Kadınlara Özel

Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

Merhaba erkeklere sor ziyaretçisi. Çekicilik insanda dış güzelliğin güzel giyim tarzı ve uygun makyaj ile insanların beğenisine sunulması olarak adlandırılır. Bir erkek veya bir kadın sahip olduğu bedensel özellikleri doğru dokunuşlar ile yukarı da çıkarabilirken, aşağı da indirebilir. Dış güzellik başlı başına önemliyken yeterli değildir. Diğer insanlar tarafından güzel- yakışıklı ve çekici bulunmak insanı özgüven veriyor. Bunun yanında kişi kendine daha çok özen gösterip kendi seksi hissediyor. Bir kişinin kendini seksi hissetmesi sadece bedensel güzellik ile bağlantılı değildir. İnsanın ruhu, yaşam enerjisi ve kişiliği kişinin daha seksi görünmesini destekler. Böylece diğer insanlar tarafından da seksi biri olarak görülür.
Bazı insanlar ise gerek ruhsal açıdan gerek de bedensel olarak kendilerini seksi hissetmezler. Bu aslında dış güzelliğin yetersiz olduğundan değil de, kişinin bakış açısının dar olmasından kaynaklıdır. Yaratılmış tüm canlılar kendi içinde güzel ve özeldir. Sadece bazen doğru dokunuşlar ile içinizdeki seksi kişiye ortaya çıkarmak gerekir. Bu yazıda sizlere kendinizi seksi hissetmenin yollarından bahsedeceğiz.

Kendinizi Seksi Hissetmenin Yolları Nelerdir?

Yalnızca karşı cinsi etkilemek için seksi olmak anlayışı doğru değildir. Seksilik ilk olarak ruhun bedene yansıması ile ortaya çıkar. Pozitif ve özgüven sahibi kadın ve erkekler oldukça seksi hissederken toplum tarafından da çekici- karizmatik gibi ifadeler ile anılırlar. Bu ifadeler artabildiği gibi bu kişilerin seksi oluşlarını ön plana koyar. Bu yüzden birini etkilemek için değil de, kendiniz için seksi görünmek için çabalamanız gerekir. Çünkü insan seksi hissettikçe özgüveni artar, hayat daha eğlenceli hale gelir ve daha keyifli hisseder. Bizler de sizlerin kendinizi daha seksi hissedebilmeniz adına var olan yollardan bahsedelim.

Bu konuyu okudun mu? :   Bir erkeği 10 dakıkada nasıl tanırsınız?

1. Özgüven Sahibi Olun

Seksi hissetmenin ilk adımı özgüven sahibi olmak. Hem dış görünüşünüze hem de kişiliğinize güvenmeniz gerekir. Eğer dış görünümde rahatsızsanız ya da kişiliğinizde değişmesine inandığınız noktalar varsa cesaret ederek bunları değiştirin. Çünkü içi ve dışı ile barışık olmayan hiç kimse özgüven sahibi olamaz.

Eğer kilolu iseniz hemen diyete başlayın ve sahip olmak istediğiniz vücuda kavuşun. Eğer burnunuzdan rahatsızsanız, iyi bir estetik cerrahtan yardım alarak estetik yapın. Eğer kişiliğinizde zayıf yönler var ise bu yönleri kuvvetlendirmek için de çabalayın. Kendiniz için değişmeye başladığınızda farklılığı hissedecek ve özgüveniniz yerine gelecektir. Böylece daha seksi daha özgüvenli hissedeceksiniz.

2. İç Çamaşır Seçiminde Cesur Olun

Bildiğiniz gibi kadınlar saten, tül , parlak ve yumuşak kumaşlardan yapılmış olan iç çamaşırlarını çok sever. Fakat bu tür çamaşırlar günlük kullanıma her zaman uygun olmayacağı gibi bazıları da rahat değildir. Fakat yapılan araştırmalarda görülüyor ki seksi iç çamaşırlar giymek kadınlarda östörojen hormonu seviyesini arttırdığı için kadınlar kendilerini daha seksi hissediyor.

Eğer siz de kendinizi daha seksi hissetmek istiyorsanız, gündelik hayatta seksi iç çamaşırları giymeye özen gösterin. Kimse giydiklerinizi görmese de, içinizdeki seksi hisler dışınıza da yansıyacak ve çok daha özgüvenli çok daha seksi görüneceksiniz.

3. Vücudunuzu Sevin

Kendini seksi hissetmenin en önemli yollarından biri de kendini sevmek. Kendini seven insan var olduğu gibi sevmeli ve kabul etmelidir. Bu yüzden hem ruhu ile hem de vücudu ile barışık olmalıdır. Kendinizi seksi hissetmek için vücudunuza özen gösterin. Belli aralıklar ile vücudunuza dokunun.

Bu konuyu okudun mu? :   ABD'li Model Kendall Jenner'dan, Bornozlu Paylaşım!

Duştan çıktıktan sonra bir nemlendirici ile tüm vücudunuza masaj yaparak nemlendirin. Çeşitli rahatlatıcı kremler yardımı ile ayak, boyun gibi bölgelere masaj yapın. Böylece iç enerjiniz artacak ve kendinizi daha seksi hissedeceksiniz.

Bu Konu Hakkında Düşüncelerin Nedir?