Temmuz 2019 Aylık Burç Yorumları

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)
Yepyeni bir çevre oluşturacaksın.
Kendine yeni bir bakış açısı kazandırmaya hazır mısın? Her yeni karar yepyeni sayfalar açtırır. İşte Temmuz ayı da aldığın kararların hayatına sirayet ettiği bir ay olacak. Hiçbir şeyin bir anda, belki o kadar da kolay olmadığını en iyi sen biliyorsun. Çünkü hayatında elde ettiğin her ne varsa mücadeleyle oldu. Temmuz ayında hem yepyeni bir sen hem de yepyeni bir çevre oluşturmaya başlayacaksın. Aldığın kararların arkasında duruş şeklin birçok kişiye örnek olacak. Beklentilerine, hayallerine, yapmak istediklerine, ertelediklerine yeniden şekil vermenin ve en önemlisi de harekete geçmenin tam zamanı.

Uzun soluklu bir ilişkinin içindeysen, artık ilişkinin geleceğini netleştirmek isteyeceksin. Hele ki yaşıtlarının evlilikleri, düzen kurmaları ve seni de evlilik konusunda sorgulamalarını geçiştirmekte zorlanacaksın. Sevgilinin bu konuya olan yaklaşımı seni ikna etmeye yetmeyebilir. Soğukkanlılığını korumalı, kendi hayatını başkalarının düşünceleriyle şekillendirmemeye özen göstermelisin. Ay tutulurken, Dolunay’ın meydana gelmesi, ilişkisinde iniş çıkışları olanları ilgilendiriyor. Ancak bu sürecin geçici olduğunu belirtiyor gökyüzü. İlginç çıkışların olabileceği gibi, eşin de aynı duruşu sergileyebilir. Bir anda çıkan tartışmanın konusuna şaşıracak, neden böyle bir etkileşim içinde olduğunuzu anlayamayacaksın.

Evlilik hazırlığı içindeysen, telaşlı koşturma içine girebilirsin. Ancak düğün sürecinde bazı aksaklıklar yaşayabilirsin. Örneğin düğün fotoğrafçısı davetiyeler ya da organizasyon şirketiyle ilgili sıkıntılar gerilmene neden olabilir. Zaman zaman seni köşeye sıkıştıracak stresle kendi ailenin, evleneceğinin kişinin ailesinin sana yeterince destek olmadıkları, yol yordam göstermedikleri hatta isteklerini önemsemedikleri duygusuna kapılabilirsin. Unutma ki sen en güçlü burçlardan birisin. Duygusal geçişleri kontrol edebilecek yapıya sahip olduğunu en iyi sen biliyorsun. İlişkisi olmayan bir Koç burcuysan, gönlün aşka açılacak. Hiç beklemediğin bir şekilde aşk kapını çalabilir.

Kendi işini yapan bir Koç burcuysan, finansal konularda çeşitli düzenlemeler yapabilirsin. Temmuz ayında piyasayı sıkı sıkıya takip edeceksin. Bu konuda uzman olan kişilerin görüşleri de senin için bir hayli önemli olacak. Yapmayı planladığın estetik fikrini ertelemek zorunda kalabilirsin. Kilo problemin varsa ve birkaç haftadır diyet yapıyorsan, yavaş yavaş formuna kavuştuğunu görmek seni mutlu edecek.

Temmuz ayının gündemi: Hayatını düzenlemek ön planda olacak.

Aşk tılsımın: Sana kalbinin sıcaklığını hissettirecek anlar yaşayabilirsin.

Seks: Arzularına cevap alacaksın.

BOĞA (21 Nisan – 20 Mayıs)
Tüm ipleri eline alıyorsun.
Hareketli, dinamik, hızlı geçecek günler seni bekliyor Sevgili Boğa. Sen ne kadar plan yaparsan yap, hayatın akışı sana bambaşka yollar, kapılar açacak. Ani gelişecek programlar, tanışmalar, karşılaşmalar karşısında şaşkınlığını gizleyemeyeceksin. Temmuz ayında yıllardır görmediğin arkadaşınla, yakınınla tesadüfen bir araya gelmen dünya gerçekten de küçükmüş demene neden olabilir. Gök kubbe, “hiçbir şey eksik kalmayacak” mesajı veriyor. Birkaç yıldır küs olduğun, “asla yeniden bir araya gelmem” dediklerinden üçüncü kişiler vasıtasıyla haberler alabilirsin. Hayat bu, olmazı oldurur derler ya. İşte Temmuz ayı tam da böyle bir ay olacak.

Tutulma aksından etkilenen Boğa burçları duygularına söz geçiremeyebilir. Eski sevgilinin ya da boşandığın eski eşinin özel yaşamını merak edebilirsin. “Aşk mı mantık mı?” dediğin günler yaşarken ailenin sevdiği, onayladığı biri ile tanışabilirsin. Temmuz ayında aşk gümbür gümbür kapını çalabilir. Hele ki uzun zamandır gönlün boşsa, sonunda gerçek aşkı buldum diyeceğin kişiyle tanışabilirsin. Aşkın nereden, ne zaman çıkıp geleceği belli olmaz. Henüz tatile çıkmadıysan ve bu ay bir tatil organize ettiysen, kalbini çalacak aşk karşına orada çıkabilir. Tanışacağın bu kişiyle yapacağın konuşmalarla, ilgi ve hayallerinizin ne kadar da benzediğini anlayacaksın. Bir süredir evliliğinin üzerinde kara bulutlar dolaşan Boğa burcuysan, bu ay toparlayıcı etkiler yaşanacak. Kendi hatalarını telafi etme şansı yakalayacak, eşinle her detayı konuşup halletmek isteyeceksin.

