erkekleresor.com oglum ergenlik doneminde ona nasil davranmaliyim 1 - Oğlum Ergenlik Döneminde Ona Nasıl Davranmalıyım?

Oğlum Ergenlik Döneminde Ona Nasıl Davranmalıyım?

Çocukların en önemli ve hayatlarına yön verecekleri dönemlerde onların en iyi destekçileri her ne kadar sizi sevmiyor gibi gözükecek olsalar da yine siz olacaksınız. Yaşının ilerlemesi ve büyümeye başladığını fark etmesiyle birlikte üzerindeki problemlerle karşılaşma içgüdüsü ortaya çıkacak ve doğal olarak da agresif davranacaktır. Normalden çok daha sinirli olacakları için her çocuğun birbiriyle tartışması ve bunun devamında evdekilere patlaması son derece normaldir. Ergenlik döneminde erkek çocuğa nasıl davranılır? Hem hayatına yön vereceğinin farkına varması hem de herkesin ona karşı olduğunu düşünmesi, yalnız kalma isteğini ortaya çıkaracaktır.

erkekleresor.com oglum ergenlik doneminde ona nasil davranmaliyim - Oğlum Ergenlik Döneminde Ona Nasıl Davranmalıyım?

Beni Hiç Dinlemiyor Ne Yapmalıyım?

Özellikle erkeklerin ergenlik döneminde çok daha sinirli ve yalnız kalmak için her zaman ailesine karşı tavır alan bir yapıya sahip olduğu görülebiliyor. Kız çocuklarında yalnız bırakılmış hissi, erkek çocuklarında da yalnız kalma hissi ortaya çıkıyor. Bundan dolayı kızlar daha duygusal olurken, erkekler de yapısında olmasa dahi sinirli bir hale gelebiliyorlar.

Kendini tanımaya başlaması ve içinde bulunduğu zamanın tekrar oluşmayacağını bilmesi, onu birden daha ileriye atılmaya zorlayacaktır. Henüz küçük olmasına rağmen büyümek isteyecek ve kendi fikirlerinin değişeceğini bilmediği için de her zaman kendini savunmaya başlayacaktır. Ergenlik döneminde erkek çocuğa nasıl davranılır? Yardımcı etmenizi istemiyorsa hiçbir şekilde yardım etmemeniz, onu izlemenizi istemiyorsa da izlediğinizi belli etmemeniz gerekiyor. Zaman içerisinde de size ihtiyaç duymaya başlayacak ve ilişkiniz normale dönecektir.