erkekleresor.com saglikli bir yasam icin haftada kac kez iliskiye girilmeli 660x330 - Sağlıklı Bir Yaşam İçin Haftada Kaç Kez İlişkiye Girilmeli?

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Haftada Kaç Kez İlişkiye Girilmeli?

Cinsel ilişki için herhangi bir standart rakam bulunmamaktadır. Bu tamamen çiftin isteklerine bağlıdır. Ancak yapılan çalışmalara göre haftada iki defa cinsel ilişkide bulunmanın normal ve sağlıklı olduğunu ortaya koymuştur.

Bundan dolayı da çiftler haftada iki defa ilişkide bulunabilir. Ancak çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, iki günde bir cinsel ilişkide bulunmalıdır. Her gün cinsel ilişkide bulunmak sperm sayısını azaltabilir.

Cinsel ilişkinin daha az yaşanması evliliklerde duygusal açıdan sorunlara sebep olabilmektedir. Olabilmektedir.

Hiç ya da ender olarak cinsel ilişkide bulunmak, stresin artmasına evliliklerde çatışma olmasına yol açabilmektedir.

Yapılan araştırmalara göre çiftlerin ilişkide bulunma oranları:

Bir ayda 4 defa cinsel ilişkide bulunma oranı %21
Bir ayda 8 defa cinsel ilişkide bulunma oranı %18
Bir ayda 12 defa cinsel ilişkide bulunma oranı %13
Bir ayda 1 defa cinsel ilişkide bulunma oranı %18
Hiç cinsel ilişkide bulunmayanların oranı ise yaklaşık olarak %15

İnsanların büyük bir kısmı ilişkileri içerisinde yeteri kadar cinsellik yaşayıp yaşamadıklarını merak etmektedir. Ancak bunun standart bir sayısı olmadığı için ‘’doğru cinsel ilişki sıklığı’’ gibi bir durum söz konusu değildir. Çiftler nasıl mutlu olacaksa, o şekilde bir cinsel ilişki düzeni kurabilirler. Ancak yaşın ilerlemesine bağlı olarak cinsel istek azalabilir ve çiftler daha az cinsel birliktelik kurabilir.

Henüz yeni evli çiftler daha sık olarak cinsel birliktelik yaşamaktadır. Ancak çiftlerin bu durumda dikkat etmesi gereken tek konu, cinsel yaşamlarından tatmin olup olmadıklarıdır. Çocuk isteyen çiftler için durum biraz daha farklıdır. Bu gibi durumlarda yumurtlama zamanları ya da ne kadar sıklıkta cinsel birleşme yaşacakları belirli olmaktadır.