erkekleresor.com sosyal medya uzerinden arkadaslik kurmak guvenli mi - Sosyal Medya Üzerinden Arkadaşlık Kurmak Güvenli mi?

Sosyal Medya Üzerinden Arkadaşlık Kurmak Güvenli mi?

Günümüzde teknolojik ürünlerin piyasaya sürülmesi ile insanların internet kullanma oranı da doğru orantılı olarak artmıştır. Çünkü yeni ürünlerde farklı birçok özellik yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda sosyal medya uygulamaları herkes tarafından kullanılmaktadır. Sosyal medyada genç/ yaşlı herkes dilediği gibi paylaşım yapabilmektedir. Sosyal medya aynı zamanda birçok insanı bir araya getiren bir platformdur. İnsanların bir araya gelmesi bazen faydalı olsa da kötü niyetli insanların varlığı birçok insanın hayatına mal olmuştur.

erkekleresor.com sosyal medya uzerinden arkadaslik kurmak guvenli mi - Sosyal Medya Üzerinden Arkadaşlık Kurmak Güvenli mi?

Çocuklarınızı Sosyal Medyadan Uzak Tutun

Son zamanlarda çıkan haberlerin birçoğu sosyal medya ile ilgilidir. Sosyal medyada milyonlarca insanın hesabı bulunmaktadır. Özellikle çocukları internet üzerinden kandıran ve çeşitli mekânlara çağırarak kaçıran birçok kötü niyetli insan bulunmaktadır. Çocukların hayatına düzgün bir şekilde zarar görmeden devam edebilmesi için sosyal medyadan uzak tutulmaları gerekmektedir. Çocuklar dışında özellikle ergenlik çağındaki insanlar da çeşitli tuzaklara düşebilmektedir. Ergenlik döneminde oluşan ilgi isteği, sevilme/ beğenilme arzusu sonucu birçok insan yanlış arkadaşlıklar kurabilmektedir. Bu nedenle sosyal medya üzerinden arkadaşlık kurmak oldukça sakıncalıdır. Sanal arkadaşlıkların çoğu zaman gerçeklik payı yoktur ve burada kazanılan arkadaşlıklar uzun süreli olmamaktadır. Sosyal medya üzerinden tanışıp bir ilişkiye başlayan mutlu çiftler olsa da sayıları hayli azdır. Genellikle internet üzerinden başlayan aşklar yine internet üzerinden son bulmaktadır. Dost, sevgili edinmenin en güzel yolu yüz yüze görüşmektir.