Her günü adeta yerine getirilmesi gereken bir görev gibi görmekten vazgeçiyorsun. Hayata ve kendine karşı daha esnek olmaya karar vereceksin. Zorunluluklar hayatın her yerinde herkes için geçerli. Senin için şikâyet etme devri yavaş yavaş kayboluyor. Artık tüm ipleri eline alma, kontrol etme, değiştirme ve özümseme vakti. Bu ay daha önce kaybettiğin, senin için önemli olan bir eşyanı bulabilirsin. Bedenine ve zevkine uygun parçalar seçerek stilinle ön plana çıkacaksın. Saçlarında ise daha derinlemesine bir bakım yoluna gideceksin. Saçlarını besleyecek organik yağları kullanabilir, doğal bakım maskeleri yapabilirsin.

Temmuz ayında planlı ya da plansız seyahatlerin artabilir. Bir kısmı davet gibi olacak. Annenin ya da babanın yakın arkadaşlarını yurtdışında ziyarete gidebilirsin. Ailece görüştüğün insanlarla birlikte tatile çıkabilirsin. Çocukluk arkadaşlarınla her sene yaptığın eşsiz tatile bu dönem yurtdışı deneyimini ekleyebilirsin. Sevgili Boğa burcu durmak yok. Bir bavul toplanıyor, evine henüz alışmadan diğer bavul hazırlıkları başlayabilir. Aynı zamanda yakın tanıdıklarının düğün, doğum günü, mezuniyet gibi organizasyonlarına katılabilirsin, zevkini tavsiyelerle paylaşabilirsin.

Temmuz ayının gündemi: Düşüncelerini hayata geçireceksin.

Aşk tılsımın: Aşkını doyasıya yaşayacaksın.

Seks: Tutkularını özgür bırakacaksın.

İKİZLER (21 Mayıs – 20 Haziran)
Yaşam standardının bir düzene girmesini istiyorsun.
Yüksek duyguların sarıp sarmalayacağı bir ay seni bekliyor. Evet, yüksek duygular diyorum çünkü yaşadığın her anı kalbinle, ruhunla, aklınla adeta özümseyeceksin. Mücadele etmekten asla geri kalmasan da sonucunu yeterince alamamış olmak seni epey yordu. Gözün yükseklerde değil evet ancak yaşam standardın da bir düzene girsin istiyorsun. Sadece maddi konularda değil aynı zamanda kişisel, kültürel bir doygunluk da saplama çabası içerisine gireceksin. Hazır havalar iyice güzelleşmişken ve günler uzunken bugünleri fırsat bilip sonuna dek kullanacaksın. Hafta sonu gezileri, sanatsal-kültürel etkinlikler, kişisel gelişim kursları önem kazanacak.

Evet, aşk hayatının iyileşme döngüsüne girdiği günleri barındırıyor Temmuz ayı. Özellikle yolunda gitmeyen bir ilişkin varsa, toparlanması için gerekli koşullar oluşacak. Aşktaki zorlu süreçler daha güzel günler içindir bazen. Tabi ki birbirinize karşı telafi edilemez hatalar yapmadıysanız! Uzun zamandır ilişkisi olan bir İkizler burcuysan ve ilişkinin geleceğinden emin değilsen, bu ay taşlar yerine oturacak diyor gök kubbe. Bazı konuları fazlasıyla kafanda büyüttüğünü, gereksiz kıskançlıkların, müdahalelerin ilişkiye zarar verdiğini fark etmen toparlayıcı adımlar atmanı sağlayacak.

Evliliğinde sorunları olan bir İkizler burcuysan, eşinin davranışlarındaki değişiklikler, eskisinden farklı davranması seni düşündürecek. Bekâr bir İkizler burcuysan, bu ay sana sevgi tanımını oturtabileceğin biriyle tanışma fırsatını sunabilir. Senin gibi hızlı düşünen, analitik becerileri yüksek biri ile yaşamın kesişebilir. Farklı yapılarda olmanız seni bir kat daha heyecanlandırabilir. İlişkisini yeni sonlandırmış ya da yakın bir tarihte boşanmış bir İkizler burcuysan, yeni bir düzen oluşturma telaşı içindeyken zorlanabilirsin. Zaman zaman biten ilişkine dair alışkanlıkların açığa çıkabilir.

Kendi işini yapma planları içindeysen, piyasa araştırmasından sonra biraz daha bekleme kararı alabilirsin. Son birkaç aydır işlerin sekteye uğradıysa ve maddi anlamda zorluklar çekiyorsan, bu ay kurtarıcı rolü üstlenebilirsin. Sınırlarını biraz daha geniş tutarak, küçük büyük dinlemeden birçok iş sahasında atılımlarda bulunabilirsin. Bu ay aynı zamanda bir yakının senden borç isteyebilir. Genel olarak gökyüzü maddi konuları zorlarken, paylaşmanın, bir arada olmanın, dayanışma duygusunun önemini de tekrar tekrar vurgulayacak.

Temmuz ayında sağlığına daha da özen göstereceksin. Özellikle beslenme alışkanlığında değişikliğe gidebilirsin. Fast food, abur cubur gibi alışkanlıklarının önüne set çekebilirsin. Detoks, sebze ağırlıklı tüketime yönelebilirsin.

Temmuz ayının gündemi: İletişimin önemini çok daha iyi anlayacaksın.

Aşk tılsımın: Aşk adına kendini çok iyi hissedeceksin.

Seks: Unutulmaz anlar yaşayacaksın.

