0b6bf4625f122ca391263a4663bc1372 - Neden Yanlış Erkeklere Aşık Oluyoruz? (Kadınlara Özel)

Neden Yanlış Erkeklere Aşık Oluyoruz? (Kadınlara Özel)

Aşık olduğun erkeğin aslında yanlış biri olduğunu hiç düşündün mü? Çok seviyoruzdur belki ama o bize uygun değildir ya da yaşam tarzlarımız birbirine örtüşmez. Benim daha önce böyle bir şey başıma gelmedi ama bu durumdan acı çeken çok arkadaşım oldu. O yüzden bu yazımda yanlış kişiye aşık olanların neden o kişiye körü körüne aşık olduklarını anlatacağım. Yalnız kalma korkusuyla ilişkinize devam etmeyin bu sadece sizin daha çok üzülmenize neden olacaktır. Her kadın sevgilisinin onu anlamasını ve onun özelliklerine göre hareket etmesini ister. Eğer yanlış bir adama aşıksanız bu isteğiniz hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir. Israr etmenin bir anlamı olmaz! Burada yedi neden ve çözüm yöntemi var. mutlaka bir tanesi sana uyuyordur. Uygulamakta özgürsün!

  • Bir Erkekte Aradığın Şeyi Bilmiyor Olabilirsin

İlk ve belki de en önemli neden ilişkiye başlamadan önce bu ilişkide ve ilişkiye gireceğin erkekte bulmak istediğini bilmemektir. Bir ilişkiye girmekteki amacın ne? Bu soruya cevap bulduktan sonra bunu en iyi şekilde hangi tür erkekte bulacağını düşün. İlişkiye girmeden önce seçici olmak zorundasın. Her türlü erkek seni mutlu edemez. Sen özelsin ve kendine göre isteklerin ve ihtiyaçların var. senin için bir erkek nasıl değer yargıları taşımalıdır, nelere önem vermelidir? Bütün bu soruların cevabı seni doğru erkeğe götürecektir. Kalbinin peşinden giderken mantıklı olup biraz da analitik düşünmende fayda var!

  • Kimyalarınızın Uyuşması

Bir ilişkide tarafların kimyalarının uyuşması ve birbirlerine adeta çekilmeleri oldukça önemlidir. Birini sevip sevmediğini anlamanın en kolay yollarından biridir; fakat bu bir ilişkideki en önemli şey değildir. Size küçük bir sır vermek istiyorum, herhangi birine karşı güzel şeyler hissetmeye başladığında kimyan doğal olarak onunkiyle uyum haline geçer ve aslında sadece küçük ve masum hislerden dolayı bile ona aşık olduğunu zannedebilirsin. İşte bu yanlış kişiye aşık olmanın en önemli nedenlerinden biridir.

iliski1 1 - Neden Yanlış Erkeklere Aşık Oluyoruz? (Kadınlara Özel)

  • Onun Diğer İnsanlara Nasıl Davrandığına Dikkat Et!

Eğer sevgilini dışarıdayken, bu bir restoran olabilir, sinema ya da tiyatrodayken olabilir gözlemlemiyorsan ve onun nasıl davrandığına dikkat etmiyorsan oldukça büyük bir yanlış yapıyorsun. Diğer insanlara karşı saygılı mı? Annesine ve babasına nasıl davranıyor? Yemek yediğiniz yerde garsonlara nasıl davranıyor? Bu sorular arttırılabilir ve her birinin cevabı oldukça önemlidir, çünkü sevgili gerçek anlamada tanımak için sana doğru yolları gösterecektir. Eğer şimdiye kadar böyle bir gözlem yapmadıysan hemen bugünden itibaren sevgilinin diğer insanlara karşı tutumlarına ve davranışlarına dikkat etmeye başla!

  • Onu Değiştireceğine İnanmak!

