752x395 insagram - Instagram'da repost nasıl yapılır?

Instagram’da repost nasıl yapılır?

Instagram’da başkasının paylaştığı fotoğraf veya videoları tek tuşla siz de paylaşabilirsiniz.

Twitter’da “retweet” butonunu bilmeyen yoktur herhalde. Bu butonun benzeri Instagram’da da olsa iyi olurdu değil mi? Ancak şu an için Instagram’ın resmi uygulamasında böyle bir özellik mevcut değil. Bu yüzden kullanıcılar diğer Instagram kullanıcılarının gönderilerini kendi takipçileriyle paylaşmak istediklerinde genel terimiyle “repost” yapmış oluyorlar.

Peki repost nasıl yapılır?

Bunun için üçüncü şahıs uygulamalara ihtiyacınız olacak. Ancak her repost uygulamasını da kullanmamalısınız. Bu konuda “güvenilir” repost uygulamalarını tercih etmekte fayda var. Mesela bu konuda Insta Repost ya da Repost uygulamasını kullanabilirsiniz.

Insta Repost’u Android için buradan indirebilirsiniz.

Repost’u Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

599493309687 - Instagram'da repost nasıl yapılır?

Bu uygulamalardan birini cihazınıza indirdikten sonra sizden Instagram hesabınıza giriş yapmanız istenecek.

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra kendi Instagram akışınızdan, popüler olanlardan ya da, arama yöntemiyle herhangi bir Instagram paylaşımını kendi Instagram takipçilerinizle paylaşabilirsiniz/repost yapabilirsiniz.

599539801263 - Instagram'da repost nasıl yapılır?

Diğer taraftan uygulamada repost yapmak istediğiniz fotoğrafı ya da videoyu seçtikten ve Repost butonuna bastıktan sonra “Open Instagram”a basıyor ve son ayarlamaları yaparak(filtre ve açıklama yazısı gibi) paylaşımı yapabiliyoruz.