1pVvyThDIDD09GGt 636331276526622856 - Utangaç Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Utangaç Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeğin hoşlanma belirtileri konusunda birçok kadının araştırma yaptığını fakat yeterli bilgiye ulaşamadığını biliyoruz. Erkeklerin duygularını saklama konusundaki ustalığından ötürü kadınlar, erkeklerin hoşlanma belirtilerinin neler olduğunu kesin olarak belirleyememektedir. Böylece erkeğin duygu ve düşüncelerini daha çok merak etmektedir.

Kadınlar duyguların açıkça ve yoğun olarak yaşanmasından yana iken erkekler duyguların içsel yaşanmasına taraftardır. Erkeklerin büyük bir kısmı ise duygularını dışa vurmak için uygun bir zaman beklemekte ve bu “uygun zaman” maalesef yıllar sonra bile gelmemektedir.

Bu yazımızda erkeklerin hoşlanma belirtileri üzerine bir çalışma hazırladık. Keyifli okumalar dileyerek araştırma sonuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

1pVvyThDIDD09GGt 636331276526622856 - Utangaç Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

  • Erkek, hayatına dair daha fazla bilgi vermeye başlar

Son zamanlarda çevrenizdeki bir erkeğin geçmişi, ailesi ve hobileri üzerine bilgi sahibi olmaya başlamışsanız o erkek sizden hoşlanıyor demektir. Erkekler bir kadından hoşlandıklarında kendilerini ona tanıtmaya çalışırlar. Okudukları okulların ismini ve bulundukları şehirleri anlatırlar. Kadın kısa sürede erkeğin tuttuğu takımdan ailesindeki birey sayısına kadar birçok detayı öğrenmeye başlar. İşte bir erkek hakkında çok hızlı bilgilenme daha doğrusu erkeğin kendisini tanıtma çabası içine girmesi hoşlanma belirtilerinden biridir.

  • Kadının sözleri kadına duyulan aşktan ötürü ezberlenir

Bir erkek sizin haftalarca önce söylediğiniz bir sözü ezberleyip daha sonraları söylüyorsa bilin ki sizden hoşlanıyordur. Söylenen her şeyi unutma eğiliminde olan ve beş dakika önceki konuşmaların ana fikrini bile unutan erkekler eğer bir kadının sözlerini hatırlıyorsa bilin ki bu hoşlanma belirtisidir. Çünkü erkek o sözler üzerine uzun uzun düşünmüş ve defalarca aynı ifadeleri kafasından geçirmiştir. Yoksa başka türlü nasıl o sözler ezberlenebilir? İşte kadının sözlerine bu denli kıymet vermek aslında kadının bizzat kedisine kıymet vermektir.

  • Sık karşılaşma hoşlanma belirtisidir

Son zamanlarda bir erkekle sık sık karşılaşıyorsanız bu tesadüfü karşılaşmalar değildir. Bunlar zamanı ve yeri ayarlanmış tesadüfler (! ) olabilir. Erkeklerin bir kısmı hoşlandıkları kadınlarla bilerek ve isteyerek sık sık tesadüfi karşılaşmalar ayarlarlar. Yolu, mesaiyi, alışverişi kısacası her şeyi hesaba katarlar ve hoşlandıkları kadınlarla birkaç saniyeliğinde de olsa küçük buluşmalar ayarlarlar. Bazı erkekler ise farkında olmadan bu şekilde davranırlar. Ayakları onları kadının geçtiği yerlere doğru sürükler. Aynı erkekle asansörde, metroda, ofiste veya kantinde daha sık karşılaşıyorsanız ve onun sizden hoşlandığından şüpheleniyorsanız şüphenizi artık “güçlü bir şüphe” olarak değerlendirin.

hoslanan erkege nasil davranmali 1 1000x545 - Utangaç Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

  • Erkeğin yaşam tarzının değişmesi duygu dünyasının da değiştiğinin işaretidir

Erkeğin yaşam tarzında değişimler olmaya başlamışsa bu içsel olarak yoğun şeyler yaşadığının habercisidir. Mesela kılık kıyafetinde değişimler olmuş ve daha titiz davranmaya başlamışsa, eşya seçimine daha bir özen gösteriyorsa, hobilerinde bazı değişimler gözlemleniyorsa bu erkeğin kalbinde birilerinin olduğuna işarettir. Eğer bu değişiklikleri sizin görmenizi istiyorsa kesinlikle sizden hoşlanıyordur. Burada erkek duygularını sözcükler üzerinden değil yaşam tarzını değiştirme üzerinden ifade etmektedir.

