Aşk İlişkileriCinsel YaşamErkeklere ÖzelKadınlara ÖzelSosyal İlişkiler

Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Steve Harley’e göre bir erkek sevdiğini 3 şekilde belli eder. Sizin için olan doğrularını herkesin içinde açıklar, sizi korur ve size dikkat eder. Fakat bunlardan bir kısmı şüphelendirici olabilir. Çünkü yaşadığımız dönemde, kadınların hepsi için bir erkek tarafından korunmaya ihtiyaç duyulması söz konusu değildir. Kadınların ihtiyaç duydukları şey kesinlikle aşktır. Ve maalesef, kadınlar bazen de aslında var olmayan bir sevgiyi görmeye de eğilimli olur. Kadınlar bazen partnerleri bir şey söylemeden de bazı şeylerin yanlış gittiğini hisseder. Bir erkeğin sevgi ve hayranlık duygusunun canlılığını yitirdiği 9 işaretin listesini sizler için derledik. Umarız bu işaretleri erkeğinizden hiçbir zaman görmezsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken şeyi bilmek de önemlidir. İşte sevmeyen erkeğin davranışları :

1.Dış Görünüş İçin Eleştiri

Ömer Hayyam der ki; “Bir insan her şeyi sever, hatta sevdiğinin kusurlarını bile. Fakat sevmediği insanların kusursuzluğundan da rahatsız olur.” Gerçekten seven bir erkek için siz dağınık saçlarınızla da büyük beden geceliğinizle de güzelsinizdir. Siz söylemeseniz, kış tatilinden sonra aldığınız birkaç kiloyu bile fark etmez. Fakat erkeğiniz ikide bir spora gitmenizi söylüyorsa ya da estetiğe ihtiyaç duyduğunuz konusunda imalarda bulunuyorsa, bunları yerine getirmek için acele etmeyin. Muhtemelen ona uygun olmayan şey sizin görünüşünüz değil, bizzat sizsiniz. Diyelim ki kilo verdiniz, emin olun ki bu sefer de başka kusurlar bulacaktır.

Bu konuyu okudun mu? :   Erkeklerin Estetik Tercihleri

2.Arkadaşlarınızın Yanında Eksikliklerinizden Bahsetmesi

Kadınlar ilişkileri ile ilgili problemleri ya da erkeklerinin eksikliklerini arkadaşlarıyla konuşmaya eğilim gösterirken, erkekler her şeyi saklamaya çalışır. Kimse mükemmel değildir fakat gerçekten seven insan, partnerinin kusurları yerine olumlu yanlarına odaklanır.

Eğer partneriniz, sizi insan içinde küçük düşürüyorsa ve kusurlarınıza gülüyorsa, böylesine bir ilişkiden iyi şeyler beklemeyin. Böyle bir partner, size saygı duymuyordur ve saygının olmadığı yerde güçlü ve güvenilir bir birliktelik olanaksızdır. Sizi diğer insanların içinde eleştirerek, şuursuzca başkalarına kendini ispat etmeye çalışır. Size olan sevgisinin azalmasını ise sizin hatanız olarak görür. Bu, sevmeyen erkeğin davranışları arasında en sinir bozucu olanı sayılabilir.

3.Alışkanlıklarınıza Karşı Tutumu

Kadınlar erkeğinin dağınık çoraplarından şikayet etmeyi sever fakat bazen onların da can sıkıcı ve garip alışkanlıkları olabilir. 2 saat boyunca banyoyu işgal etmek, kız arkadaşlarıyla sonsuza kadar sohbet etmek, gardrobu ne kadar gereksiz eşya varsa hepsiyle doldurmak, erkeğinin tabağından yemek ya da bütün gün aynı şarkıyı söyleyip durmak bunlardan bazılarıdır. Seven erkek çoğunlukla bunların hepsine dayanır, sessiz kalır ya da tepkisini mizah ile gösterir. Ama erkeğiniz yaptığınız en küçük şeyi bile didikliyor ve davranışlarınız hakkında her zaman olumsuz yorumda bulunuyorsa, bu demek oluyor ki; sizin onda bıraktığınız duygu aşk değil, irrite olma halidir

4.Hikayelerinize Özen Göstermesi

Bilim insanları bir erkeğin bir kadını dikkatli bir şekilde yalnızca 6 dakika dinleyebildiğini ispatladı. Bu sebeple kadınlara tavsiyemiz, sevdikleriyle sohbet etmeyi planladıklarında bunu kısa tutmaları. Tanıdık olmayan insanlar, şöhretler, alışveriş, moda ve diyet gibi konular bir erkeğin konsantre olmakta zorluk çektiği konulardır. Mümkünse bu tarz şeyleri arkadaşlarınızla konuşmak en doğrusudur.

Bu konuyu okudun mu? :   Mükemmel bir ilişki için ne yapmalısınız? Mutlu ve Sağlıklı ilişki zor değil

Ve yine de bir erkek sizin için çok önemli bir şey olduğunu görürse, konu ilgisini çekmese bile sizi dikkatle dinlemeye gayret edecektir. Sizi seviyorsa asla ilgisiz kalmaz. Fakat konuyu değiştirmeye çalışıyorsa ya da konuşmaya çalıştığınızda farklı bahanelerle kaçıyorsa, büyük ihtimalle endişeleriniz onu ilgilendirmiyordur. Ve bu durumda ilişkiniz ile ilgili ortaya çıkabilecek sorunların çözümünde de rol almayacaktır. Sevmeyen erkeğin davranışları bu noktada da kendini göstermiş olur.

Bu Konu Hakkında Düşüncelerin Nedir?