erkekleresor.com sanal flortte dikkat edilmesi gerekenler 3 - Sanal Flörtte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sanal Flörtte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her geçen gün değişen gelişen dünyada ilişkiler de değişiyor. Sanal flört ile ilişkilerin de teknolojiye ayak uydurduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 20 – 30 yaş grubunda birçok kişinin hayatının bir parçası haline gelmiş olan sanal flörtte bilmeniz gereken kurallar var. İlişkinin sanal olarak istediğiniz şekilde ilerlemesi için bu kurallara göre hareket etmeniz de fayda olacak.

  • Çok Fazla Kişisel Bilgi Vermekten Kaçının 

Sanal ortamda tanışmış olduğunuz kişilere ilk dakikadan çok fazla bilgi vermek doğru olmayacak.

Oyunu kuralına göre oynamak için kendiniz hakkında çok fazla bilgi vermemeye dikkat edin. Sanal flörtte yaşadığınız heyecanın gizemi, biraz da iki tarafın da hiçbir zaman karşılarında kimin olduğunu bilmemesinden kaynaklanıyor.

Vermiş olduğunuz bilgilerin karşınızdaki kişi tarafından nasıl kullanılacağını da bilmediğinizde, mümkün olduğunca gizli kalmaya çalışın.

erkekleresor.com sanal flortte dikkat edilmesi gerekenler 1 - Sanal Flörtte Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Sizin Çizdiğiniz Sınırların Ötesine Geçmesine İzin Vermeyin

Önemli olan bir diğer husus, mutlaka aranızda sizin tarafınızda belirlenen sınırların olması. Karşı tarafın bu sınırları aşmasına izin vermemek sizin elinizde. Eğer sizin istek ya da talebiniz olmadan buluşma ayarlanması konusunda çok ısrarcıysa, bu durumda biraz daha çekingen davranmalısınız.

Sanal flört kuralları kapsamında hareket edecekseniz, asla bir şeyi sadece karşı taraf istiyor diye yapmayacaksınız. Mümkün olduğunca karşılıklı şekilde ilerlemeye çalışın. Birlikte karara alarak, güvenli adımlarla ilerlemeye dikkat edin.

  • Karşı Tarafı İyi Araştırın

İnternet ortamı, birileriyle tanışıp arkadaşlık kurmanın kolay olmasını sağladığı kadar; insanların birbiri hakkında bilgi almasını da kolaylaştırmıştır. Sanal flörtte nelere dikkat etmeliyim gibi bir soru sorulması durumunda, ilk cevap mutlaka o kişiyle ilgili bir araştırma yapmanız olacaktır.

Vermiş olduğu bilgilerin doğruluğunu, farklı sosyal hesaplar ya da arama motorları üzerinden araştırabilirsiniz. Ona ait doğru olduğuna emin olduğunuz bilgilere erişmeye çalışın. Araştırmaların dahilinde eğer yanlış bilgi ya da olumsuz bir bilgi edinmezsiniz, sorunsuz şekilde sanal flörte devam edebilirsiniz.

erkekleresor.com sanal flortte dikkat edilmesi gerekenler - Sanal Flörtte Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Telefon Görüşmesi Yapın

Çoğu zaman yaşı küçük olan kişiler ya da cinsiyetini farklı bildiren kişiler, bu tarz bir ilişkiyi keyfi ya da tehlike amaçlı başlatabiliyor. Bunun için karşı tarafın size sunduğu bilgilerin doğruluğunu telefonla konuşarak da kontrol edebilirsiniz. Belli bir süre sonra, telefon numarasını isteyerek sanal flörtlü telefon üzerinden devam ettirebilirsiniz.

Aldığınız telefonun ona ait olup olmadığını bu süreç içinde kontrol edebilirsiniz. Hiç beklemediği zamanlarda arayarak onunla yakınlaşabilirsiniz. Size kendi telefon numarasını vermesi önemlidir. İstediğiniz zaman aradığınızda açıp açmadığı, size güvenilir biri olup olmadığına dair ipucu verir.

  • erkekleresor.com sanal flortte dikkat edilmesi gerekenler 2 - Sanal Flörtte Dikkat Edilmesi GerekenlerBuluşma Mekanı Belirleyin

Sanal flörtte mümkün oluğunca ipleri elinizden bırakmayın diyoruz. Görüşme planlamasının ardından mekanı da siz seçin. Eğer ki karşılıklı olarak görüşmek için bir karar alındıysa, sizin seçtiğiniz yerde olmasını kabul edip etmediğine bakın.

Onu ilk defa görecekseniz, mutlaka sizin seçtiğiniz alanda, sizin seçtiğiniz şekilde görüşme olmasını talep edin. Bu sanal flörtte dikkat etmeniz gerekenler arasında önemli bir yere sahiptir. Rahat olacağınız, istediğiniz zaman kalkabileceğini bir yerde olmak ilk görüşmede sizi oldukça rahatlatacaktır.

  • Kurduğunuz Diyalogları Mutlaka Arkadaşlarınız Paylaşın

Mümkün olduğunca başka birinin sizin nerede ne yaptığınızı bilmesine izin verin. Konuşmaya başladıktan sonra dahi neler konuştuğunuzu, sürecin nasıl ilerlediğini birilerine anlatmak da fayda var. Onların dışarıdan bir göz olarak sizi değerlendirmesine izin verin.

Güvenliğiniz için farklı birinden yorum almak sizin için iyi olacaktır. Sorunsuz sanal flörtler için sizden haberdar olan birilerinin olması, güvenliğiniz açısından önemlidir. Bunlara dikkat etmelisiniz.