92 - Yeni Sevgiliye Sorulacak 40 Soru

Yeni Sevgiliye Sorulacak 40 Soru

Yeni sevgiliye sorulacak sorular hakkında bilginiz var mı?

Eğer yoksa hem kız hem de erkek arkadaşa sorulacak sorulardan oluşan bu listeyi sizler için hazırladım.

 

Yeni başlangıçlar, tanışmalar, flört dönemleri çoğu kişi için çok önemlidir. Sevgililer bir an önce birbirlerini tanımak ve ortak noktalarını bulmak isterler. Bunun için de yeni sevgiliye sorulacak sorular neler bilmelisiniz. İkili ilişkilerde güven duygusu gerek kadın gerekse de erkek için çok önemlidir. Bu yüzden muhakkak ki birbirinizi tanımak için sorular sorarsınız. Verilen cevaplara göre de karşınızdaki kişiye not verirsiniz.

Sözlü cevapların dışında aynı zamanda beden dili de kişileri ele verir. Bu kapsamda karşınızdaki kişiyi çözümlemeniz adına aşık erkek ve kadının en çok kullandığı beden dili anlamları hakkında bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Edindiğiniz bilgiler sayesinde karşınızdaki kişiye güvenip güvenemeyeceğinizi anlayabilirsiniz.

Yeni tanıştığın erkeğe sorulacak sorular ile kadınlara sorulacak sorular genellikle aynıdır. Önemli olan doğru soruları sorarak, karşınızdaki kişiyi tanıyabilmenizdir. Hayatınızdaki insanın doğru kişi olduğunu gösteren işaretler vardır. Bu işaretleri anlayabilmeniz adına aşağıda mutlaka sormanız gereken soruları paylaşacağım.

Şimdi yeni kadın – erkek yeni sevgiliye sorulması gereken sorular nelerdir gelin hep birlikte bakalım

Aile Bağların Nasıl?

Yeni sevgilinizi tanımanız için öncelikle ailesiyle olan ilişkilerini sorgulamalısınız. Genellikle ailesine bağlı olan kişiler daha güvenilirdir. Fakat bu kapsamda aşırı bir aile tutkusu olmamasına dikkat etmelisiniz. Ailesine aşırı bağlı olan kişilerin çoğu kararlarını kendileri alamadıkları için çoğu zaman ilişkilerinde problemler çıkar. Sevgiliye sorulacak mantıklı sorular arasında olan bu konuyu göz ardı etmemelisiniz.

Kararlarını Tek Başına mı Alırsın?

Bazıları kendi kararını alma konusunda başarılı değildir. Ve bu ilişkide problem yaratır. Sürekli ailesinin kararlarına göre yaşayan bir kadın veya erkek bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlar. Bunu sadece aile olarak da değerlendirmemek gerekir. Karşınızdaki kişi karar alırken sizi de önemsiyor mu bunu da sorgulamalısınız. Yoksa sadece kararlarını kendine göre mi alıyor öğrenmelisiniz.

Ailenle mi Yoksa Yalnız mı Yaşıyorsun?

Bu soru farklı taraflara çekilebilir. Fakat karşınızdaki kişinin nasıl bir hayatı olduğunu öğrenmeniz için bu soruyu sormanız gerekir. Çünkü yalnız yaşan kadın veya erkek daha çabuk olgunlaşır. Ailesi ile yaşayanlara göre güçlü olmayı, ayakları üzerlerinde durmayı daha çabuk öğrenirler. Kısacası yalnız yaşamanın avantajları onlar için bir nimettir.

Ne Mezunusun? Çalışıyor musun?

Çoğu ilişkilerde eğitim durumu önemlidir. Her iki tarafın da aynı eğitim seviyesinde olması idealdir. Fakat erkek bir tık daha ileri seviyede olabilir. Özellikle erkeklerin eğitim durumu, kadından aşağı bir seviye ise ileride bu durum problem yaratabilir. Bu nedenle sıkıntı yaşamamak adına bu soruyu sormanız gerekir. Tabii ki kesinlikle sıkıntı yaşanacak diye bir durum söz konusu değildir. Ama genelleme itibariyle ikili ilişkilerde bu durum önem arz etmektedir.

Hangi Burçsun, Yükselen Burcun Nedir?

Burçlara inanmayanlar olduğu gibi inananların sayısı da yadsınamayacak derecede fazladır. Aslına bakarsanız bu soruyu sırf sormak için sormamalısınız. Çünkü gerçekten de burçlar kişi üzerinde etkilidir. Bu kapsamda daha çok karşınızdaki kişinin yükselen burcunu öğrenmenizi öneririm. Bunun sebebi kişi burcunun özelliklerini taşımıyor olabilir. Fakat kesin kez yükselen burcunun özelliklerini taşıyordur. Bu yüzden gerekli bilgileri edinerek, karşınızdaki kişinin karakteristik özellikleri hakkında ön fikre sahip olabilirsiniz.

Hobilerin ve Fobilerin Nelerdir?

Klişe sorulardan biri olsa da ikili ilişkilerde karşınızdaki kişiyi tanımak istiyorsanız hobilerini ve fobilerini öğrenmelisiniz. Hangi alanlarda daha başarılı, eksik olduğu konular nelerdir gibi konular üzerine konuşmalısınız. Karşınızdaki kişi çok sosyal mi yoksa asosyal mi öğrenmelisiniz. İlişkilerde denklik önemlidir. Birinin sosyal diğerinin asosyal olması bir süre sonra sıkıcı bir hal alabilir. İlk başlarda zıt kutuplar birbirini çekerken, bir süre sonra itmeye başlayacaktır.