erkeksevmiyorsa 00015 - Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Steve Harley’e göre bir erkek sevdiğini 3 şekilde belli eder. Sizin için olan doğrularını herkesin içinde açıklar, sizi korur ve size dikkat eder. Fakat bunlardan bir kısmı şüphelendirici olabilir. Çünkü yaşadığımız dönemde, kadınların hepsi için bir erkek tarafından korunmaya ihtiyaç duyulması söz konusu değildir. Kadınların ihtiyaç duydukları şey kesinlikle aşktır. Ve maalesef, kadınlar bazen de aslında var olmayan bir sevgiyi görmeye de eğilimli olur. Kadınlar bazen partnerleri bir şey söylemeden de bazı şeylerin yanlış gittiğini hisseder. Bir erkeğin sevgi ve hayranlık duygusunun canlılığını yitirdiği 9 işaretin listesini sizler için derledik. Umarız bu işaretleri erkeğinizden hiçbir zaman görmezsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken şeyi bilmek de önemlidir. İşte sevmeyen erkeğin davranışları :

1.Dış Görünüş İçin Eleştiri

1 erkegin sevmekten vazgecmesi - Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Ömer Hayyam der ki; “Bir insan her şeyi sever, hatta sevdiğinin kusurlarını bile. Fakat sevmediği insanların kusursuzluğundan da rahatsız olur.” Gerçekten seven bir erkek için siz dağınık saçlarınızla da büyük beden geceliğinizle de güzelsinizdir. Siz söylemeseniz, kış tatilinden sonra aldığınız birkaç kiloyu bile fark etmez. Fakat erkeğiniz ikide bir spora gitmenizi söylüyorsa ya da estetiğe ihtiyaç duyduğunuz konusunda imalarda bulunuyorsa, bunları yerine getirmek için acele etmeyin. Muhtemelen ona uygun olmayan şey sizin görünüşünüz değil, bizzat sizsiniz. Diyelim ki kilo verdiniz, emin olun ki bu sefer de başka kusurlar bulacaktır.

2.Arkadaşlarınızın Yanında Eksikliklerinizden Bahsetmesi

2 sevmeyen erkegin davranislari - Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Kadınlar ilişkileri ile ilgili problemleri ya da erkeklerinin eksikliklerini arkadaşlarıyla konuşmaya eğilim gösterirken, erkekler her şeyi saklamaya çalışır. Kimse mükemmel değildir fakat gerçekten seven insan, partnerinin kusurları yerine olumlu yanlarına odaklanır.

Eğer partneriniz, sizi insan içinde küçük düşürüyorsa ve kusurlarınıza gülüyorsa, böylesine bir ilişkiden iyi şeyler beklemeyin. Böyle bir partner, size saygı duymuyordur ve saygının olmadığı yerde güçlü ve güvenilir bir birliktelik olanaksızdır. Sizi diğer insanların içinde eleştirerek, şuursuzca başkalarına kendini ispat etmeye çalışır. Size olan sevgisinin azalmasını ise sizin hatanız olarak görür. Bu, sevmeyen erkeğin davranışları arasında en sinir bozucu olanı sayılabilir.

3.Alışkanlıklarınıza Karşı Tutumu

3 sevmeyen erkegin davranislari - Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Kadınlar erkeğinin dağınık çoraplarından şikayet etmeyi sever fakat bazen onların da can sıkıcı ve garip alışkanlıkları olabilir. 2 saat boyunca banyoyu işgal etmek, kız arkadaşlarıyla sonsuza kadar sohbet etmek, gardrobu ne kadar gereksiz eşya varsa hepsiyle doldurmak, erkeğinin tabağından yemek ya da bütün gün aynı şarkıyı söyleyip durmak bunlardan bazılarıdır. Seven erkek çoğunlukla bunların hepsine dayanır, sessiz kalır ya da tepkisini mizah ile gösterir. Ama erkeğiniz yaptığınız en küçük şeyi bile didikliyor ve davranışlarınız hakkında her zaman olumsuz yorumda bulunuyorsa, bu demek oluyor ki; sizin onda bıraktığınız duygu aşk değil, irrite olma halidir

4.Hikayelerinize Özen Göstermesi

4 sevmeyen erkegin davranislari - Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Bilim insanları bir erkeğin bir kadını dikkatli bir şekilde yalnızca 6 dakika dinleyebildiğini ispatladı. Bu sebeple kadınlara tavsiyemiz, sevdikleriyle sohbet etmeyi planladıklarında bunu kısa tutmaları. Tanıdık olmayan insanlar, şöhretler, alışveriş, moda ve diyet gibi konular bir erkeğin konsantre olmakta zorluk çektiği konulardır. Mümkünse bu tarz şeyleri arkadaşlarınızla konuşmak en doğrusudur.

Ve yine de bir erkek sizin için çok önemli bir şey olduğunu görürse, konu ilgisini çekmese bile sizi dikkatle dinlemeye gayret edecektir. Sizi seviyorsa asla ilgisiz kalmaz. Fakat konuyu değiştirmeye çalışıyorsa ya da konuşmaya çalıştığınızda farklı bahanelerle kaçıyorsa, büyük ihtimalle endişeleriniz onu ilgilendirmiyordur. Ve bu durumda ilişkiniz ile ilgili ortaya çıkabilecek sorunların çözümünde de rol almayacaktır. Sevmeyen erkeğin davranışları bu noktada da kendini göstermiş olur.

