erkekleresor.com sizi onemsemedigini nasil anlarsiniz - Sizi Önemsemediğini Nasıl Anlarsınız?

Sizi Önemsemediğini Nasıl Anlarsınız?

Bazı insanlar ilişkinin içinde oldukları için yaşadıkları durumun farkına varamazlar. Yani sömürüldüklerini, önemsenmediklerini ve özen gösterilmemelerini fark etmeleri için objektif bakış açılarına da kapalı bir tutum sergileyebilir. Aslında kişi, içinde bulunduğu duruma objektif olarak bakarak, bazı gerçeklerin farkına daha kolay varabilir. Bu durum için gözünüze adeta sokulan belirtilerle karşınızdaki kişinin sizi önemsemediğini anlamak aslında çok da zor değildir.

erkekleresor.com sizi onemsemedigini nasil anlarsiniz - Sizi Önemsemediğini Nasıl Anlarsınız?

Sizi Dinlemiyorsa

İkili ilişkilerde her zaman en önemli konulardan olan “dinlemek” birçok ilişkinin iletişim boyutu hakkında mesaj verir. Bu durum siz birşeyler anlatırken karşı tarafın başka birşeyle ilgilenmesi, sürekli “boşver” şeklinde geçiştirici cevaplar vermesi ve göz teması kurmaktan kaçınması şeklinde kendini göstermektedir. Sizi dilemiyorsa bu kişi sizi önemsemiyor, anlattıklarınızla ilgilenmiyor demektir. Bu yüzden siz de onunla boşa zaman geçirmeyin.

Her Zaman Gitmeye Hazırsa

Yaşadığınız tartışmalarda sizin içiniz yanıyor ama o siz aramadıkça sizi aramıyorsa, yine umutlanmamanız gerekmektedir. Çünkü sizden vazgeçmeye ve sizi kaybetmeye hazır olan bu kişiler ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olmayacak, sizi yarı yolda bırakacaktır. Her zaman gitmeye hazır olan ve kırdığının farkına varmayan insanları hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Siz Aramadan Aramıyorsa

Kadınların en büyük ikilemlerinden olan arama sorunsalı, aslıda karşı taraf hakkında size ipucu verir. Eğer biri sizinle gerçekten ilgileniyorsa, arayacaki mesaj gönderecek bir şekilde sizinle iletişimde kalmak isteyecektir. Bu durum yaşanmıyorsa, size ilgi duymadığını anlamanız da kolay olacaktır. Boşuna kendinizi teselli etmeye ve pozitif düşünmeye çalışmayın. Sizi aramıyor ve sormuyorsa sizinle ilgilenmiyordur.

Problemlerinizi Önemsemiyorsa

Sorunlarınızı önemsemiyor ve zor anınızda yanınızda olmuyorsa hiçbir bahane size iyi gelmeyecektir. İyi gün dostları her zaman yardımıza koşmaya hazırken kötü gününüzde ortadan kaybolacaklardır. Bu yüzden sizi merak etmeyen ve önemsemeyen kişilerden uzak durarak sağlığınızı, mutluluğunuzu ve en önemlisi varlığınızı merak edecek olan kişileri hayatınıza katmalısınız.

Para Odaklı Biriyse

Paraya her şeyden fazla değer veren kişiler de size zarar verecektir. Paralı kişilerle zaman geçirmek ve maddi sıkıntınız olduğunda yüzüne bakmayacak olan kişileri asla tercih etmemelisiniz. Birçok kişi maddi sıkıntılarını gidermek için yakınlarından borç ister. Ancak borç istediğiniz kişi bunu çevresindekilere yayıyorsa, sizi bu ihtiyacınız için küçümsüyorsa bu kişileri de hayatınızdan çıkarmalısınız.

Sizin Yoran Kişileri Hayatından Çıkarın

Size zarar veren kişilerden uzak durarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Varlığı size sadece zarar olan birçok kişi, hem psikolojinizi hem de sağlığınızı tehdit ediyor olabilir. Kötü alışkanlıkları olan arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkarak yeni kişiler tanımak için adım atabilirsiniz.

İnsanlar sevdiklerinin her zaman yanında olmak ister. Ama sizi uzun süre aramayan ve yokluğunuzu fark etmeyen birinin hayatınızda olmasına da gerek yoktur. Bu yüzden seçtiğiniz kişiler size zarar veriyorsa mutsuzsanız bunu sürdürme ya da sona erdirme kararı da size ait olacaktır.