YENGEÇ (21 Haziran – 22 Temmuz)
Aşk hayatında beklentilerinin arttığı bir ay seni bekliyor.
Son zamanlarda kendini anlatmak, duygularından bahsetmek bile zor geliyor olabilir. Çünkü en temelde kimsenin seni yeterince anlamayacağını düşünüyorsun. Bu durum uzun zamandır içsel bir sancıya dönüşmüştü sende. Şimdi artık ipleri ele alma zamanı. Unutma, kontrol sende olursa güç de seninle olacaktır. Temmuz ayında duygularının aklına olan baskısından kurtulmaya başlayacaksın. Etrafındaki birçok kişiyi, yapıyı zorlayacak gökyüzü, seninse yaralarını iyileştirmeye hazırlanıyor. Yeter ki inan kendine!

Aşk hayatında beklentilerinin arttığı bir ay seni bekliyor. İlişkinin merkezinde olmak, şımartılmak, heyecanın yükselsin isteyeceksin. Romantik tarafın da bir o kadar ağır basacak. Ancak partnerinin ilişki içindeki monoton tavırları bazı konularda geri adım atmana neden olabilir. Örneğin, uzun soluklu bir evliliğin varsa ilişkindeki rutinler seni uzun uzadıya düşündürebilir. İster istemez “Acaba ilk günlerdeki heyecanımız azaldı mı?” diye sorgulamadan edemeyeceksin. Bu durum içinde derin şüphelere, kuruntulara dönüşebilir. Bugünlerde kıskançlıklar ayrılıklara neden olabilir. Birlikte olduğun kişinin eski ilişkilerine kafa yorabilirsin. “İstemediğin görüntüler bir anda önüne düşebilir” diyor 3 Temmuz’da burcuna taşınan Venüs. Aman dikkat!

İlişkisi olmayan bir Yengeç burcuysan, gönlün aşkla dolsun isteyeceksin. Yakın arkadaşlarının güzel giden ilişkileri her ne kadar hoşuna gitse de içten içe “benim neden hala hayatımda doğru düzgün biri yok” diye sorabilirsin kendine. Bu ay gelecek aşk itirafıyla şaşkına döneceksin. Diğer yandan yıllar önce kalbinin kapılarını açtığın ancak seni yaralayan kişi bir anda iletişime geçebilir. Bu durum karşısında ne yapacağını şaşıracaksın. Duyguların karışabilir, geçti sandığın kırgınlığın ve kızgınlığın yeniden açığa çıkabilir.

7 Temmuz’da burcunuzda başlayacak Merkür gerilemesi, süresi boyunca hayatını duygularınla değil; aklınla yönetmen gerektiğini tavsiye ediyor. Eğer üst düzey yöneticilik yapan bir Yengeç burcuysan, Yeniay’ın çalıştığın ortamdaki lider ruhlu ama bir yandan da despot kişileri düzenleyeceğini, değiştireceğini hatta onları daha mülayim bir ruha büründüreceğini de vurguluyor. Unutma ki bu tutulma gerçekleşirken gökyüzü de boş durmuyor. Bir yandan da Satürn ve Plüton eşlik ediyor. Bu da her konuda sonuç odaklı hareket etmeni tetikliyor. Kısa sürede birçok seyahate çıkacağının altını çiziyor. Gitmediğin ülkelere gideceğini, 2016 yılında bir anda hayatından çıkan kişilerin tekrar önüne geleceğini, 18 yıldan fazla dostluk yaptığın kişilerin bir anda hayatından uzaklaşıp çıkabileceklerini vurguluyor.

Temmuz ayının gündemi: Hayatının yönünü değiştireceksin.

Aşk tılsımın: Duygularının hâkimi sen olacaksın.

Seks: Heyecanını gizlemeyeceksin!

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Kendi ayakların üzerinde durmayı öğreniyorsun.
Gücüne güç katacağın günler seni bekliyor. Bir süredir kendini biraz sıkılmış, bunalmış, her şeyden uzak hissediyordun. Dünyanın karmaşası içinde bulunduğun konumu, insanlar arasındaki yerini sorgulayıp durdun. Kendi doğrunu bulabilmek adına belki de en çok kendini köşeye sıkıştırdın. Kendine karşı eleştirel bir tutum sergilemen aslında olayları daha geniş kapsamlı değerlendirmen ve sorunları çözmen açısından sana büyük bir avantaj sağladı. Artık nerede eksik, hata olduğunu daha net şekilde bildiğine göre seni kolay kolay kimse durduramaz!

Aşk hayatında doludizgin günlere hazır ol. Yeni başlayan bir ilişkin varsa, sevgilinle daha çok zaman geçireceksin. Birlikte çeşitli etkinliklere katılabilir, kısa gezi ve tatil programları yapabilirsiniz. Oldukça eğlenceli ve bir o kadar da romantik geçecek bu süreçte birbirinizi daha iyi tanıma şansı elde edeceksiniz. Evli bir Aslan burcuysan, bu ay evliliğinin üzerindeki kara bulutları dağıtmak için fırsatlar yakalayabilirsin. Aranızdaki sorunu çözme ve ilişkinin toparlanma süreci uzayabilir. Uzun süredir ilişkisi olan bir Aslan burcuysan, sevgilinle geleceğinize şekil verecek kararlar alabilirsiniz. Evlilik konuları gündeminde! Sevgilinle aile bireylerinizi tanıştırabilirsiniz. Bir süredir kalbin aşkla doluysa ancak hoşlandığın kişiye bir türlü açılamıyorsan, Temmuz ayında cesaret bulacağın duyumlar alabilirsin. Onun da senden hoşlandığını fark etmen seni epey mutlu edecek. Bu ay arkadaşlarının davetlerini kaçırma derim. Yeni bir aşka “merhaba” diyeceksin.

