erkekleresor.com lazer ile vajina beyazlatma nasil yapilir - Lazer İle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır

Lazer İle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır

Genital estetik ya da diğer adı ile cinsel estetik, kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı başlığı altında gelişen yeni bir alandır.

Genital estetikler hem dış görünüşü güzelleştirmek hem de fonksiyonel bozukluklar için uygulanabilir.

Uygulamalar hastanın durumuna bağlı olarak cerrahi müdahale ile ya da diğer yöntemler yardımıyla yapılabilmektedir.

Genital estetik uygulamalarına vajina daraltımı, iç dudaklarda düzeltme ya da genital bölge beyazlatma örnek olarak verilebilir.

  • Lazer İle Vajina Beyazlatma Uygulaması

Cinsel estetik yöntemlerinin arasında en çok talep gören yöntemlerden biri de genital bölge beyazlatma uygulamasıdır. Bu yöntem ile vajinasında bulunan renk koyuluğundan rahatsız olan kadınlar için et etkili çözüm yolu sunulmaktadır.

Bölgesel koyulaşmanın ana nedeni bir renk pigmenti olan melanindir. Lazer ile beyazlatma yapılırken melanin baskılanarak, koyu rengin açılması hedeflenir. Baskılanan melanin pigmenti lenf sistemi tarafından sönümlenir. Böylece ilgili alana daha canlı ve vücuda uygun bir görüntü verilmiş olur.

Sedef hastalığı ya da hamilelik gibi durumlarda hastaya beyazlatma işlemi yapılmaz. Bu nedenle işleme başlamadan önce mutlaka bir uzman ile görüşülmelidir.

erkekleresor.com lazer ile vajina beyazlatma nasil yapilir - Lazer İle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır

  • Uygulama Süresi

Lazer ile genital bölgede renk açma ortalama 1 seans ile 3 seans arasında sonuç veren bir yöntemdir. Seans sayısı kişiden kişiye değişim gösterirken bölgenin mevcut rengine ve vücudun lazere vereceği tepkilere bağlıdır.

Genelde renk tonu ilk seansta açılmaya başlar ve bir buçuk ayın sonunda istenilen görüntüye kavuşulur. Yaklaşık bir saat süren seanslarda, lazer uygulanırken hastalar bir acı hissetmediğinden genel anestezi yapılmaz.

Ancak isteğe bağlı olarak hastaya lokal anestezi ya da uyuşturucu etkiye sahip bir krem verilebilir. Seans sonunda da işlem yapılan bölgeye nemlendirici sürülür.

  • Lazer Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer kullanılarak yapılan genital beyazlatma işleminden sonra ilgili alan mutlaka temiz tutulmalıdır. Tedavi sürecinde sentetik iç çamaşırları yerine pamuklu çamaşırlar tercih edilmeli ve lazerli bölge gün içinde doğal ürünler ile nemlendirilmelidir. Ayrıca, her lazer kullanımında bölgenin güneş ile teması önlenmelidir.

Hastanın gündelik yaşamını aksatmayacak olan işlem sonrasında hafif bir ağrı hissedilebilir. Bu sebeple doktor gözetiminde hafif ağrı kesici ilaçlar ya da antibiyotikler kullanılabilir.