Aşk İlişkileriKadınlara Özel

Utangaç Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeğin hoşlanma belirtileri konusunda birçok kadının araştırma yaptığını fakat yeterli bilgiye ulaşamadığını biliyoruz. Erkeklerin duygularını saklama konusundaki ustalığından ötürü kadınlar, erkeklerin hoşlanma belirtilerinin neler olduğunu kesin olarak belirleyememektedir. Böylece erkeğin duygu ve düşüncelerini daha çok merak etmektedir.

Kadınlar duyguların açıkça ve yoğun olarak yaşanmasından yana iken erkekler duyguların içsel yaşanmasına taraftardır. Erkeklerin büyük bir kısmı ise duygularını dışa vurmak için uygun bir zaman beklemekte ve bu “uygun zaman” maalesef yıllar sonra bile gelmemektedir.

Bu yazımızda erkeklerin hoşlanma belirtileri üzerine bir çalışma hazırladık. Keyifli okumalar dileyerek araştırma sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

  • Erkek, hayatına dair daha fazla bilgi vermeye başlar

Son zamanlarda çevrenizdeki bir erkeğin geçmişi, ailesi ve hobileri üzerine bilgi sahibi olmaya başlamışsanız o erkek sizden hoşlanıyor demektir. Erkekler bir kadından hoşlandıklarında kendilerini ona tanıtmaya çalışırlar. Okudukları okulların ismini ve bulundukları şehirleri anlatırlar. Kadın kısa sürede erkeğin tuttuğu takımdan ailesindeki birey sayısına kadar birçok detayı öğrenmeye başlar. İşte bir erkek hakkında çok hızlı bilgilenme daha doğrusu erkeğin kendisini tanıtma çabası içine girmesi hoşlanma belirtilerinden biridir.

  • Kadının sözleri kadına duyulan aşktan ötürü ezberlenir

Bir erkek sizin haftalarca önce söylediğiniz bir sözü ezberleyip daha sonraları söylüyorsa bilin ki sizden hoşlanıyordur. Söylenen her şeyi unutma eğiliminde olan ve beş dakika önceki konuşmaların ana fikrini bile unutan erkekler eğer bir kadının sözlerini hatırlıyorsa bilin ki bu hoşlanma belirtisidir. Çünkü erkek o sözler üzerine uzun uzun düşünmüş ve defalarca aynı ifadeleri kafasından geçirmiştir. Yoksa başka türlü nasıl o sözler ezberlenebilir? İşte kadının sözlerine bu denli kıymet vermek aslında kadının bizzat kedisine kıymet vermektir.

  • Sık karşılaşma hoşlanma belirtisidir
Bu konuyu okudun mu? :   Sevgilinle Sorun mu Yaşıyorsun? Sorunları nasıl çözersin

Son zamanlarda bir erkekle sık sık karşılaşıyorsanız bu tesadüfü karşılaşmalar değildir. Bunlar zamanı ve yeri ayarlanmış tesadüfler (! ) olabilir. Erkeklerin bir kısmı hoşlandıkları kadınlarla bilerek ve isteyerek sık sık tesadüfi karşılaşmalar ayarlarlar. Yolu, mesaiyi, alışverişi kısacası her şeyi hesaba katarlar ve hoşlandıkları kadınlarla birkaç saniyeliğinde de olsa küçük buluşmalar ayarlarlar. Bazı erkekler ise farkında olmadan bu şekilde davranırlar. Ayakları onları kadının geçtiği yerlere doğru sürükler. Aynı erkekle asansörde, metroda, ofiste veya kantinde daha sık karşılaşıyorsanız ve onun sizden hoşlandığından şüpheleniyorsanız şüphenizi artık “güçlü bir şüphe” olarak değerlendirin.

  • Erkeğin yaşam tarzının değişmesi duygu dünyasının da değiştiğinin işaretidir

Erkeğin yaşam tarzında değişimler olmaya başlamışsa bu içsel olarak yoğun şeyler yaşadığının habercisidir. Mesela kılık kıyafetinde değişimler olmuş ve daha titiz davranmaya başlamışsa, eşya seçimine daha bir özen gösteriyorsa, hobilerinde bazı değişimler gözlemleniyorsa bu erkeğin kalbinde birilerinin olduğuna işarettir. Eğer bu değişiklikleri sizin görmenizi istiyorsa kesinlikle sizden hoşlanıyordur. Burada erkek duygularını sözcükler üzerinden değil yaşam tarzını değiştirme üzerinden ifade etmektedir.

  • Erkeğin beden dilindeki detaylar

Erkeklerin beden diline bakılarak onların bir kadından hoşlanıp hoşlanmadıkları tespit edilebilir. Şimdi size erkeğin hoşlanma belirtileri sayılabilecek birkaç beden dili detayı sunalım:

Eller: Erkeğin ellerini bırakacak yer bulamaması en büyük hoşlanma belirtisidir. Ayrıca avuç içi terlemeleri de ciddi bir belirti olarak kabul edilir.

Bu konuyu okudun mu? :   Arkadaşınıza mı Aşık Oldunuz?

Dudaklar: Devamlı olarak dudakları ıslatma eğilimi de heyecanın dolayısıyla hoşlanmanın belirtisidir. Çünkü heyecanlan kişinin dudakları hemen kurur ve kişi dili ile dudaklarını devamlı ıslatma zorunluluğu hisseder.

Vücudun duruş açısı: Ne kadar kalabalık bir ortamda olurlarsa olsunlar erkekler her zaman hoşlandıkları kadınlara hafifçe dönerek otururlar. Kanepede ya da sandalyede düz oturmak yerine bir miktar yönlerini çevirerek hoşlandıkları kadınlara dönerler. Bunu farkında olmadan içgüdüsel olarak yaparlar.

Bu Konu Hakkında Düşüncelerin Nedir?