Gökyüzü ilk günlerden itibaren sana kendi ayakların üzerinde durmayı öğretmeye çalışıyor Sevgili Aslan burcu. Gücünü ve hedeflerini belirlemekte zorluk çekmiyorsun. Zorluk çektiğin konularda tanıştığın insanlar sana fikir verebilir. Sezgilerine kulak vermeni sağlayan 2 Temmuz’daki su burcundaki tutulma, çalıştığın ekip hakkında yanılgıya uğramak istemediğini gösterecek. Korkunun ecele faydası yok demiş büyüklerimiz, bu cümleye nereden vardığıma gelecek olursak; 12. Evini etkisi altına alan Güneş tutulması henüz emin olmadığın konuları yeniden gündemine getiriyor. Arkadaşlıklar, değer verdiğin işlerin, yetiştirmek zorunda olduğunu projen gibi seni dalgalı denizde yüzmek zorunda bırakabilir. Birçok kişinin göründükleri gibi olmadıklarını da Güneş tutulması sana ifade edecek. Dost, düşman bu döngüde belli olacak.

Ailede ev, gayrimenkul alımı gibi durumlar söz konusuysa, bu konuda elinden geldiğince maddi destek sağlayacağını belirtmen aranızdaki bağı güçlendirecek. Finans konuları önem kazanırken, hızlı geçen günler “ne olursa olsun kendini ihmal etme” mesajı verecek. Bu ay aynı zamanda tasarım objeler, kıyafetler ilgini çekecek. Sadece görünüşünde değil yaşam alanında da değişiklikler yapacak, sakinliğin ve gösterişinle ön plana çıkacaksın.

Temmuz ayının gündemi: Maddi konuları düzenleyeceksin.

Aşk tılsımın: Güven duygunu tazeleyeceksin.

Seks: Açık ve net olacaksın.

BAŞAK (24 Ağustos – 23 Eylül)
Sezgilerin gitgide güçleniyor.
Kalbinin sesine kulak ver! Evet, gökyüzü kalbinden geçenlerin, sezgilerinin güçlendiği bir aya giriş yaptığını vurguluyor. Bu sayede iç sesinin seni doğru yola yönlendirdiğini, birçok konuda yanılmadığını anlayacaksın. Temmuz ayı içinde birçok haberi barındırıyor. Etrafındaki bazı sorunlar ortadan kalkmaya başlayacak. Özellikle ailenle ilgili bazı sıkıntılar söz konusuysa onlarla arayı bulmak adına yapıcı adımlar atabilirsin. Orta yolu bulmaya çalışacak, ailendeki kırgınlıklara son vereceksin. Diğer yandan annenin veya ailendeki kadınların sana bu zamanlarda ihtiyacı olabilir. Onlara vereceğin destek sayesinde yeni bir sayfa açacaksın.

Aşk hayatında gözü kara davranacaksın. Hoşlandığın kişiye duygularını açabilirsin. Kalbin artık boş kalsın istemeyeceksin. Aklında biri yoksa bu ay çıkacağın tatil sana aşkı da getirebilir. Tesadüfen tanışacağın kişi hem duruşu hem de konuşmalarıyla seni bir hayli etkileyecek. Evli bir Başak burcuysan, eşinle ilk zamanlarınızdaki tutku ve heyecanı yeniden yaşayabilirsin. Monotonlaşmaya başlayan düzeninizden sıyrılmak ikinize de çok iyi gelecek. Çifte kumrular gibi devam eden güçlü ilişkinizde yeni bazı kararlar alabilirsiniz. Taşınma, yer değişikliği, yaşam alanında özellikle mobilyalarda değişiklikler söz konusu.

İlişkisini yakın bir tarihte noktalamış bir Başak burcuysan, bugünlerde sana ilgi gösteren kişileri yeniden gözden geçirmen gerekecek. Diğer yandan geçmişe gömdüğün eski ilişkin yeniden gündeme gelebilir. Kapatman gereken konuları çözmen için fırsat sunuyor gökyüzü. Geçmişe dönmek seni dibe çekebilir!

Ortaklı yürüttüğün bir işin varsa, bu ay ortağınla ters düşebileceğin konular gün yüzüne çıkabilir. Aynı iş alanında devam etmekle yeni alanlara yönelmek arasında kalacaksın. Şimdiye kadar emek verdiğin yeri korumak, ancak diğer yandan da kazançlarını artırmak isteyeceksin. İşinden memnun değilsen ya da uzun zamandır süren çalışma hayatının artık seni yorduğunu düşünüyorsan; bu ay radikal, köklü kararlar alabilirsin. Örneğin, birikimlerini değerlendirip bir sahil kasabasına yerleşmek gibi önemli değişikliklere “merhaba” diyeceksin. Gündelik hayatın bitmek bilmeyen koşturması ve hızı seni bugünlerde fazlasıyla yormuş gibi görünüyor. Bu süreçte alacağın kararların içine sineceği mesajını veriyor gök kubbe.

Herkes aslında ne kadar şanslı olduklarını anlayamadığı, tüm güzellikleri ve şükredilmesi gerekenleri gözden kaçırdıkları bir hayat geçirirken sen yaşamını yeniden revize edebilecek ve şekillendirebilecek fırsatlar yakalayacaksın. Bu döngünün sana getirilerini değerlendirirsen, uzun vadede kazanan sen olacaksın Sevgili Başak burcu.

Temmuz ayının gündemi: Düşüncelerinle ön plana çıkacaksın.

Aşk tılsımın: Aradığın huzuru veremeyenlerle yollarını ayıracaksın.

Seks: Kuralları sen koyacaksın!

