erkekleresor.com yeni trend at kuyrugu sac modelleri - Yeni Trend At Kuyruğu Saç Modelleri

Yeni Trend At Kuyruğu Saç Modelleri

Yeni Trend At Kuyruğu Saç Modelleri

Baktığınızda bu modelin sizi şık gösterdiğini görebilirsiniz. Kimi zaman yapılan modeller ise sade bir şıklık sunuyor.

Tamamen kişinin saç rengi, saçını toplama şekli ile alakalı olan bu model ile istediğiniz hoş görünüme kavuşabilirsiniz.

erkekleresor.com 7 - Yeni Trend At Kuyruğu Saç Modelleri

  • Düz ve Sıkı At Kuyruğu

Bu modelin en çok spor tarzlarda tercih edildiği görülüyor. Bunun dışında kullanım alanlarında sade bir şıklık yaratmak için abiye kıyafetlerde de tercih edildiğini söyleyebiliriz. Yapmış olduğunuz modelin sizi nasıl göstermesini istiyorsanız, ona göre aksesuarlar kullanmaya dikkat edin.

Düz ve sıkı at kuyruğu krepe yapmadan, direkt olarak saçınızın tepeden toplanması ile yapılır. Kullandığınız tokanın biraz kalın olması, kuyruğun güzel gözükmesini sağlar. Dilerseniz bu modelde tokanın etrafını bir tutam saçla sarabilirsiniz. Şık gözükmek istediğiniz zamanlarda saçla tokanın etrafını dolamak iyi bir seçim olacaktır.

  • Düz ve Krepe Atılmış At Kuyruğu

At kuyruğu modelleri arasında tercih edilen bir diğer model düz saçlara krepe atılarak yapılmış at kuyruğudur. Bu modelde isterseniz saçınızın önüne yine sımsıkı yapabilirsiniz. İsterseniz ön kısmında biraz kabarması için krepe atabilirsiniz.

Saçı topladıktan sonra direkt olarak arka kısım için de krepe uygulaması yapabilirsiniz. Kuyruğun üst kısımlarına atmış olduğunuz krepe saçlarınızın çok gözükmesini de sağlayacaktır. İsterseniz klasik tarzda bir görünüm için bu modeli tercih edebilirsiniz. Saçları orta uzunlukta olan kişilere bu modelin çok yakışacağını söyleyebiliriz.

erkekleresor.com 8 - Yeni Trend At Kuyruğu Saç Modelleri

  • Dalgalı Saçlarda Tepeden At Kuyruğu

Saçlarınızı topladıktan sonra maşa yardımıyla dalgalandırabilirsiniz. İnce ince yaptığınız maşalardan sonra saçlarınızı ayırın. Tepeden yapılmış at kuyruğunda maşa ile dalgalı bir görünümün verilmesi, son derece şık bir görüntünün oluşmasını sağlayacaktır. Yüksek at kuyruğu saç modelleri içinde dalgalı saçların da çok sık kullanılan bir seçenek olduğu biliniyor.

Doğal bir görünüm için saçlarınızın dümdüz ya da kıvırcık olmasını önleyebilirsiniz. Çok daha sakin ve natürel olmak için dalgalı olan yüksek at kuyruğu modellerini tercih edebilirsiniz. İsterseniz aynı şekilde tokanın etrafına saçlarınızın bir kısmını dolayarak zarif bir görüntü de verebilirsiniz.

  • Örgülü At Kuyrukları

Doğal gözükmek için tercih edilen diğer bir seçenek ise örgülerin kullanılması. Saçınızı tepeden toplamanın yanı sıra, sağ ya da sol taraftan örgü de yapabilirsiniz. Sonra o örgünün uç kısmını saçınızın etrafında dolayabilirsiniz. İsterseniz direkt olarak orta kısımdan yarım örgü yaparak, tam tepe noktasında saçınızı toplayabilirsiniz.

Topladıktan sonra arka kısmı da normal örebilirsiniz. Örgülü at kuyruğu modelleri içinde tercih edilen bir modeldir. Bunun dışında kullanacağınız örgü düz örgünün dışındaki örgü seçenekleri de olabilir. Örgüleri gevşek tutarak başınızın çok küçük gözükmesinin önüne geçebilirsiniz. Kendi yüzünüz için en doğru modelin hangisi olduğunu tayin ettikten sonra seçiminizi yapın.

  • At Kuyruklarında Kullanılan Aksesuarlar

Yapılan modeller ile eğer şık bir davete gidilecekse, kullanılan aksesuarlar değişiyor. Büyük tokalar ya da taşlı tokalar tercih edilebiliyor. Saçınızı topladıktan sonra üst kısma küçük küçük taşlar da yerleştirebilirsiniz. Onun dışında toplanan saçın arka kısmına da aksesuar yerleştirebilirsiniz.

Aksesuarlarınızın saç renginizle uyumlu olmasını sağlayın. Saçınızın rengi aksesuarı net bir şekilde gösterirse, çok daha zarif gözükürsünüz. Yüksek at kuyruğu aksesuarları arasından sizin için en uygun olanını seçerek, saçınızı kendiniz yapabilirsiniz.