Erkeklere ÖzelKadınlara ÖzelSosyal İlişkiler

Kadının Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır? Kadınların Söylediği 10 Yalan

Kadınların yalan konusunda erkeklerden daha donanımlı olduğuna değinmişti Cem Yılmaz sahnelediği stand-up show’larından birinde… Baskı altında yetişen ve erkek kadar özgür bırakılmayan kadının zamanla edindiği deneyim, kimi zaman beyaz kimi zaman da son derece tehlikeli yalanların ardına sığınmasına sebebiyet verir. Bana göre yalanın rengi olmaz. Yalan yalandır ve nedeni her ne olursa olsun söylenmemelidir. Peki, yalan söyleyen kadın nasıl bir beden dili kullanır? Hareketlerine bakarak bir kadının yalan söylediği nasıl anlaşılır?

Yalan söyleyen kadını anlamanın yolu, konuşurken yaptığı jest ve mimikleri doğru yorumlamaktan geçer. Bir kadının konuşurken yaptığı hareketler onu ele verir. Peki, nedir bu hareketler, jestler, mimikler?

Yalan söyleyen insanların en temel özelliklerinden biri göz temasını kaybetmeye yönelik ekstra bir çaba harcamalarıdır. Genellikle göz göze gelmekten, gözünün içine bakarak konuşmaktan kaçınır yalan söyleyen kişi… Eğer karşınızdaki kadın sizinle konuşurken sürekli gözlerini kaçırıyor ve farklı noktalara bakıyorsa bilin ki ya yalan söylüyordur ya da az sonra söyleyecektir.

Yalan söyleyen kadınların çoğu konuşma sırasında yüzüne dokunma eğilimindedir. Kadın için yüzü, vitrini gibidir. Dikkat ettiyseniz birinden hoşlanma meyilindeki kadın saçı ile oynar. Eğer kadın yalan söylüyorsa ağız ve burun bölgesini kapatma ihtiyacı hisseder. Ya burnuna dokunur ya ağzını kapatır. Karasız bir ses tonu ile sürdürdüğü konuşmasını dudaklarını ısırmak sureti ile tamamlar.

Bu konuyu okudun mu? :   Sevgilimden Ayrıldığım İçin Pişmanım? Neden pişmanlık yaşıyorum?

Kararsız bir ses tonu demişken, yalan söyleyen kadının belirgin konuşma biçiminden bahsetmekte yarar var. Genellikle yalan organize olmuş bir konuşma değildir. Spontane gelişir. Kurgusu o anda yapılır. Bu nedenle de seste tereddüt vardır. Bir sonraki cümlede söyleneceklerin bilinmeyecek olmasının tereddüdü…

Bir diğer sergilenen beden dili çok geleneksel bir bedeni kapama biçimi olan kolların kavuşturulmasıdır. Bedenini önünde kilitleyen kadın yukarıda bahsi geçen davranış biçimlerine ek olarak bir de kollarını kavuşturuyorsa o zaman yalan söylediğinden emin olabilirsiniz.

Neden bazı ilişkiler diğerlerinden daha dürüsttür? Neden bazı çiftler, bazıları yalanlar üzerine kurgularken ilişkilerini birbirlerine her zaman doğruyu söylerler? Yalanı kimse hak etmez ama kadınların sıklıkla yalana sığındıkları bilinen bir gerçek tıpkı bazı erkekler gibi… Peki, ilişkilerimizde neden yalan söyleriz?

Eğer ilişkide güven sorunu varsa sevdiğiniz kadın size yalan söyleyebilir. Güven, ilişkinin henüz temelleri atılırken kurgulanması gereken bir olgudur. İnsanlar her ne kadar diğerlerini incitmemek için beyaz yalanlar söylediklerini itiraf etseler de yalan her koşulda yalandır ve kimseyi mutlu etmez… Bir kadın yalan söyler çünkü, koruma güdüsüne sahip varlıklar olarak sevdikleri adamın duygularını kaybetmekten korkarlar…

Kadınların Erkeklere Söylediği 10 Yalan

1- Sen mükemmelsin!

Seni olduğun gibi seviyorum ve seninle ilgili değiştirmeyi düşündüğüm hiçbir nokta yok. Gelin gerçekçi olalım, kimse mükemmel değildir. Her ilişkinin başlarında, bunu tüm kadınlar hatta erkekler söyler çünkü, sizi henüz tanımaya başlamışlardır ve hakkınızda fazla bir bilgiye sahip değillerdir. Ama zamanla, değişime değer pek çok özelliğinizle karşılaşacaklardır. Eğer bir kadın size böylesi bir söylemde bulunursa, pek de heveslenmeyin bu sadece birkaç ay sürecek bir düşüncedir. Her şey yoluna girip de birbirinizi daha iyi tanımaya başladığınızda değişimin kaçınılmaz bir talep olduğunu da anlayacaksınız.

Bu konuyu okudun mu? :   Arkadaştan Sevgili Olur Mu? Okumadan Karar Vermeyin!

2- Sen haklısın!

Hiç fark ettiniz mi sevgilinizle ne zaman tartışsanız konu sizin haklı olduğunuzun vurgulanması ile son bulmakta. Belki bu sizi gururlandıran bir söz olabilir ama bilmelisiniz ki bu büyük bir yalandır. Kız arkadaşınız, sevgiliniz, eşiniz her ne kadar sizi haklı bulmasa da bunu sadece sizin bir an önce susmanız için söylemektedir. Çünkü kadınlar bilirler ki bir süre sonra siz zaten kendiliğinizden haklı olmadığınızı fark edecek ve özür dileyeceksiniz…

Bu Konu Hakkında Düşüncelerin Nedir?