TERAZİ (24 Eylül – 23 Ekim)
‘Aşk’ ve ‘Sevgi’ kavramına bambaşka bir bakış açısı geliştireceksin.
Hayatımızı baştan uca etkileyen olaylar karşısında kuşandığımız zırh bizi biz yapar. İşte sen de uzun bir süredir güçlü zırhlarla çerçevelemiştin kendini. Çünkü bu hayatta en çok korktuğun şeylerden biri kendi ayaklarının üzerinde duramamak. Başkalarının maddi manevi hükmü altına girmek asla ama asla sana göre değil. Yıkılmaktan ve yorulmaktan korktun ancak mücadeleden de bir an olsun vazgeçmedin. Temmuz ayında nihayet kendini daha huzurlu, daha güçlü hissedeceksin. Her şeyden önemlisi zorluklara karşı nasıl göğüs gerebileceğini zaten öğrendin.

‘Aşk’ ve ‘Sevgi’ kavramına bambaşka bir bakış açısı geliştireceksin. Özellikle ilişkisinde bir süredir sorunları olan bir Terazi burcuysan, bu ay “aşkın tek başına bir anlamı yokmuş” diye düşüneceksin. Bir ilişkide olması gerekenleri zihninde tek tek ölçüp tartacaksın. Saygı, emek verme, mücadele etme, iletişim gibi konularla aşktan beklentilerini yeniden şekillendireceksin. Bu konuda sevgilinle özel ve bir o kadar da ciddi konuşmalar yapabilir, ilişkinin geleceğine yön verebilirsin.

Evli bir Terazi burcuysan, eşinin ailesiyle ilgili konulara kafa yorabilirsin. Miras, alım satım gibi konularda sana danışanlar olacak. Eşinle birlikte ortak bazı kararlar alman gerekebilir. Uzun zamandır aklınızda olan ancak bir türlü olanak sağlayamadığınız taşınma fikrine sıcak bakmaya başlayabilirsiniz. Eşinle yeni bir düzen oluşturmak, gündelik ve gereksiz kaygılardan uzaklaşmak isteyeceksin. İlişkisini yakın bir tarihte noktalamış bir Terazi burcuysan, sevgilinle yeniden başlayabilirsin. Her şeye bir sünger çekmek, eski hataları, anlaşmazlıkları bir kenara bırakmak için daha özverili davranacaksın. Aylardır, hatta yıllardır gönlün boşsa, aradığın aşkı bu ay içerisinde bulabilirsin. Bu kişi senden daha farklı statüye, çevreye, aile yapısına sahip biri olabilir. Bu farklılıklar içerisinde ortak birçok noktada buluşacak olman seni mutlu kılacak.

Sorumluluğu elden bırakmayan biri olarak kazanımların artacak. Yeni ortaklıklar, yeni oluşumlar için geç kalmadığını göreceksin. Ortaklıklı bir işte çalışıyorsan, yeni oluşumlar söz konusu olacak. Yeni ortaklıklı bir işe başlayabilirsin. Uzun zamandır maddi manevi tükendiğini hissettiğin alanlarda mola vermek isteyeceksin. Bu iş olabileceği gibi gündelik alışkanlıkların, rutinlerin de olabilir. Bu konuda sana itiraz edenler olsa da bildiğini okumaktan geri kalmayacaksın. Yeni arkadaşlıklar, uluslararası alanlarda çalışmak ve yaşam standardını artırmak için gelecek tüm değişimlere, açılacak tüm kapılara kucak açacaksın.

Son zamanlarda biraz kilo aldığını fark ederek, kalorisi düşük gıdalara yönelebilir, hatta şeker, ekmek gibi alışkanlıklarını hayatından çıkarabilirsin. Estetik yaptırma fikrine sıcak bakmaya başlayabilirsin. Ufak tefek dokunuşlarla kendini daha iyi hissedeceksin. Ailende tansiyon gibi sağlık problemleri olanlara dikkatli olmaları gerektiğine dair konuşmalar yapabilirsin.

Temmuz ayının gündemi: Emeklerine sahip çıkacaksın.

Aşk tılsımın: Büyük laflara inanmayacaksın.

Seks: Yeniliklere açıksın!

AKREP (24 Ekim – 22 Kasım)
İkili ilişkilerde diyalogların artacak.
Kişisel farkındalığının artmaya başladığını hissediyor musun? Gökyüzü, kendini bil, kendini tanı, harekete geç mesajı veriyor. Hayatın akışı sana adeta rehber olacak, gözünü dört aç! Sosyal ilişkilerinde daha net, kararlı, güçlü bir rol üstleneceksin. Politik olmadığını, açık davranmaktan yana olduğunu, kendine has düşüncelerini ve doğrularını koruyarak ifade edeceksin. Tüm bunlar gerçekleşirken duyarlılığından, samimiyetinden ödün vermeyeceksin. İkili ilişkilerde diyalogların artarken, zaman zaman alınganlığın artabilir. Hayata karşı ciddi bir bakış geliştirdiğin için bazen hayatın esprili yanlarını kaçırıyor olabilir misin?

Aşk için gözü kara olanlar için birkaç uyarı geliyor; 16 Temmuz’da meydana gelen Dolunay ve Ay tutulması 3. Evinizi meşgul ederken, en güvendiğin dostlarından bile şüphe edebilirsin. Eşini, birlikte olduğun kişiyi anlamsızca kıskanabilirsin. Romantizm beklentin artabilir. Ancak eşinin duygularını da hesap etmende fayda var. Yoğun, hızlı ve zorlu geçen günlerde kendini tamamen çalışmaya vermiş olabilir. Evet, kendini ihmal edilmiş hissedebilirsin ancak fevri davranmadan onun da duygularına inmeye çalışman evliliğiniz için daha faydalı olacaktır. İlişkisi olan bir Akrep burcuysan, sevgilin bu ay asla unutamayacağın sürprizler yapabilir. İlişkine yeni bir soluk katacak, aşk duygusunu daha yoğun hissedeceksin. Uzun zamandır ilişkisi olmayan bir Akrep burcuysan, arkadaşın sana çöpçatanlık yapmaya çalışabilir.

