erkekleresor.com seksin faydalarinin neler oldugunu biliyor musunuz - Seksin Faydalarının Neler Olduğunu Biliyor musunuz?

Seksin Faydalarının Neler Olduğunu Biliyor musunuz?

Seksin yararları konusunda yaptığımız araştırma bizi de şaşırttı. Çünkü ulaştığımız sonuçlar seksin hazzın çok ötesinde faydalar verdiğini ortaya koyuyor.

Öyle ki seks için geleneksel bir tabir olan “şifa kaynağı” ifadesini kullanmadan edemedik.

İşte tam bir şifa kaynağı olan seksin en önemli 10 faydası

  • Seks, kanserin en büyük düşmanıdır

Yapılan pek çok araştırmada seksin kanserin önlenmesinde ve ilerlemesinde büyük bir engel teşkil ettiği ortaya çıkmıştır. Özellikle prostat ve rahim kanserine yakalanma riskini yüzde 75 oranında düşürdüğü klinik testlerle ortaya çıkmıştır.

  • Zayıflamanın sihirli formülü

Seks yaparken 200-250 kalori harcadığınızı biliyor muydunuz? Bu kalori miktarı 1 saatlik yürüyüşte bile harcanan kaloriden fazla.

Seks yapmayı alışkanlık haline getirenlerin fazla kilolarla bir dertlerinin olmayacağı açık. Tabii tersi durum da geçerli: Fazla kilolar seks yaşamının düşmanı.

  • Pürüzsüz bir cilde seks yaparak kavuşmak mümkün

Haftada en az iki defa cinsel ilişkiye girmek ciltteki ölü hücrelerin atılıp yerine yeni hücrelerin yerleşmesini sağlar. Böylece kişi pürüzsüz ve parlak bir tene sahip olur.

Evlendikten sonra kadınların yüzlerinde beliren aydınlık ışığın sebebi aslında seks yaşamıdır.

  • Kadınlarda adet düzensizliğini ortadan kaldırır

Düzenli bir seks hayatı yaşayan kadınlarda adet gecikmesi ya da adet düzensizliği görülmez. Çünkü kadın bedeni cinsel yaşamla birlikte kendi düzenini oluşturur. Unutulmamalıdır ki insan vücudu seksten uzak durmaya göre değil seks yaşamını sağlıklı biçimde yürütmeye göre ayarlanmıştır.

  • En güçlü özgüven artırma terapisi seks yapmaktır

Seks ile özgüven arasında tarihin ilk çağlarından beri bir özdeşleştirme yapılmıştır. Bu ilişkilendirme kesinlikle haksız değildir.

Tarihteki büyük kahramanların, insanların idolü haline gelmiş seksi kadınların, kraliçelerin, kudretli kralların çok hareketli bir seks yaşamı sürdürdükleri bilinmektedir. Çünkü bir kişinin seks hayatındaki başarısı aslında hayattaki başarısının bir provası niteliğindedir.

  • Uyku problemlerinize seks yaparak veda edin

Seksten hemen sonra insanlarda tatlı bir yorgunluk hissi oluşur ve insanlar daha kolay uykuya dalar. Bunun sebebi seks sırasında salgılanan endorfin hormonudur.

Ancak bu hormonun 30-40 dakika etkili olduğunu unutmamak gerekir. Eğer seksten hemen sonra güzel bir uykuya dalmak istiyorsanız fazla oyalanmadan uyumaya bakın. Yoksa uykunuz tamamen kaçacağı için ya kendinizi uykusuz bir geceye hazırlamalısınız ya da ikinci bir seks seansına.

  • Seks erkeklerde kalp krizi riskini ciddi oranda düşürür

İlginç bir veri ama erkeklerde seks, kalp krizi riskini yarı yarıya azaltıyor. 30-50 yaş grubundaki erkekler üzerinde yapılan bir araştırmada haftada en az 3 defa seks yapan bireylerin kalp krizini yüzde 50 daha az yaşadıkları ortaya çıkmıştır.

  • Vajinal hastalıklar seks sayesinde kolayca iyileştirilebiliyor

Kadınlarda vajinal kuruluk ile istemsiz kasılmaları ortadan kaldırmanın en iyi yolu düzenli şekilde seks yapmaktır. Eğer uzun süre seks yapılmaz ise vajinal rahatsızlıkların ortaya çıkma riski yükselir.

  • Kemik erimesi, migren, felç…

Düzenli seks yapmak sadece cinsel rahatsızlıklarla ilgili olumlu etki yapmaz. Kemik erimesi, migren, felç ve daha pek çok hastalık ile düzenli seks yapma arasında ters orantı vardır. Yani sağlıklı ve aktif bir seks yaşamı pek çok hastalık için önleyici tedavi yöntemi olarak işlev görmektedir.

  • Mutluluk kaynağı… stresten kurtulma reçetesi…

Belki de seks yaşamının kişiye sunduğu en büyük güzellik mutluluk vermesidir. Cinselliğin kişiye verdiği zevk, hayattan da zevk alınmasını sağlar.

Seks yaşamı renkli olan kişilerin yaşama sevincine sahip oldukları ve stresten uzak bir ömür sürdürdükleri de bilinen gerçeklerdendir.