annesini durmadan arayan bir küçük gibi görünmenize yol açar.

-Suşi yemek karizmatik olmanıza sebep olsa da çöp şişlerle yemek zor olacaktır.

-Simit çok basit bir yiyecek olsa da dişlerinize susamlar kaçabilir. Karşı tarafa hoş görünüm vermez.

-Spagetti havalı bir yiyecek gibi dursa da yemesi çok zordur. Çatala dolamak hüpletmek zorunda kalabilirsiniz.

cok fazla yemek - İlk Buluşma Sırasında Yememeniz Gereken Yiyecekler

-Ağza sığmayan hamburgerleri yemeyin.

– Mantı tercih etmeyin yerken yağı ağız kenarına bulaşabilir. Peçetelerle uğraşmak zorunda kalırsınız.

– Ucuza kaçmış gibi tavuk dönerde tercih edilmemelidir.

-İlk buluşmada ismini bile söylemekte zorlandığınız yemekleri sipariş etmeyin. Çok komik duruma düşebilirsiniz.

-Dürüm gibi yiyecekler seçilmemeli ilk buluşmada çatal bıçak kullanılmalıdır.

-En güzel yemeklerimizden de olsa kuru fasulye yemeğini de tercih etmeyin. Mide ve gaz problemiyle karşılaşabilirisiniz.

-Pastırmadan uzak durun tercih ederseniz son buluşmanız olabilir.

– İlk buluşma için de tavuk kanadı yanlış tercih olacaktır. Eliniz yüzünüz batacaktır.

-Her şeye yakışan soğanda kokusu nedeniyle yenmemelidir.

-İçinde kötü kokulara neden olabilecek sarımsak bulunan kelle paça da yenmemesi gerekenler arasındadır.

-Lezzetli dolu kumpir görünümü hoş olsa da kumpir yerken karşı tarafın sizden soğuması an meselesidir.