Boşanma sürecinde olan bir Akrep burcuysan, yeni bir hayata hazırlamakta biraz zorlanabilirsin. Bir yandan etrafının bitmek bilmez sorgulamaları, bir yandan kendine yeni bir düzen oluşturma çaban seni zaman zaman yoracak. Bu süreçte duygusal iniş çıkışlarını kontrol edemeyebilir, sık sık çevrendekilerle tartışmaya girebilirsin.

Ay tutulması; çalıştığınız alan kamusal veya global ise işte yükselme verirken, alıştığın birimlerdeki yapıların değişeceğinin altını çiziyor. Emeklerinin karşılığını alacaksın. Kazancın da bir o kadar yükselebilir. Statün ve standartların da aynı oranda farklılaşabilir. Hayatında büyük dokunuşlara neden olan tutulma aksları bir yandan farklı ülkeler ve kültürlere karşı da gelişmeleri getiriyor. Nasıl mı? Yurtdışında çalışmak için teklifler alabilirsin. Eğitim için bir süreliğine işini geçici olarak bırakabilirsin.

Zihnin ve ruhun dünyaya açılacak adeta. Bu süreçte fikirlerin daha evrensel, daha kapsayıcı olacak. Temel değerler, haklar, yaşam biçimleri üzerine de bir hayli kafa yoracaksın. Fikirlerini desteklemek adına felsefe, tarih, sosyoloji gibi sosyal bilimlere dair okumalar yapabilirsin. Kendini geliştirdikçe, sınırlarının farklılaştığını ve güç kazandığını hissedeceksin. Tüm bunlarla birlikte bu ay geçmişte verdiğin borcu tahsil edebilirsin. Yatırım fonlarına yönelebilir, kendine birikim hesabı açabilirsin. Yaşam standardını artırma isteği ile daha sağlam adımlar atmak isteyeceksin. Garantici yanını da korumaya alacaksın. İleriye dönük hedefler belirleyebilirsin. Örneğin birkaç yıl sonra sakin bir kasabaya yerleşme fikri cazip gelebilir.

Temmuz ayının gündemi: Sosyal çevreni değiştireceksin.

Aşk tılsımın: Kalbine inanacaksın.

Seks: Yaratıcı fantezilere hayır demeyeceksin.

YAY (23 Kasım – 21 Aralık)
Kendini ispatlayacaksın.
Karşına çıkan engelleri aşmaya kararlısın. Çünkü artık neyi sevip sevmediğini, nelerden mutlu olup olmadığını daha net görmeye başladın. Sadece kendine karşı değil, etrafına karşı da adeta bilge edasıyla farkındalıklar oluşturmaya çalışacaksın. Kendine olan güvenin artıyor. Yenilenmek belki de ilk kez bu kadar hoşuna gidecek. Kişisel gelişimini destekleyecek ve yeteneklerini keşfedeceğin alanlara yönelebilirsin. Hatta bu konuda seni destekleyecek, tecrübesi yüksek kişilerle bir araya gelebilirsin.

Hayatının birçok alanında olduğu gibi aşk hayatında da canlanmalar söz konusu. Uzun zamandır evliliğinde sorunlar yaşayan bir Yay burcuysan, eşinle yeniden başlama kararı alabilirsin. Aranızdaki sorunların gereksiz inatlaşmalardan ve sizi yoran, zorlayan süreçlerden kaynaklandığını ikiniz de biliyorsunuz. Özellikle maddi bazı konular düzeninizi epey sarsmıştı. Şimdi yeniden başlama zamanı! Uzun zamandır ilişkisi olan bir Yay burcuysan, sevgilinin ailesindeki bazı üyelerle ani tanışmalar yaşayabilirsin. Oldukça heyecanlı olacağın bu anlarda, ilişkinin boyut değiştirdiğini fark edeceksin. Evlilik sürecinde olan bir Yay burcuysan, evleneceğin kişinin ailesiyle ilgili açmazlar seni şüpheye düşürebilir. Bazı konularda fazlasıyla geleneksel düşündüklerini, sürekli talepte bulunmalarını ister istemez yadırgayabilirsin. Evlilik sürecinin tadını çıkarmalı, sorunları bertaraf edeceğin soğukkanlılıkla hareket etmelisin.

Yalnız bir Yay burcuysan, bu tutulma döngüsünde hiç aklında olmayan duygusal paylaşımlara girebilirsin. Bir gün içinde kendini aşık ilan edebilirsin. Kalbine ve iç dünyanı temsil eden Ay tutulması seni beklemediğin anlarda şaşırtacak.

Bir süredir önemli bir anlaşma için gözünü dört açmış bekliyorsan bu ay lehine olacak gelişmeler yaşayabilirsin. Kendi işini yapıyorsan, iş sahanı büyütmek, alanında öncü olmak isteyeceksin. Bu durum hırslı bir kimliğe bürünmene neden olabilir. Çalışma disiplinin artarken “hataya yer yok” diyeceksin. Farkına varmadan çalışanlarının üzerinde baskı kurabilirsin. Aman dikkat! Unutma ki motivasyon güçtür. Kendi motivasyonunu korumalı çalışanlarının da motivasyonuna değer vermelisin. İşini daha geniş kitlelere ulaştırmak adına reklam ve tanıtım kampanyalarından destek alabilirsin.

Temmuz ayında bolca organizasyonlara, etkinliklere katılacaksın. Peş peşe gelen düğün, nişan, söz haberleri seni bir hayli sevindirecek. Ailenden uzakta yaşıyorsan, hafta sonları soluğu yanlarında alarak onları çok mutlu edecek sürprizler yapabilirsin. Bu ay aynı zamanda çok sevineceğin tesadüfler ve karşılaşmalar da yaşayacaksın. Okul ya da çocukluk arkadaşınla karşılaşabilirsin. Onun hem duygusal hem fiziksel hem de hayatındaki değişim seni şaşırtacak.