5.Duygularınıza Karşı Tutumu

5 sevmeyen erkegin davranislari - Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Erkekler kesinlikle kadınların göz yaşlarına dayanamaz. Son zamanlarda konuyla ilgili ilginç bir bilimsel açıklama da yapıldı. Bu açıklamaya göre, kadın gözyaşında erkek kanındaki testosteron seviyesini düşüren özel uçucu maddeler bulunuyor. Bu nedenle sevgilinizi etkilemek için ağlamayı bir araç olarak kullanmamanız gerekiyor.

Gerçekte olan şey, bir kadın ağladığı zaman erkeğin yapmak istediği tek şeyin kaçıp görmemek istediğidir. Fakat erkeğiniz sizi gerçekten seviyorsa, kendini ortaya koyacak ve hatta sizi rahat hissettirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Sadece siz gülümsemeye başladığınızda sakinleşecektir. Fakat sizi sevmiyorsa, göz yaşlarınız size kızması için yeni bir sebepten başka bir şey olmayacaktır.

6.İsteklerinize Tepkisi

6 sevmeyen erkegin davranislari - Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Seven bir erkek için sevgilisinin istekleri ve dilekleri her zaman ilk sırada gelir. Aslında erkekler kadınlara yardımcı olmaktan hoşlanır. Çünkü böylelikle ne kadar cool, güçlü ve sorumluluk sahibi olduklarını gösterme fırsatı yakalamış olurlar. Tabii ki onların da yardımcı olamayacakları durumlar da olacaktır. Mesela musluğun nasıl tamir edileceğini bilmiyor olabilirler. Ama bu durumda, sizi böyle bir problemle baş başa bırakmak yerine bir tamirci çağırabilirler. Ama eğer ki bir ampulün değiştirilmesi için yardım istemek gibi masum bir talebiniz, rahatsızlık duygusu yaratır ve “dayanılmaz bir görev” olarak görülürse, bu sevmeyen erkeğin davranışları arasında düşünülebilir. Ve ilişkinizi yeniden değerlendirmeniz yerinde olacaktır.

7.Kıskançlık

7 sevmeyen erkegin davranislari - Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Maymunlar bile dişilerinin etrafındaki diğer erkekleri kıskanır. Kıskançlık evrim sürecinde çiftlerin bütünlüğünü korumanın bir yolu olarak ortaya çıkmıştır. Bir erkeğin bilinçaltı, sevdiği kadına ilişkin düşüncelerini ortaya koymak ve güzelliğinin tek sahibi olmayı istemek üzere kodlanmıştır. Bu yüzden birisi size ilgi gösterdiği zaman, sevdiğiniz erkeğin kıskançlık yapması oldukça normaldir. Fakat insanlar tabii ki maymun değildir ve aşırı kıskançlık ilişkiye yalnızca zarar verir.

Ancak bir erkeğin sevdiği kadına başkalarının ilgi göstermesine kayıtsız kalması endişe verici bir sinyaldir. Bu durum o erkeğin artık kadını için savaşmak istemediğini ve onun için en iyisini yapma yolunda daha iyi olmaya çalışmak istemediğini gösterir.

8.Tehlikelerden Koruma

8 sevmeyen erkegin davranislari - Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Sevdiklerini koruma refleksi bir erkeğin başlıca özelliklerinden birisidir. Modern erkek, sevdiği kadını elbette ki yırtıcılardan ya da vahşi kabilelerden korumak zorunda değildir ama sorunlarla dolu dünyamızda tehlikeler de her zaman vardır. Bu yüzden bir erkeğin, sevdiği kadın işten eve geç döndüğünde ya da bilmediği bir yerde yalnız başına olduğunda endişelenmesi oldukça normaldir. Erkeğiniz eğer yanınızda değilse en azından sizi arayacaktır ve iyi olduğunuzdan emin olmak isteyecektir. Kadınını gerçek ya da hayali tehditlerden koruyan bir erkek kendini bir süper kahraman gibi hisseder.

Bu yüzden gecenin bir vakti eve tek başınıza dönmek, yabancı bir şehirde kaybolmak veya patronunuzdan azar işitmek gibi zor durumlarla karşı karşıya kaldığınızda, sevdiğiniz erkeğin pek de umurunda olmuyorsanız ve sevmeyen erkeğin davranışları arasında bulunan bir davranışla karşılaşıyorsanız, bu kötüye işarettir. Bu durumda seçtiğiniz kişi ya bir korkaktır ya da sizi sevmiyor demektir. Böyle bir durumda ona neden ihtiyacınız olsun ki?

9.Kibar Sözler ve Duyguların İfadesi

9 sevmeyen erkegin davranislari - Sevmeyen Erkeğin Davranışları: Bu 9 İşarete Dikkat Edin!

Aşkın dili hassas sözler, dokunuşlar, sarılmalar ve öpücüklerden oluşur. Partnerimize “tatlım”, “sevgilim”, “canım” gibi sözcüklerle seslendiğimiz zaman çok daha samimi bir atmosfer yaratırız. Bu sevgi dolu sözcüklerin seçimi bilinçsizce gerçekleşir ve eşlerin birbiriyle nasıl bir ilişkiye sahip olduğunu gösterir. Partneriniz böyle bir çaba içinde değilse ve hatta bundan rahatsız olmaya başlamışsa bu da son derece olumsuz bir durum olarak değerlendirilebilir.

Kaynak: brightside