erkekleresor.com kendinizi seksi hissetmenin 9 yolu 1 - Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

Merhaba erkeklere sor ziyaretçisi. Çekicilik insanda dış güzelliğin güzel giyim tarzı ve uygun makyaj ile insanların beğenisine sunulması olarak adlandırılır. Bir erkek veya bir kadın sahip olduğu bedensel özellikleri doğru dokunuşlar ile yukarı da çıkarabilirken, aşağı da indirebilir. Dış güzellik başlı başına önemliyken yeterli değildir. Diğer insanlar tarafından güzel- yakışıklı ve çekici bulunmak insanı özgüven veriyor. Bunun yanında kişi kendine daha çok özen gösterip kendi seksi hissediyor. Bir kişinin kendini seksi hissetmesi sadece bedensel güzellik ile bağlantılı değildir. İnsanın ruhu, yaşam enerjisi ve kişiliği kişinin daha seksi görünmesini destekler. Böylece diğer insanlar tarafından da seksi biri olarak görülür.
Bazı insanlar ise gerek ruhsal açıdan gerek de bedensel olarak kendilerini seksi hissetmezler. Bu aslında dış güzelliğin yetersiz olduğundan değil de, kişinin bakış açısının dar olmasından kaynaklıdır. Yaratılmış tüm canlılar kendi içinde güzel ve özeldir. Sadece bazen doğru dokunuşlar ile içinizdeki seksi kişiye ortaya çıkarmak gerekir. Bu yazıda sizlere kendinizi seksi hissetmenin yollarından bahsedeceğiz.

Kendinizi Seksi Hissetmenin Yolları Nelerdir?

Yalnızca karşı cinsi etkilemek için seksi olmak anlayışı doğru değildir. Seksilik ilk olarak ruhun bedene yansıması ile ortaya çıkar. Pozitif ve özgüven sahibi kadın ve erkekler oldukça seksi hissederken toplum tarafından da çekici- karizmatik gibi ifadeler ile anılırlar. Bu ifadeler artabildiği gibi bu kişilerin seksi oluşlarını ön plana koyar. Bu yüzden birini etkilemek için değil de, kendiniz için seksi görünmek için çabalamanız gerekir. Çünkü insan seksi hissettikçe özgüveni artar, hayat daha eğlenceli hale gelir ve daha keyifli hisseder. Bizler de sizlerin kendinizi daha seksi hissedebilmeniz adına var olan yollardan bahsedelim.

1. Özgüven Sahibi Olun

erkekleresor.com kendinizi seksi hissetmenin 9 yolu 1 - Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

Seksi hissetmenin ilk adımı özgüven sahibi olmak. Hem dış görünüşünüze hem de kişiliğinize güvenmeniz gerekir. Eğer dış görünümde rahatsızsanız ya da kişiliğinizde değişmesine inandığınız noktalar varsa cesaret ederek bunları değiştirin. Çünkü içi ve dışı ile barışık olmayan hiç kimse özgüven sahibi olamaz.

Eğer kilolu iseniz hemen diyete başlayın ve sahip olmak istediğiniz vücuda kavuşun. Eğer burnunuzdan rahatsızsanız, iyi bir estetik cerrahtan yardım alarak estetik yapın. Eğer kişiliğinizde zayıf yönler var ise bu yönleri kuvvetlendirmek için de çabalayın. Kendiniz için değişmeye başladığınızda farklılığı hissedecek ve özgüveniniz yerine gelecektir. Böylece daha seksi daha özgüvenli hissedeceksiniz.

2. İç Çamaşır Seçiminde Cesur Olun

erkekleresor.com kendinizi seksi hissetmenin 9 yolu 7 - Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

Bildiğiniz gibi kadınlar saten, tül , parlak ve yumuşak kumaşlardan yapılmış olan iç çamaşırlarını çok sever. Fakat bu tür çamaşırlar günlük kullanıma her zaman uygun olmayacağı gibi bazıları da rahat değildir. Fakat yapılan araştırmalarda görülüyor ki seksi iç çamaşırlar giymek kadınlarda östörojen hormonu seviyesini arttırdığı için kadınlar kendilerini daha seksi hissediyor.

Eğer siz de kendinizi daha seksi hissetmek istiyorsanız, gündelik hayatta seksi iç çamaşırları giymeye özen gösterin. Kimse giydiklerinizi görmese de, içinizdeki seksi hisler dışınıza da yansıyacak ve çok daha özgüvenli çok daha seksi görüneceksiniz.

3. Vücudunuzu Sevin

erkekleresor.com kendinizi seksi hissetmenin 9 yolu 3 - Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

Kendini seksi hissetmenin en önemli yollarından biri de kendini sevmek. Kendini seven insan var olduğu gibi sevmeli ve kabul etmelidir. Bu yüzden hem ruhu ile hem de vücudu ile barışık olmalıdır. Kendinizi seksi hissetmek için vücudunuza özen gösterin. Belli aralıklar ile vücudunuza dokunun.