  • Erkeğin beden dilindeki detaylar

Erkeklerin beden diline bakılarak onların bir kadından hoşlanıp hoşlanmadıkları tespit edilebilir. Şimdi size erkeğin hoşlanma belirtileri sayılabilecek birkaç beden dili detayı sunalım:

Eller: Erkeğin ellerini bırakacak yer bulamaması en büyük hoşlanma belirtisidir. Ayrıca avuç içi terlemeleri de ciddi bir belirti olarak kabul edilir.

Dudaklar: Devamlı olarak dudakları ıslatma eğilimi de heyecanın dolayısıyla hoşlanmanın belirtisidir. Çünkü heyecanlan kişinin dudakları hemen kurur ve kişi dili ile dudaklarını devamlı ıslatma zorunluluğu hisseder.

Vücudun duruş açısı: Ne kadar kalabalık bir ortamda olurlarsa olsunlar erkekler her zaman hoşlandıkları kadınlara hafifçe dönerek otururlar. Kanepede ya da sandalyede düz oturmak yerine bir miktar yönlerini çevirerek hoşlandıkları kadınlara dönerler. Bunu farkında olmadan içgüdüsel olarak yaparlar.

Normalden uzun süren bakışlar: Erkekler bir kişi ile göz göze geldiklerinde bakışlarını hemen kaçırırlar. Erkeklerde göz teması kadınlara göre çok daha zayıftır. Fakat erkekler hoşlandıkları kadınlarla göz göze geldiklerinde bakış süresi normalden biraz daha uzun olur. Bu durum çoğu zaman üçüncü tarafların da erkeğin duygularından haberdar olmalarına neden olur.

İki farklı ses tonu: Hoşlanan bir erkeğin iki farklı ses tonu kadının hemen dikkatini çeker. Bunlardan birincisi kalabalık ortamlarda erkeğin ses tonunun daha gür ve canlı olmasıdır. İkincisi ise erkek sevdiği kadın ile yalnız kalınca ses tonu zayıflar ve titrek olur. Eğer bir kadın erkeğin bu iki ses tonunun ayrımına varmışsa ciddi bir hoşlanma belirtisi yakalamış demektir.

fft99 mf5259146 - Utangaç Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

  • Kadının yeni alınan eşyaları ile normalden fazla ilgilenme

Erkekler ilgi duydukları kadınların her şeyine de ilgi duymaya başlarlar. Bunun içinde kadının ailesinden tutun da hobilerine kadar her şey vardır. Yeni alınan eşyalar da erkeğin ilgi alanına giren unsurlardan biridir. Yeni bir cep telefonu alınmışsa hoşlanan erkek fiyatı, özellikleri, rengi gibi birçok konuda detaylı bilgiler alacaktır. Bazı erkekler durumu daha da abartıp kadının seçtiği ürünlerin benzerini ya da bir üst modelini alma eğilimi de gösterebilmektedir. Bu da başka bir ilginç hoşlanma belirtisidir.

  • “Hafta sonu konserde olacak mısın?” tarzındaki zaman sorgulayıcı cümleler

Erkekler hoşlandıkları kadınların zamanlarını nasıl geçirdiklerini çok merak ederler. Bu merak kişiler sevgili olsalar dahi geçmez. Erkeklerin sık sık sevgililerine “ Şu an ne yapıyorsun?” diye oldukça garip bir soruyu sorduklarına hepimiz şahit olmuşuzdur. Erkeğin koruma ve sahip çıkma güdüsünden dolayı erkekler kendilerinden uzakta olan kadının ne yaptığını devamlı merak etmektedir. Bu aslında sevginin güzel bir yönüdür. Seven erkeğin sevdiği kadın için endişelenmesi ve beraber değillerken ne yaptığını bilmek istemesidir. Kadınlar birlikte olmadıkları zaman neler yaptıklarını ya da yapacaklarını soran erkeğe kesinlikle âşık adayı gözü ile bakabilirler.