Makyaj Olmadan İyi Görünmenin Sırları

Eğer cildiniz sağlıklı ise güzelsiniz demektir ve makyaj yapma ihtiyacı duymazsınız. Sağlıklı bir cildin temel kuralı ise cildi iyi temizlemektir. Bunun için günlük cilt temizliğinizi iyi yapmalısınız. Ancak bu şekilde cildiniz tazeliğini korur.

  • Makyaj Yerine Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Işıl ışıl parlayan sağlıklı bir cildin diğer temel unsuru da nemlendirici kullanmaktır. Yaşınıza, cilt yapınıza uygun olan bir nemlendirici kullanmalısınız. Özellikle de gece uyumadan önce mutlaka size uygun olan bir nemlendirici kullanmalısınız. Ancak o zaman uyandığınızda sağlıklı bir cilt ile güne başlayabilirsiniz.
Makyajsız İyi Görünmenin Sırları

Birçok kadın makyaj yaparken en çok gözaltı kapatıcısı kullanır. Gözaltı sorunlarını makyaj ile kapatmak yerine bazı tedbirler alarak bunun önüne geçebiliriz. Mesela, gece uyumadan önce göz çevresi için özel nemlendirme etkisine sahip nemlendirici kremlerden kullanmalıyız. Gündüzleri ise makyaj yerine aydınlatıcı etkiye sahip bitkisel göz çevresi kremlerini tercih etmelisiniz.

Uyku güzelliğin temel sırrıdır. İnsanın günde ortalama 7 saat uyuması gerekir. Özellikle de göz altı morluklarından şikayetçiyseniz bu uyku süresine dikkat etmeli ve daha az süre uyumamalısınız.

  • Makyajsız İyi Görünmenin Sırları

Peeling de cildi tazelemenin yöntemlerinden biridir. Haftada en az 1 kere mutlaka peeling yapmalısınız. Bu sayede daha taze ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Peeling yaparken ise cilt tipinize uygun ürünler kullanmaya dikkat edin.

Güzel bir yüz ifadesi için kaşların görünümü önemlidir. Kaşlarınızda yer alan fazlalıkları almalı ve kaşlarınızı taramalısınız. Güzel ve şekilli kaşlar güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Bu Konu Hakkında Yorumunu Paylaşır mısın?