erkekleresor.com iyi iliskinin en onemli puf noktasi sarilmak - İyi İlişkinin En Önemli Püf Noktası; Sarılmak

İyi İlişkinin En Önemli Püf Noktası; Sarılmak

İyi ilişkilerde tensel temasın da en az düşüncelerin paylaşılması kadar önemli olduğunu bilmelisiniz. Örneğin fikirleri çok uyan bir çift birbirine sarılmaktan bile imtina ediyorsa ilişkinin belirli bir açıdan eksik olduğu da vurgulanmalıdır.

Uzmanlar sarılmanın ilişkileri oldukça güzelleştirdiği ve bunun yanı sıra ikili arasındaki bağı da kuvvetlendirdiğini belirtmektedir. Tabi ki bunun bir bilimsel temeli de bulunmaktadır. Bu bilimsel temel hakkında kısa bir sıralama yapmak gerekirse;

erkekleresor.com iyi iliskinin en onemli puf noktasi sarilmak - İyi İlişkinin En Önemli Püf Noktası; Sarılmak

Çiftler birbirine sarıldıkları zaman kötü düşüncelerden uzaklaştıkları ve hatta anksiyete durumundan bile uzaklaştıkları görülmektedir.

Sarıldığınız zaman beyinde endorfin salgılanan bölgeyi tetiklemektedir. Unutulmamalıdır ki endorfinler acıların giderilmesi sırasında kullanılan ağrı kesicilerden çok daha kuvvetlidir.

Bu noktada bir de zamanlama etkisi bulunmaktadır. Kişilerin 20 saniyeden uzun sarılması ile beraber çiftler arasında bulunan duygusal bağ da artış göstermektedir.

Hem ağrılarınızı dindirmek hem de ilişkinizi pekiştirmek adına sarılmaya ne dersiniz? Bir taş ile iki kuş değil mi?

Sevdiğiniz Kişi ile Düşüncelerinizi Paylaşın

Sarılmanın önemini belirttikten sonra bir de düşünsel yakınlığın vurgulanması gerekmektedir. Kişilerin sıradan bir olay hakkında bile düşüncelerini eşine bildirmesi güven duygusunun ve sevgi bağının kuvvetlenmesinde oldukça etkilidir. Sevdiğiniz kişi ile düşüncelerinizi paylaşmak uzun seneler güven ile sürdürebileceğiniz bir ilişkiye merhaba demenizi sağlayacaktır. Hem fiziksel yakınlık hem de düşünsel paylaşım eşit derecede önem arz etmektedir.