Temmuz ayının gündemi: Kendini ispatlayacaksın.

Aşk tılsımın: Aşkını, sahiplenerek göstereceksin.

Seks: İçinden geldiği gibi davranacaksın.

OĞLAK (22 Aralık – 20 Ocak)
Hayatın ibresini kendine çeviriyorsun.
Bambaşka alanlara açılacağın, yaşam standartlarını yükselteceğin, bakış açının değişeceği Temmuz ayının kıymetini bil, mesajlarına kulak ver diyor gök kubbe. Hele ki, geçmişi geçmişte bırakmanın tam zamanı. Seni üzen, yaralayan, kırıp döken her ne varsa “Hayat bu, her şey insana dair. Bunlar da birer tecrübe” diyerek ruhunu ve zihnini arındırabilirsin. Artık şimdiyi yaşamanın ve geleceği düşlemenin vakti. Düşünce yapından arkadaş çevrene kadar pek çok konuda bakış açın farklılaşacak. Çevren tarafından daha çok saygı görmeye başladığını hissedeceksin. Örneğin, senden yaşça küçük bireylere rehberlik edecek, hayatlarını şekillendirecek kararlar almalarında etkili olacaksın.

Gönlün söz dinlemiyor. Temmuz ayında kalbinin dile getireceklerinin önüne geçemeyebilirsin. Uzun zamandır birine platonik duygular besliyorsan, duygularının iyice yükselmesiyle aşkını itiraf edebilirsin. Artık hiçbir şeyi yarım yamalak yaşamak istemeyen kalbin aşka davetiye çıkaracak adeta. İlişkisi olmayan bir Oğlak burcuysan, hiç ummadığın bir yerde ve zamanda aradığın aşkı bulabilirsin. Bu kişiyle seni arkadaşın tanıştırabilir. Bir anda kalbinin ona doğru aktığını hissedeceksin. Sosyal medyada onu takibe alıp, yeniden görüşmek için olasılıkları artırabilirsin.

Sorunlu bir ilişkin varsa, bu ay çok keskin çıkışlarda bulunabilirsin. Sorunlu giden evliliğinde ya da ilişkinde yaşadığın duygusal iniş çıkışlar seni bir suçlu aramaya itebilir. Öyle ki, partnerinin arkadaşlarından ya da ailesinden bazılarının eşini, sevgilini dolduruşa getirdiklerini ima edebilirsin. Temmuz ayındaki gökyüzü, duyguları keskinleştiriyor. Bu süreçte duygularını iyi yönetmeli, verdiğin kararları bir kez daha düşünmelisin.

Para harcamaktan korkan biri değilsin. Hem kendine hem de etrafına cömert davranmaktan da çekinmiyorsun. Ancak para kazanamamak, kendi ayakların üzerinde duramamak bazı konularda sınırlar çizmene neden oluyor. Konforunu daima korumak amacıyla daha üst hedefler belirleyeceksin kendine. İster kamusal alanda isterse özel sektörde çalış, kendi işinin patronu olmak isteyeceksin. Mücadele etmek, kariyerinde kendini ilerilere taşımak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırsın.

Artık kendini ihmal etmek istemeyeceksin. Bu ay alışveriş, stil değişikliği için oldukça uygun bir ay. Cesur, gösterişli seçimlerle fark yaratacak, çevreni şaşırtacaksın. Yazın sıcak ama cıvıl cıvıl havası değerlendirmeyi unutma. O çok istediğin kursa yazılmaya ne dersin? Hayatın ibresini kendine çevirmek biraz olsun senin elinde, biliyorsun.

Temmuz ayının gündemi: Hayata karşı bakış açın değişecek.

Aşk tılsımın: Mantığınla hareket edeceksin.

Seks: İçindeki gizemi keşfedeceksin!

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)
Bu ayın konuşulanları arasına gireceksin.
Hayatını dengeye oturtma çaban zaman zaman seni yorsa da güzel sonuçlar almaya başladığını görerek motive olacaksın. Kendi şansını kendin yaratacaksın. Özellikle aylardır aklında olan konularda risk alarak girişimlerde bulunabilirsin. Miras, vasiyet gibi konular gündemini oluşturmaya aday. Atalarından kalan mirasların, gayrimenkullerin olduğu haberini alabilirsin. Bu haberle aile bireyleri arasında curcunalı günler başlayabilir. Bazı insanların gerçek yüzünü bu vesileyle görmüş olacaksın.

Yaşam sevincini yerine getirecek alanlara yönelmek için seni tutan hiçbir engel yok. Kaliteli, eğlenceli, huzurlu zaman geçirmek için yeterli enerjiye de isteğe de zamana da sahip olacaksın. Bu ayın konuşulanları arasına gireceksin. Gündelik hayata dair gereksiz endişelerini azalttıkça etrafına karşı daha sıcak, samimimi ve toparlayıcı adımlarla yaklaşacaksın. Kişisel farkındalığının artacağı Temmuz ayında kendinden beklemediğin derecede radikal kararlar alabilirsin.