Duştan çıktıktan sonra bir nemlendirici ile tüm vücudunuza masaj yaparak nemlendirin. Çeşitli rahatlatıcı kremler yardımı ile ayak, boyun gibi bölgelere masaj yapın. Böylece iç enerjiniz artacak ve kendinizi daha seksi hissedeceksiniz.

4. Flörtleşin

erkekleresor.com kendinizi seksi hissetmenin 9 yolu 1 - Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

Flört etmek kişilerin kendilerini seksi hissetmelerinden büyük rol oynayan bir durumdur. İster evli olun ister bekar ama flört etmekten vazgeçmeyin. Çünkü eşiniz ile ya da beğendiğiniz kişi ile yediğiniz romantik bir yemek, çekici bakışmalar, beklenmeyen dokunuşlar sizi oldukça seksi hissettirecektir. Ayrıca karşınızdaki kişiden gelen iltifatlar ile özgüven yükselmesi yaşayarak içsel manada da seksi hissedersiniz. Eğer evliyseniz yahut uzun süreli bir ilişki içinde iseniz; flörtleşmeyi sakın bırakmayın. Aksi halde seksi hissetmekten uzaklaşıp özgüven kaybı yaşarsınız.

5. Spor Yapmaya Özen Gösterin

erkekleresor.com kendinizi seksi hissetmenin 9 yolu 5 - Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

Spor eşittir sağlık. Sağlıklı olan bir kişi hem bedenen hem de ruhen de sağlığa kavuşur. Vücudumuzun spor sayesinde stresi atması ile daha mutlu ve daha enerjik hissederiz. Bu durum aynada kendimize bakış açısını bile değiştirir. Yapılan araştırmalarda spor yapan erkek ve kadınların çok daha fazla seksi hissettikleri ve yapmayanlara oranla libidolarının da yüksek olduğu saptanmıştır.

6. Banyo Keyfi Yapın

erkekleresor.com kendinizi seksi hissetmenin 9 yolu 6 - Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

Banyo yaparak gün içinde yüklendiğimiz tüm negatif enerji, yorgunluk ve stresi atarız. Birde bunu küvet keyfi ile taçlandırmayı deneyin. Haftada bir defa sıcak su ve aromatik yağlar ekleyerek bol köpüklü bir su hazırlayın. Bu ortama kokulu mumlar ve hafif bir müzik ekleyin ve küvete girin.

Mümkünse en az 1 saat süre ile küvette kalın. Bu süre içinde düşünmeye ve hayal etmeye çalışın. Ayrıca kendinize ufak dokunuşlar ile masaj yapmayı da ihmal etmeyin. Bu durumu rutin haline getirdikten kısa süre sonra kendinizi çok daha seksi hissedeceğinizi garanti ediyoruz.

7. Dans Edin

erkekleresor.com kendinizi seksi hissetmenin 9 yolu 4 - Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

Dans etmek insanın iç sıkıntısını giderir ve kötü enerjiyi dışarı atar. İsterseniz bir dans grubuna üye olarak dilerseniz de evinizde müzik eşliğinde rahatlayana kadar dans edin. Vücudun ve seksiliğin daha ön plana çıktığı Latin danslarını tercih etmeniz halinde kendinizi çok daha seksi hissedeceksiniz. Mutlaka bir partnerden yardım alarak dansınıza heyecan katın.

8. Çıplak Uyumaya Dikkat Edin

erkekleresor.com kendinizi seksi hissetmenin 9 yolu - Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

İlk söylendiğinde oldukça cesur bir yöntem olsa da kendinizi seksi hissetmenin en etkili yollarından biri de çıplak uyuma. Duştan çıktıktan sonra bir nemlendirici ile tüm vücudunuzu nemlendirin. Daha sonra hiçbir şey giymeden yatağa geçin ve uyumaya çalışın. Vücudunuzun kendine has kokusu ve ısısı yumuşak yatak ile birleşince çok huzurlu bir uyku uyursunuz. Sabah kalktığınızda ise kendiniz oldukça seksi hissedeceğiniz kesindir.

9. Orgazm Olmaya Çalışın

erkekleresor.com kendinizi seksi hissetmenin 9 yolu 2 - Kendinizi Seksi Hissetmenin 9 Yolu

Çift olarak veya yalnız olarak fark etmeksizin orgazm olmak kişinin kendini seksi hissetmesinin en iyi yollarından biridir. Bildiğiniz gibi orgazm hem bedensel hem de ruhsal bir rahatlama biçimidir. Orgazm sonrasında kişide seratonin denilen mutluluk hormonu salgılanır. Kişi hem vücutsal bir rahatlama hissederken hem de mutlu olur. Eğer çiftseniz cinsel ilişkinizi renklendirerek orgazm olma şansınız arttırırsınız. Eğer tek kişiyseniz de, mastürbasyon yaparak güçlü orgazmlar yaşayabilirsiniz.