Burada çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki sevgilini değiştirmeye çalışmak, onu eğitmek oldukça yanlış bir davranıştır. Sonuçta o sizin sevgiliniz küçük çocuğunuz değil. Onu bir hamur gibi istediğiniz formata sokamazsınız. Eğer bir ilişkiye ben onu ilerleyen zamanlarda değiştirip bu ilişkiye istediğim yönü veririz diye düşünüyorsanız, lütfen bu ilişkiye başlamayın. Sonuçta her iki taraf da mutsuz oluyor! İlişkilerde başarılı değişimler oldukça nadir rastlanan bir durum ve bunun için oldukça şanslı olmak zorundasın! Unutma ki sana uygun olmayan erkek hiçbir zaman uygun olmayacaktır ve senin için hep bir sorun olarak kalacaktır!

de6d5670de7338694c05ccc594c265f1 - Neden Yanlış Erkeklere Aşık Oluyoruz? (Kadınlara Özel)

  • Yeteri Kadar Yüksek Standartların Yok

Yanlış ve sana uygun olmayan erkeklere aşık olmanın nedenlerinden biri de yeteri kadar yüksek standartlarının olmaması olabilir. Bunun altında yatan neden ise senin kendi değerini bilmemendir. Sen çok özelsin ve değerlisin. Tüm kadınlar öyledir. Kendi değerini bil ve neleri hak ettiğini fark et! Bir ilişkiden beklentilerini ve bir erkekte arayacağın standartları yüksek tut! Sen erkeklere aşık olma, seçici ol bırak da erkekler senin peşinden koşsun! Eğer kendi değerini bilirsen ilişkindeki kalite de artacak ve daha mutlu olacaksın!

  • Kendine Güvende Sorun mu Yaşıyorsun?

Hepimiz biliyoruz ki kendine güven sorunu bir insanın hayatında sahip olabileceği en kötü sorunlardan biridir. Kendimize güvenmememiz bazı durumlarda özellikle hoşlandığımız bir erkeğin karşısında bizim kendimizi değersiz hissetmemize neden olur ve ağzımızı bile açamayabiliriz! Buradaki asıl problem kendimize güvenmememiz aslında kendi değerimizi bilmememizden kaynaklanıyor ve gerçekte olan değerimizi farklı algılıyoruz. Hepimiz özeliz ve bizden bir tane var. eşimiz benzerimiz yok o halde neden kendimize değer vermeyelim ki! Kendimize değer vermeyi öğrendiğimizde kendimize güvenmeye de başlayacağız ve çok daha kaliteli bir hayatımız olacak!

0b6bf4625f122ca391263a4663bc1372 - Neden Yanlış Erkeklere Aşık Oluyoruz? (Kadınlara Özel)

  • Başkalarının Senin Kararlarını Etkilemesine İzin Verme!

Herhangi bir karar alırken başkalarının tavsiyeleri dinlemek bize yapacağımız kararlar için yol gösterebilir. Fakat bu tavsiyelerin üzerinde çok durmamalı ve eğer bize ters düşüyorlarsa bu tavsiyeler uymamalıyız. Başkalarının senin kararlarına müdahale etmesine izin verme, onların düşüncelerine uymak zorunda değilsin! Senin kendi karar alma mekanizman var ve kendini en iyi sen tanıdığına göre kendinle ilgili kararları en iyi sen alırsın!

Bu yedi maddeyle neden yanlış bir erkeğe aşık olduğunuzu anlatmaya çalıştım! Eminim ki bu maddeleri aklınızda tutacaksınız ve böylece yanlış adamlara aşık olup saplantılı bir ilişki yaşamak zorunda kalmayacaksınız. Tüm maddeleri dikkatlice okuduğuna emin ol ve hayatında bu maddeleri uygula! Umarım ki daha sağlıklı ilişkileriniz olur. Bu maddelere ek yapmak istersen ya da herhangi bir şey hakkında fikirlerini paylaşmak istersen, lütfen çekinme! Her zaman dinlemeye hazırım.