Evliliğinde aylardır süren bir problemin içindeysen, “ne yaparsam yapayım olmuyor” diyebilirsin. Eşin için verdiğin emekleri, göze aldıklarını, nelerden vazgeçtiğini, kimleri karşına aldığını bir bir düşünmeye başlayacaksın. Soru işaretleri kafanda büyürken pişmanlıkların artabilir, nasıl yol alman gerektiğini kestiremeyebilirsin. Gökyüzünün ekstra duyguları zorladığı günleri iyi yönetmelisin. Birkaç ay içerisinde dünya evine girecek bir Kova burcuysan, evlilik hazırlıkları koşturmayla geçecek. İçine sinen gelinliği seçmek konusunda zorlanabilirsin. Seçenekler arasında bocalarken, zevkine ve bakış açısına güvendiğin arkadaşın kurtarıcın olacak adeta. Bununla birlikte bu süreçte ailelerin sürekli bir şeyler talep etmesi, kendi fikirleri ve istekleri konusunda ısrarcı olmaları seni biraz strese sokabilir.

Büyük, özel bir firmada çalışıyorsan, iş yerinde ani olaylar patlak verebilir. Dönen dedikodular, insanların pozisyonunu korumak şöyle dursun başkalarının statüsüne göz diktiklerini fark edeceksin. Para ve hırs uğruna başkalarının hayatını, tecrübesini, emeğini hiçe sayan kişiler seni de taraflarına çekmeye çalışabilirler. “Bugün başkasına yapan, yarın sana da yapar” mesajı veriyor gök kubbe. Aman dikkat!

Son 2,5 yıldır bazı sağlık sorunlarıyla uğraşıyorsan, bu aralar kendini daha yorgun hissedebilirsin. Hatta dişlerin ve yüz bölgende alerji odaklı ciltle ilgili hassaslığın da artacak. Kilonla sorunun varsa, yine bugünlerde diyete başlamak isteyebilirsin. Yemek yemekten kesilmek senin için ne kadar zorsa, spor yapmak da bir o kadar zor. Fakat artık bir seçeneğinin kalmadığını düşünerek, diyetisyenlerin ve spor merkezlerinin yolunu arşınlayacakmışsın gibi duruyor.

Temmuz ayının gündemi: Yeni kararlar alacaksın.

Aşk tılsımın: Aklınla kalbinin uyumunu fark edeceksin.

Seks: Derin hislerin seni yönlendirecek.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)
Keskin kararlar almak zorunda kalacaksın.
Emeklerinin, iyiliklerinin, ince fikirlerinin karşılığını alacağın Temmuz ayına “merhaba” de. Bu ayın diğer aylardan farklı olduğunu gösterecek olaylardan geçeceksin. Zaman geçtikçe olgunlaştığını, takıntılarından kurtulduğunu, yeni bir sen ortaya koymak için engellerden korkmadığını anlayacaksın. Son birkaç ayını şöyle bir gözden geçirirsen, ne badireler atlattığını, zorluklara nasıl da göğüs gerdiğini fark edeceksin. “Buna da şükür” dediğin bugünlerde yaşamını daha da iyi hale getirmeye, huzur bulmaya çalışacaksın. Ancak çevresel bazı etkilerden dolayı kendini kapana kapılmış gibi hissedebilirsin. “Sevinsem mi üzülsem mi, bilemiyorum” demeden edemeyeceksin.

İlişkisi olmayan bir Balık burcuysan, bu ay aradığın aşkı bulabilirsin. Örneğin, çıktığın tatilde, gezide ya da davette tanışacağın kişiyle hızlı bir aşka yelken açabilirsin. Evliliğinde sorunları olan bir Balık burcuysan, eşinle orta yolu bulabilmek için özel bir çaba harcaman gerekebilir. Kırılan, dökülen, inada binen konuları iyileştirmen zaman alabilir. Hayat bu kadar çabuk değişip akarken ilişkinin kurtarıcısı olmak isteyeceksin. Yakın bir tarihte boşanmış bir Balık burcuysan, yeni bir düzen oturtman biraz zaman alabilir. Yaşadığın sıkıntılı süreçleri üzerinden atabilmek adına kısa bir tatile çıkabilirsin. Yeniden başlamak, kendi iç sesini dinlemek, yaşamını şekillendirmeye çalışmak zor olsa da sana iyi gelecek.

Kendi işini yapan bir Balık burcuysan, çalışanlarının bazı konulardaki şikâyetleriyle keskin kararlar almak zorunda kalacaksın. İş ortamında birbirine üstünlük kurmaya ve tabiri caizse patronluk yapmaya çalışanların olduğunu fark edeceksin. Özel sektörde çalışıyorsan, ek iş fırsatları yakalayabilirsin. Yeteneklerini konuşturacağın günlerden geçerken yıldızının parlayacağı işlere imza atabilirsin. Kendi işini kurmayı planlıyorsan, bu ayı gözlemci geçirmeni tavsiye ediyor gökyüzü. Piyasanın inişli çıkışlı durumu, artan fiyatlarla iş için ayırdığın bütçeyi yeniden düzenlemen gerekebilir.

Yazın en sıcak günlerinde gerçekleşecek tutulmalar aynı zamanda sağlıkla ilgili konuları ihmal ettiğini fark ettirecek. Eğer 2013-2014 yıllarında bazı sağlık sorunları yaşadıysan, bu konuda sağlık taraması yaptırman gerektiğinin sinyallerini alacaksın. Bu sinyalleri olumsuz gibi algılamamalısın. Temmuz ayında yaşam alanını değiştirebilirsin. Balkonunu daha yaşanır kılmak adına yeniden dekore edebilirsin. Mobilyalarını değiştirmek gibi bir niyete girebilirsin. Daha sade, daha bohem bir havayı yakalamak için daha seçici davranacaksın. Bununla birlikte saçlarını cesaret isteyen bir renge boyatabilirsin.

Temmuz ayının gündemi: Anlaşılmak istiyorsun.

Aşk tılsımın: Yorgun kalbin artık iyileşiyor.

Seks: İsteklerine kulak vereceksin.

Bu Konu Hakkında Yorumunu Paylaşır mısın?